Naučnou stezku Březina u Humpolce opět čekají opravy

6

Naučnou stezku Březina, která seznamuje s přírodními a historickými zajímavostmi okolí Humpolce, čekají i v letošním roce nutné opravy. Důvod? Kromě běžného poškození povětrnostními vlivy se stezka opět stala cílem vandalů.
„V průběhu zimy došlo k poškození informačního panelů u studny pod hradem Orlík a panel u důlního díla Štůly byl úplně zničen,“ říká Pavel Koubek, který se o stezku stará od její obnovy v roce 2000. Aby toho nebylo málo, minulý týden někdo vyvrátil panel u židovského hřbitova, ale ten už Pavel Koubek opravil. Vandalové nenavštívili stezku poprvé.  „S úmyslným poškozením několika panelů se setkávám každý rok, jeden panel nám dokonce zmizel beze stopy, ale už bylo hůř, vysvětluje Pavel Koubek  Když stezka  v roce 1988 vznikla, byla během několika málo let totálně zničena a na obnovu čekala deset let.   Proč vlastně vandalové stezku poškozují? „Dokud bude ve společnosti považován za hrdinu ten, kdo něco zničí a ne ten, kdo dělá něco pro všechny, bude k poškozování docházet a netýká se to jen naučné stezky,“ myslí si Pavel Koubek. To, že je dnes  naučná stezka v relativně dobrém stavu je  především díky pravidelné údržbě všech 16 zastavení s informačními panely, kterou zajišťuje sdružení Zelené srdce ve spolupráci se společností Castrum. Nejinak tomu bude i v letošním roce a do začátku hlavní turistické sezony bude vše opraveno. Bude to však stát čas i peníze, které by bylo možné využít jinde.

 


 

Čtěte dále:   Okružní ulice bude v Humpolci dva týdny uzavřená. Silničáři ji opravují

myska

6 thoughts on “Naučnou stezku Březina u Humpolce opět čekají opravy

   1. Ono by možná stačilo vychovávat, vychovávat a vychovávat. Kolik myslíte, že se v Humpolci našlo za deset let lidí ochotných s obnovou a údržbou stezky pomoci?

 1. Znuděná mládež nemá co dělat, prázdnin mnoho, úkolů málo. Dřívěhším brigádám a Akcím Z se tlemí a média je v tom podporují.
  Nedivme se, že se z nudy ničí

  1. To jsou zlatá slova, naprostý souhlas. Chtěli by modré z nebe, ale přiložit ruku k dílu, to už jim moc nevoní. Ale ne všichni jsou takoví, najdou se vyjímky,jako všude.

   1. Hmmm, a kdo za to může? Ta mládež a nebo tak trochu i jejich rodiče? Když rodiče řeknou „Dělat něco zdarma, no nejsem na hlavu“ a radši jdou prolízat supermarkety, tak to je potom špatný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

JIRKA KOLAR: Williamsburg

Út Dub 5 , 2011
Humpolecký rodák žijící v USA Jirka Kolar zahájil 31.3.2011 svoji výstavu v pražské galerii DOX, která je v současnosti nejprestižnější soukromou galerií moderního umění ve střední Evropě. V souvislosti s touto výstavou jsme do redakce obdrželi zajímavý dopis od Libora Kadlece, který otiskujeme v plném znění. Čtěte dále:   Humpolec […]

You May Like

Témata