Na dvou místech Vysočiny pokládají silničáři dvouvrstvý mikrokoberec za studena, řidiče čeká omezení

Na dvou místech kraje zahájilo Ředitelství silnic a dálnic ČR pokládku dvouvrstvého mikrokoberce za studena kvůli ztrátě pojiva obrusné vrstvy a degradace povrchu vozovky. Prvním je 1720 metrů dlouhý úsek silnice I/23 mezi Předínem a Stěměchy na Třebíčsku, druhý 1270 metrů dlouhý úsek se nachází na silnici I/34 u Rozkoše nedaleko Humpolce ve směru od Havlíčkova Brodu.

Cílem opravy je prodloužení životnosti vozovky a zvýšení bezpečnosti provozu. Mikrokoberec totiž na povrchu vozovky vytváří tenkou souvislou živičnou vrstvu sloužící k její ochraně proti pronikání vody a k omezení vzniku a šíření poruch. Z hlediska bezpečnosti zlepšuje také protismykové vlastnosti povrchu vozovky. Jedná se o velmi hospodárnou preventivní udržovací technologii, s krátkou dobou provedení a minimálním přerušením provozu. Navíc je současné období pro toto technologické řešení optimální z hlediska teplot, za ideální je považována teplota v rozmezí od +15 °C do +25 °C.

Na obou místech probíhají práce postupně zhruba zhruba po úsecích dlouhých tři sta metrů. Opravuje se za provozu vždy po polovině vozovky a provoz v místě prací je organizován kyvadlově volným jízdním pruhem. V případě nevhodných klimatických podmínek, protože pokládku nelze realizovat např. za deště, v noci nebo v době technologické přestávky je pracovní úsek uvolněn pro jízdu oběma jízdními pruhy v režimu průjezdu stavbou a omezením rychlosti na max. 70 km/h. Opravy by měly skončit do konce srpna.

Mapa úseku mezi Předínem a Štěměchy, archiv ŘSD ČR
Mapa úseku u Rozkoše, archiv ŘSD ČR

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Firma napojená na věznici ve Světlé skončí, pro výrobní halu hledá kupce

Po Srp 16 , 2021
V závěru roku ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku ukončí činnost firma Lion Products. Pět let starou výrobní halu nabídne k prodeji. Výrazně to ovlivní zdejší ženskou věznici. Hala je na nápravné zařízení přímo napojená, v balírně a expedici cukrovinek pracují stovky odsouzených.
Výrobní hala patřící skupině Lion Products na severním okraji Světlé nad Sázavou stojí teprve pět let. Je přímo napojena na areál ženské věznice (vlevo v pozadí), pracují v ní dvě stovky odsouzených. Firma však ve Světlé končí a halu nabízí k prodeji.

You May Like

Témata