Tři králové se vydají znovu do ulic, od domu k domu budou putovat od 4. ledna do 12. ledna 2020

9

Tři králové + Živý betlém

Sobota 04.01.2020 09:00

Místo konání: Humpolec, Horní náměstí

Putování Tří králů do Betléma, živý betlém. Tato akce zahájí tříkrálovou sbírku v Humpolci, Finanční dary Oblastní charita HB použije pro středisko hospicové péče a pro Středisko charitní pomoci v Humpolci.

Všem dárcům děkujeme.

 

Tři králové se vydají znovu do ulic, od domu k domu budou putovat od 4. ledna do 12. ledna 2020

HAVLÍČKOBRODSKO, HUMPOLECKO, 17. prosince 2019 – První Tříkrálová sbírka v režii Charity Česká republika se uskutečnila v roce 2000, v lednu 2020 tak oslaví své 20. výročí. Tři králové z Oblastní charity Havlíčkův Brod se vydají do ulic také v obcích a městech na Havlíčkobrodsku a Humpolecku, tedy oblastech dvou oblastních vikariátů. „Ve svých kasičkách budou opatrovat příspěvky, které mimo jiného půjdou na nákup zdravotnického vybavení pro terénní službu Domácí hospicové péče,“ uvedla ředitelka Oblastní charity Havlíčkův Brod Kateřina Svobodová.

Na začátku letošního roku se do Tříkrálové sbírky v regionu Oblastní charity Havlíčkův Brod zapojilo na 1 400 dobrovolníků, kteří koledovali do více než čtyř set pokladniček. Navštěvovali domácnosti v bezmála 130 obcích, kde s příchodem nového roku přáli hodně zdraví a štěstí a zároveň žádali o příspěvek na pomoc lidem v nouzi žijících v regionu. Ani v lednu 2020 tomu nebude jinak. „Finální přípravy jsou v plném proudu. Intenzivně komunikujeme s koordinátory – dobrovolníky jednotlivých regionů, rozvážíme pokladničky a také cukříky a kalendáříky, kterými tři králové dárcům děkují, a další práce souvisí s organizací doprovodného programu. Tentokrát se můžete těšit na koncerty, živý betlém, ředitelskou koledu nebo také na už tradiční divadelní představení Čtvrtý z mudrců,“ přiblížila koordinátorka dobrovolníků Veronika Pavlasová, která má Tříkrálovou sbírku na starosti.

Tříkrálová sbírka a její bohatý doprovodný program

V Humpolci potkáte tři krále 4. ledna, stejnou sobotu se bude koledovat například také v Přibyslavi, ve Světlé nad Sázavou bude přibližně 25 skupinek koledníků pravděpodobně chodit oba lednové víkendy určené pro Tříkrálovou sbírku a v Polné plánují návštěvy o víkendu 4. a 5. ledna. „Tři králové u nás chodí celých dvacet let, od roku 2000. Začínaly čtyři skupiny děvčat a postupně se přidávali další dobrovolníci. V současnosti máme město rozdělené do třinácti částí,“ uvedla Vlasta Klementová z Farnosti Polná. To v Ledči nad Sázavou nemají určený den a koledu připravují spíše na pracovní dny a sobotu 28. 12. se na Husově náměstí, pod organizační taktovkou místní farnosti, odehraje Živý betlém. Tři krále, pastýře, Heroda a samozřejmě Marii, Josefa a Ježíška uvidíte od 14.30. V Havlíčkově Brodě vyrazí malí i velcí koledníci do ulic o týden později, v sobotu 11. ledna. „Podvacáté zahájí Tříkrálovou sbírku v Humpolci živý betlém nejen s Marií, Josefem a Ježíškem, ale také s živými zvířátky na Horním náměstí. K malému Ježíškovi dorazí tři králové na koních a všem 32 skupinkám koledníků se dostane požehání. Začátek programu bude v 9.00 hodin,“ prozradila Dagmar Arnotová, koordinátorka z Humpolce a jeho okolí.

Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Do Humpolce jede zahrát Brabec a Svěcený

V Přibyslavi a v okolních obcích budou tři králové koledovat ve stejný den, v sobotu 4. ledna. „Týž den večer v 18.00 hodin se bude konat tradiční Tříkrálový koncert ve farním sále,“ upřesňuje místostarosta Přibyslavi a koordinátor v jedné osobě Michael Omes. A s Tříkrálovou sbírkou je tradičně spojené i divadelní představení Čtvrtý z mudrců. Připravuje ho Farní svaz Velká Losenice a pravidelně se vydávají do okolních obcí. „Tentokrát se zhruba sedmdesát herců z řad dětí i dospělých představí v neděli 5. ledna od 14.00 hodin před farou v Krucemburku,“ svěřila koordinátorka Marta Králíčková. V Havlíčkově Brodě se tři králové vydají do ulic 11. ledna 2020. Z Charitního domova zamíří nejprve do centra města.

Tisíce dobrých skutků přinesla i letošní charitní Tříkrálová sbírka, která vynesla ve vikariátech Havlíčkův Brod a Humpolec krásných 2 423 537 Kč. „Charita z darovaných peněz podporuje především své služby na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným v regionech, kde byly příspěvky vykoledovány,“ připomíná na závěr ředitelka Oblastní charity Havlíčkův Brod Kateřina Svobodová.

Více o Tříkrálové sbírce

Dobročinnou Tříkrálovou sbírku pořádá Charita ČR celostátně od roku 2001. Je největší sbírkovou a dobrovolnickou akcí v České republice. Koledující skupinky tří králů můžete potkávat počátkem ledna, jak putují dům od domu, přináší lidem radostné poselství Vánoc o narození Jezulátka a přitom prosí o dar na pomoc potřebným v nouzi. Koledníci Charity vybírají finanční příspěvky do úředně zapečetěné kasičky s charitním logem a obdarovávají dárce drobnou pozorností – cukříky a kalendáříky. Vedoucí skupinky je vybaven průkazem.

 

Výtěžek sbírky je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným především v regionech, kde se sbírka koná. 95% z vašeho daru putuje na přímou pomoc:

 

65 % putuje Oblastní charitě Havlíčkův Brod na pomoc lidem v nepříznivé situaci

15 % využije na projekty Diecézní katolické charity Hradec Králové

10 % pomůže potřebným v zahraničí

5 % podpoří celostátní projekty a zákonných 5 % na náklady spojené se sbírkou.

 

 

 

Petr

9 thoughts on “Tři králové se vydají znovu do ulic, od domu k domu budou putovat od 4. ledna do 12. ledna 2020

 1. Ano toto dava smysl.

  Stejne tak by daval smysl zakaz pouzivani delobuchu a petard.
  Pokazde kdyz slysim detonaci, rikam si at ti to urve pazoury u same
  prdele ty *uraku debilni.
  Sorry, ale to uz se fakt neda ….

  1. To co se dělo letos v Humpolci 31.12.19 je už totálně neúnosné !!! Dělbuchy a rachejtle létaly už celé odpoledne, navečer i večer. No a od půlnoci do cca půl jedné to už připomínalo válečný stav. Pokud to nechápe vedení města, tak doufám, že to pochopí HUGO a letos na konci roku už konečně bude mít i Humpolec zákaz ohňostrojů a petard po celý rok, tak jak už to zavedla jiná rozumná města. Děkuji všem kdo to pomohou prosadit. Současným stavem trpí nejen lidé, ale i zvířata a koneckonců i majetek města i občanů. Málokdo si uvědomuje, že rožhavené padající kousky pyrotechniky ničí hlavně plastové a bitumenové střechy budov, ale i lak vozidel a další věci. Buďme i v Humpolci moderní a skoncujme jednou provždy s tímto nešvarem. A to nemluvím o množství škodlivých zplodin a také úrazy lidí !

   1. To nemusí řešit jen zastupitelé HUGO, máme tu i jiné strany a hnutí. HUGO se čtyřmi hlasy toho moc nenačurá samo.

    1. Já ještě stále věřím, že vedení našeho města má alespoň trochu rozumu a toto opatření rychle uvede do praxe. Myslím, že v tomto případě by mohla být shoda alespoň 19 ti zastupitelů. Proti bude zřejmě Bernard a Mikulášek, neboť ti dva mají své zájmy v této problematice !!!!

     1. Obávám se, že zastupitelé za ODS budou proti.Zákazy se této straně bytostně nelíbí.To by tu byl zakázán např. i podomní prodej. A není.

     1. Tak a vrátíme se do socialismu,kdy jsme se po průvodu těšili na ohn’ostroj.A nejlepší by bylo,aby se do toho ještě opřelo hnutí milion úchylek a dementi ze spolku ochrany zvířat.

 2. Ono uchylaku nemusi byt milion aby vetsine otravovali zivot.
  Ty s prskavkami jsou toho dukazem.
  Jinde je takove obtezovani jiz zakazane, ale to nez dojde sem,
  to si jeste vytrpime.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Dotace na obnovu fasád historických objektů 2020

Čt Led 2 , 2020
Zastupitelstvo města Humpolec na svém prosincovém zasedání schválilo nové vyhlášení o poskytnutí dotace na obnovu fasád historických objektů pro rok 2020. Čtěte dále:   Havíření na tři dny rozvíří Jihlavu

You May Like

Témata