Na silnicích dávejte pozor na zvěř

Zvýšená nehodovost způsobená střetem vozidla se zvěří byla zaznamenána na Pelhřimovsku. Od počátku roku do dnešního dne policisté zaevidovali celkem 39 dopravních nehod, kdy došlo ke střetu se zvěří.

Jen v květnu došlo k pěti nehodám, kde se škoda vyšplhala na 180.000 korun. Mezi nejčastější zvěř, se kterou se řidiči potkávají na silnicích, je zvěř srnčí, nechybí však ani zajíc, divočák, dokonce v loňském roce to byl i jelen. V obcích nejčastěji do jízdní dráhy řidiči skočí pes.


 


Přímo na Humpolecku se v poslední době udály rovnou tři dopravní nehody zaviněné zvěří, a to během dvou dnů.


29.dubna, 10 minut po půlnoci,  jel řidič osobního vozidla WV transportér z Pelhřimova na Humpolec. Zprava mu do jízdní dráhy vběhl srnec a došlo ke střetu, při kterém byl srnec na místě usmrcen. Hmotná škoda na vozidle dosáhla částky 30.000,- Kč, ke zranění osob nedošlo. Tentýž den, ale naopak krátce před půlnocí, jel řidič Toyoty Avensis opačným směrem. Rovněž došlo ke střetu se srnou a jejímu usmrcení. Naštěstí nebyl nikdo zraněn, způsobená škoda na voze se vyšplhala až na 50.000,- Kč. Že ke střetnutí se zvěří nemusí docházet zpravidla jen v nočních hodinách, potvrzuje třetí případ, kdy 30.dubna v deset hodin dopoledne jel řidič Škody Fabia od Petrovic na Želiv. Před křižovatkou na obec Vřesník mu z levé strany z pole vyběhl zajíc a došlo ke kontaktu s vozidlem. I zde způsobená škoda dosáhla sumy okolo 30.000,- Kč.

(Zdroj: regionální tisk)


 

Čtěte dále:   Neviděli jste ji? Policie hledá třináctiletou dívku z Humpolce

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V Jiřicích by již letos měla být v provozu sjezdovka

Po Kvě 21 , 2007
Malá vesnička se letošní zimu v nadneseném slova smyslu přemění v lyžařské středisko. S největší pravděpodobností dojde totiž k realizaci záměru, který si představitelé obce vytyčili před pěti roky. Na dokončení sjezdovky se paradoxně pracovalo i o tomto horkém víkendu. Čtěte dále:   Hazard se životy na silnici. Muž se […]

You May Like

Témata