Nohu z plynu! Policie měří rychlost na téměř tisíci místech, víme kde

Dopravní policie v pátek měří rychlost na téměř 1 000 místech po celé České republice v rámci akce Speed Marathon. Do výběru lokalit s radary se zapojila i veřejnost. Nepřiměřená rychlost patří k nejčastějším příčinám nehod. V Humpolci se tradičně bude chytat na Okružní ulici. Potom na silnici u Komorovic a Hněvkovic.

„Jsou to také místa, která můžou být riziková pro nejzranitelnější. Tedy v obcích, úseky kolem škol, nemocnic, seniorských zařízeních či nákupních center. A také místa mimo obce, která jsou riziková. Například výjezdy z účelových komunikací či příjezdové cesty k nemovitostem,“ řekl její ředitel Jiří Zlý.

Riziková místa pomáhala vybrat také veřejnost, letos hlasovalo téměř 43 tisíc lidí, což je o sedm tisíc více než loni. Policisté dostali přes 7 600 návrhů, kde nejčastěji dochází k porušování rychlosti. Následně vybrali celkem 995 míst, kde se bude dodržování předpisů kontrolovat.

Akce si klade za cíl podpořit bezpečnost na silnicích. Za první čtvrtletí řešili dopravní policisté přes 20 tisíc dopravních nehod, což je pokles oproti loňským téměř 22 tisíc.

„Ale bohužel při těchto dopravních nehodách zahynulo 107 osob, což je o 14 více než loni,“ řekl Zlý. K největšímu nárůstu došlo v lednu, kdy zemřelo na silnicích meziročně o 12 lidí více. Podle Zlého to bylo i kvůli mírnému počasí. „Mnohdy si řidiči v lednu připadali, že už začalo jaro. A podle toho se také chovali, často tak bohužel nepřizpůsobili své chování situaci,“ dodal.

Právě nepřiměřená rychlost patří k nejčastějším příčinám dopravních nehod. Za loňský rok byla hlavním důvodem nehody ve zhruba 12 tisíc případů, což je přes 15 procent všech dopravních nehod. Zároveň byla rychlá jízda příčinou více než 43 procent smrtelných dopravních nehod. Kvůli rychlosti za volantem loni zemřelo 180 lidí.

Kraj Vysočina

Místo měření – Humpolec, ul. Okružní
Místo měření – I/34 Komorovice
Místo měření – sil. č. III/12924 HněvkoviceProhlédněte si všechna měřená místa v ČR v článku zde: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/policie-mereni-rychlosti-automobil-dopravni-nehody-speed-marathon.A230419_160848_domaci_ikro/7#space-a

 

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Ravioli plněné bryndzou s medvědím česnekem

Pá Dub 21 , 2023
Jarní teplejší dny s sebou přinášejí také sezónu medvědího česneku. Sezona medvědího česneku je krátká, a proto je potřeba si ji pořádně užít. No a pokud vás standardní polévka, nebo jenom tradiční pesto z tohoto pokrmu už nebaví, můžete si připravit tento zajímavý a skvělý recept.

You May Like

Témata