Komunální a senátní volby připadají na 5. a 6. října 2018. Rozhodne se o nových

29

Do komunálních voleb může v pátek 5. a v sobotu 6. října 2018 na Vysočině zasáhnout přibližně 410 tisíc voličů. Na Vysočině budeme vybírat také nové senátory, neboť horní komora Parlamentu ČR musí být opět o jednu třetinu obměněna. O nových senátorech bude veřejnost rozhodovat v obvodech Třebíč a Chrudim, tedy v obvodu, pod který spadá i část Havlíčkobrodska.

volby
 
 
 

Zajímavá čísla a údaje ke komunálním volbám v Kraji Vysočina:

 • Celkový počet podaných kandidátek za celý Kraj Vysočina je 3453
 • Celkový počet volebních okrsků 1137 (volby do zastupitelstva obcí neproběhnou v obci Ždírec (HB) a Střítež (ZR), proto se volby do zastupitelstva obcí budou zpracovávat jen v 1135 okrscích)
 • Celkový počet volebních místností 1136 – (v obci Ždírec (HB) proběhnou volby pouze do Senátu pro SO 44 Chrudim)
 •  Na kandidátních listinách v Kraji Vysočina kandiduje 15205 osob

 

Volební místnosti pro komunální volby 2018 a pro první kolo senátních voleb ve vybraných okrscích budou otevřené:

Pátek 5. 10. 2018, 14:00 – 22:00 hodin

Sobota 6. 10. 2018, 8:00 – 14:00 hodin

 

Pro druhé kolo senátních voleb v obvodech Chrudim a Třebíč se volební místnosti otevřou:

Pátek 12. 10. 2018, 14:00 – 22:00 hodin

Sobota 13. 10. 2018, 8:00 – 14:00 hodin

 

Povinně zveřejněné informace o komunálních volbách jsou k dispozici zde: https://www.kr-vysocina.cz/volby-do-zastupitelstev-obci-2018/ds-303982

 • Ivana Schimmerová, oddělení ostatních správních činností
  Krajský úřad Kraje Vysočina

Petr

29 thoughts on “Komunální a senátní volby připadají na 5. a 6. října 2018. Rozhodne se o nových

 1. Do budoucna je nutné zvažovat,zda přece jen volby nekonat v jednom dni,jako ve většině okolních zemí.Na velikost ČR je dvoudenní volba velkým luxusem.

  K senátním volbám lze říci jen jedno. Zrušit systém dvou kol je jediná volba jak zefektivnit a zpopularizovat druhou komoru. Druhé kolo je rovněž luxus, protože přichází sotva 15% voličů. Uzákonit, aby volič v prvním kole označil tři kandidáty v pořadí jakém by je chtěl a z toho vycházet.

   1. senát určitě zrušit, je to jen místo pro odložené „osobnosti“ a další prostor pro politickou korupci

    1. Senát by šel zrušit pouze tak, že Sněmovna i Senát se na tom dohodne. Taková je litera zákona, jinak ne

     1. tak to je jasné, ale oni si to zruší maximálně za pěknou rentu jinak ne

 2. Je rozhodnuto. Myslím, že rada může klidně pokračovat ve skoro stejném složení jako dosud, samozřejmě s jiným starostou. Překvapilo mě, že neměl úspěch pan Rýzner? Snad se vášně uklidní…

  1. Neúspěch Ryznera mě nepřekvapil, lidé nejsou hloupí a pamatují si. Ale jinak pro HuGo velký úspěch. Spíš mě udivuje, že lidé stále volí Bernarda, který nemá zájem pro město nijak pracovat a jen si hlídá své zajmy.

   1. Pivovar za nátlaku Standy a přispění Kučery ukradl přírodní pitnou vodu z lesů občanům města a v budoucnu budeme pít chemickou vodu z řeky a pivovar bude vyplachovat sudy kojeneckou vodou z našich městských lesů…… obrovská hanba Standovi a Jirkovi…… ukradli vodu všem občanům…..

     1. Žádný hovno burane, zjisti si kolik vody bernard bere z obecního řadu a pak žvaň.

     2. Ty si nejdriv zjisti kolik Bernard zaplati na danich, z kterych zeres a pak uvazuj. Jo a tu vodu taky zadarmo nema.

     3. Na daních zaplatí poměrně k tomu, kolik vydělá, jako každý jiný, za vodu platí také jako každý jiný, jenže místní zdroje vody využívá daleko více než kdokoliv jiný. A ještě k tomu využívá infrastrukturu (vodovod a kanalizaci), o těch dalších ani nemluvím a za to neplatí nic. A to vše bylo vybudováno z veřejných peněz, takže jenom drancuje místní zdroje a ještě se najde pitomec co tomu tleská. Doufám, že nové zastupitelstvo už toto konečně zarazí.

     4. Na danich zaplati mnohem vic jako kazdy jiny. Dph, spotrebni dan, dan z prijmu, dan z nemovitosti, dane z vyplat zamestnancu …. Tu vodu a vse kolem ni ma hooodne dobre zaplacenou.
      Presto se najdou kokoti, kteri by mu to nejradeji znarodnili. Proste zavist, vlastni neschopnost a debilita. Nastesti mame rok 2018.

     5. Co je to hooodne dobře zaplacený ? Jako že má jiné stočné a vodné ?!

     6. No hlavně vzhledem k jeho přínosu do státní kasy, ze které
      obecně čerpají všichni. I ti co tady tak srdceryvně kňučí.
      Takže každý načerpaný i vypuštěný litr vody po započtení jeho daňové režie je skutečně velmi dobře zobchodovaný.
      Věci je třeba vidět v souvislostech, ne z jednoho subjektivního pohledu či pocitu.

     7. Uvedené daně platí každý, kromě daně ze zaměstnanců. Bernard není takový lidumil, jak by se mohlo zdát. Kdyby se lidé v okolí pivovaru nebránili, tak dávno skoupil jejich nemovitosti a rozšířil zde průmyslovou výrobu, v centru města ! Územní plán se tomu přizpůsobil – asi sám od sebe?! Stav kanalizace a ČOV vlivem nátoku odpadních vod z pivovaru byl havarijní. Ale snad už si Bernard buduje předčištění !? Holt, je to jen člověk a také se musí usměrňovat !

     8. Prosímvás, můžete to nám méně inteligentním vysvětlit nějak polopatě? Dosud jsem měl zato, že Bernard pivovar na místě v centru Humpolce nepostavil, ale že tam už před tím drahnou dobu stál – takže jaksi ona průmyslová zóna v centru už řádku let byla. Dále bych potřeboval osvětlit myšlenku, v čem by bylo pro Humpolec lepší, kdyby v centru místo prosperujícího pivovaru stála rozpadající se ruina se kterou si nikdo neví rady (což by se v případě jiné privatizace klidně mohlo stát). Následně také nerozumím nutnosti obrany před nákupem okolních nemovitostí. To jakože bylo třeba vypustit psy a stát za dveřmi s nabitou flintou? To už přestalo platit, že k obchodu je třeba dvou? Jednoho co chce koupit a druhého co chce prodat? Nebo už je možné koupit něčí dům bez jeho souhlasu? Tahle novinka mi zase nějak unikla, ale myslím, že to bude zajímat víc lvlastníků nemovitostí, takže sem s podrobnostmi. Navíc mi není moc jasné, proč ti hloupí své baráky už dávno neprodali, když je u tojho pivovaru tak strašně špatné místo k žití.

     9. Pivovar v centru stál a stojí dál. Ale další rozšiřování výroby by mělo být mimo vilovou čtvrť – nejlépe na tzv. zelené louce. K obchodu jsou potřeba dva, ano pro lidi v této lokalitě není příjemné odmítat Bernardovy nabídky a doufat, že soused neprodá a jednotlivec nezůstane na odpor sám.

     10. Mám pocit, že Standa počítat umí a tak ví, že metr čvereční na zelené louce ho vyjde mnohem levněji než v centru města, takže pokud to přesto dělá, asi pro to má dobrý důvod.

      Aha, takže oni se nemusí bránit prodeji, oni pouze odmítají nabídky k prodeji. Tak pak už chápu, máte problém s tím jak vyjádřit myšlenku. Ale to se dá napravit. Zkuste si napřed to co píšete lépe promyslet a šetřit silnými slovy, která jsou v mnoha případech naprosto nepatřičná.

  2. Když člověk cestuje po republice a někde se zmíní, že je z Humpolce tak každý řekne Hliník a Bernard. V Bratislavě teda jen Hliník 🙂 . A to je asi to nejznámější z našeho města. Bohužel smutná pravda.

  3. Výsledek P. Rýznera nebyl vůbec špatný! I díky němu, se HUGO umístilo tak dobře ! Kromě „přeletu nad kruháčem“ si na P. Rýznera můžeme pamatovat také díky galerii 8mička, ale to jen naokraj ! 😀

     1. hmm…. to může být kdokoliv, kdo si rád vymýšlí …..

 3. Lidi nejsou hloupí a volili podle rozumu. Bernard se o lidi stará ale Rýzner asi zásluhou svého otce ne.

  1. Jménem místní organizace ČSSD v Humpolci děkuji všem voličům, kteří podpořili naše kandidáty v těchto volbách.Zbyněk Loskot, místopředseda MO.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

NEJBLIŽŠÍ PROGRAM NA DOMÁCÍM HŘIŠTI - NÁRODNÍ HÁZENÁ

Čt Říj 4 , 2018
O následujícím víkendu se muži „A“ naposledy v podzimní polovině soutěže představí na hřišti v Humpolci V PODHRADÍ svým fanouškům, jejich soupeřem bude 1. NH BRNO. Ale můžete se těšit i na oblastní přebor žen, dorostenky a starší, mladší žákyně.

You May Like

Témata