Muzejní vycházka

Sobota 22.04.2017 13:30, Humpolec

Místo konání: Humpolec

Jarní muzejní vycházka povede po druhé části obnovené naučné stezky Březina. Sraz účastníků je v sobotu 22. dubna ve 13:30 na Rozkoši na parkovišti pod hradem. 

Naučná stezka Březina vznikla v 80. letech 20. století a vede po přírodních a historických zajímavostech severovýchodně od města mezi Humpolcem, Čejovem a Rozkoší. Dlouhá je 9 km a na cestě se nachází celkem 16 zastavení. Název dostala podle Otakara Březiny, ředitele rolnicko-lnářské školy, který významným podílem přispěl k poznání přírody a historie v okolí města. V loňském roce byla stezka osazena novými informačními panely a obohacena o herní prvky, takže na své si přijdou nejen dospělí, ale i děti. Na každém panelu na ně čeká permoník Cilínek, který je provází po celou cestu naučné stezky. Přibyla také celá řada interaktivních prvků, které si mohou vyzkoušet nejen děti, ale i dospělí.

Po I. okruhu, který jsme společně prošli před dvěma lety, se tentokrát vypravíme na druhou část stezky. Projdeme lesem kolem Tří jezírek, přes naleziště andaluzitu u Čejova, rýžoviště zlata na Březince až na Orlík, kde bude možné opéct si vlastní špekáčky a vyslechnout něco o historii hradu. (Vstupné na hrad Orlík 40 kč plné/30 Kč snížené.)

Pojďte společně s námi projít část Březinovy naučné stezky a dozvědět se o městě a jeho okolí něco nového. S sebou si přibalte špekáčky, a 30Kč/40Kč na návštěvu hradu Orlíka. 

V případě nepříznivého počasí se akce odkládá, pro aktuální info sledujte tyto stránky, facebook muzea, nebo se informujte v kanceláři muzea na Horním náměstí.

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

DEHTÁŘSKÁ 10° - běžecký závod na Vysočině

Čt Dub 13 , 2017
Sobota 22.04.2017 12:00

You May Like

Témata