Na Vysočině se Živnostníkem roku stal výrobce čokolády

V celorepublikovém finále soutěže Firma roku a Živnostník roku bude Kraj Vysočina reprezentovat v soutěži firem výrobce ocelových konstrukcí a zdvihacích zařízení Uniman Engliš firma a mezi živnostníky výrobce čokoládových specialit František Hlava z Výskytné nad Jihlavou.

V kraji Vysočina je podle Českého statistického úřadu registrováno celkem  70 576 soukromých podnikatelů podnikajících podle živnostenského zákona. Ocenění za tvrdou práci si dnes odnesl František Hlava z Výskytné nad Jihlavou. Ten v letech 1994 až 1998 provozoval v Jihlavě dvě cukrárny, v dalších letech svou výrobu zaměřil na čokoládové speciality. V současnosti zaměstnává 13 lidí a porota ocenila především návaznost na prvorepublikovou tradici kvalitní výroby.


Z 7 211   zaregistrovaných firem na Vysočině uspěla firma Uniman Engliš z Rovečné. K primátu jí napomohly jak hospodářské výsledky, tak rozhodnutí poroty. Firma Uniman Engliš zaujala složitostí výroby, je specialistou na zdvihací zařízení a každý výrobek je z 40 % prototypem. I přes současné problémy na strojírenských trzích firma bez ohledu na své hospodářské výsledky nepropustila jediného zaměstnance a podporuje místné školy a sportovní aktivity.


Posláním soutěží je krom hledání úspěšných podnikatelů objevovat a přestavovat zajímavé nápady. „V kategorii Byznys rebel oceňujeme podnikatele, kteří nabízejí zákazníkům zajímavé výhody a posouvají pravidla podnikání ve prospěch zákazníků,“ říká viceprezident společnosti Vodafone pro firemní zákazníky Pavel Hlavinka. Titulární partner Vodafone Firmy roku vyhlásil tuto kategorii již druhým rokem a letos ocenil Vývoj, oděvní družstvo z Třešti. Firma vyrábí pro muže oděvy na míru za cenu konfekce.  


 


Partneři soutěží se netají tím, že jim jde o zvýšení prestiže podnikatelského stavu a změnu pohledu zejména na malé podnikatele, jejichž přínos pro region je často nedoceněn zejména v současné době. „Podporujeme soutěž Živnostník roku, protože obzvlášť drobní živnostníci jsou základním stavebním kamenem místní ekonomiky a mezi jejich zákazníky často najdeme jejich sousedy a lidi z nejbližšího okolí.  To je důvod, proč podpora drobných živnostníků přispívá k rozvoji ekonomiky v místních regionech,“ sdělila generální ředitelka titulárního partnera společnosti Mediatel Kimberli Lewis. 


 


Význam podnikatelů spočívá na jedné straně ve vytváření pracovních míst, produkci tradičních výrobků a služeb, udržování řemeslné zručnosti, na druhou stranu jsou firmy a živnostníci zdrojem inovací, originálních postupů a tvůrčích myšlenek. To vše dohromady tvoří slibný rozvojový potenciál našeho kraje. Je důležité přesvědčit spotřebitele, že regionální firmy jsou v dobré kondici, mají vizi do budoucna a nabízejí své výrobky a služby stále ve stejné kvalitě. I proto mají podobné soutěže smysl,“ sdělil hejtman Vysočiny Jiří Běhounek.

Čtěte dále:   Jen některá města na Pelhřimovsku začala rok 2024 se schváleným rozpočtem

 


Obdobně se vyjadřuje také Bohumil Mazač, generální ředitel společnosti ČEZ Prodej, která podporuje soutěže od samého počátku: „Pomáháme tam, kde působíme, proto podporujeme podnikatele v jejich vlastním prostředí.“ 


 


Seriál krajských kol soutěží Vodafone Firma roku 2009 a Zlaté stránky Živnostník roku 2009 bude pokračovat až do 8. října. Vítězové všech krajů se pak utkají o celkové prvenství 26. listopadu ve Slovanském domě v Praze a diváci budou moci sledovat v pořadí 4. ročník předávání cen v přímém přenosu na ČT 24.  


Seznam vítězů:


Soutěž Vodafone Firma roku kraje Vysočina 2009 :


1. místo – Uniman Engliš s.r.o., Rovečné, výroba ocelových konstrukcí a zdvihacích zařízení
2.  místo – AR Sport Snowboards s.r.o., Třebíč, prodej snowboardového vybavení 
3. místo – Elmat Super s.r.o., Jihlava, koupelnová studia


Soutěž Zlaté stránky Živnostník roku kraje Vysočina 2009 :


1. místo  – František Hlava, Výskytná nad Jihlavou, výrobce čokoládových specialit
2. místo  – František Bláha,
Budkov, majitel restaurace
3. místo  – Blanka Mudrová, Rynárec, výroba kožených kabelek a galanterie


Ocenění Vodafone Byznys rebel kraje Vysočina 2009:


Vývoj, oděvní družstvo z Třešti.  Firma dokáže vyrábět pro muže sériovým způsobem oděvy na míru.


 


Vyhlašovatelem podnikatelských soutěží jsou Hospodářské noviny. Titulárním partnerem soutěže Vodafone Firma roku 2009 je Vodafone. Titulárním partnerem soutěže Zlaté stránky Živnostník roku 2009 jsou Zlaté stránky. Dalšími partnery jsou společnosti Raiffeisenbank, IBM a Skupina ČEZ. Mediálními partnery jsou Čro 1 – Radiožurnál a ČT24. Záštitu nad soutěžemi převzala Hospodářská komora ČR a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy, Svazem podnikatelů ve stavebnictví, Svazem českých a moravských výrobních družstev, Svazem spedice a logistiky ČR, Asociací českých nábytkářů, Asociací českých cestovních kanceláří a agentur a s Asociací hotelů a restaurací ČR. Pořadatelem soutěží je komunikační agentura Bison & Rose.


 


Fotografie v tiskové kvalitě z vyhlášení vítězů: http://www.firmaroku.cz/press/


 

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V Humpolci si budete moci koupit čerstvé mléko z farmy - z automatu

Pá Zář 18 , 2009
Na Vysočině, která je největším producentem mléka v zemi, se do měsíce objeví mléčné automaty. První stroje, které umožní prodávat čerstvé mléko z farem v obchodech, budou umístěny nejdříve v Pelhřimově a v Humpolci. Přímým prodejem mléka si chtějí zemědělci vylepšit tržby, protože ceny, které jim platí mlékárny, jsou pro […]

You May Like

Témata