Střípky z Humpolce

22

Páteční Rybí hody opět nalákaly stovky milovníků rybích specialit. Největší zájem byl projevován tradičně o rybí klobásy, kapra po mlynářsku a o domácí rybí salát. Celkem se snědlo deset metráků ryb.

Pár fotografií z páteční akce konané v humpolecké rybárně, můžete shlédnout zde:


http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/rybi-hody-v-humpolci-opet-nalakaly-stovky-20081108.html


 


V sobotu zahájil Rodinný pivovar Bernard humpoleckou plesovou sezonu. Tradičně první ples v Humpolci byl pořádán ve Spolkovém domě a na ten další si budete muset počkat až do 12.prosince. Malá ukázka bálového hemžení:


http://pelhrimovsky.denik.cz/kultura_region/obrazem-sezona-plesu-zahajena-20081109.html


 


Zatímco jedni sezonu zahajují, jiní ji naopak ukončují. Někteří humpolečtí fotbalisté svoji „dokopnou“ oslavili vskutku stylově, a to rvačkou před nedávno otevřeným non-stop barem TROPICO. Stylový byl i zásah policejní hlídky, která po obhlédnutí situace ustoupila přesile, a tak vzniklý spor urovnal domluvou až personál baru.

Čtěte dále:   SVAŘENÝ SÁNĚ JSOU TU!

myska

22 thoughts on “Střípky z Humpolce

 1. Mám několik dotazů: Kde je Tropico? Proč se to tam servalo? Nebyla fotečka z mobilu nebo něco podobnýho?

   1. Masarykova ulice – bývalá prodejna LARA sport. Fotečky k dispozici nejsou a co bylo prvotní příčinou, nevím. Dle informací přihlížejících to byl ale rovný boj: patnáct na patnáct.

    1. Patnáct na patnáct? Tak to byl slušnej počet zápasníků. Už jsem se bál že je humpoleckej fotbal až moc zklidněnej 🙂

   2. Tuším, že Tropico je místo L.A.R.A. sportu vedla Auto Racek. Ale o rvačce žádné info nemám :-). Murlo

     1. Bylo to asi tak kousek po pulnoci…. Pred Tropicem…. a byl to jeden na jednoho… Ostatni se naopak snazili rvacku uklidnit a vznikla strkanice…. Ale zadnych 15 na 15…

     2. Nebyl to nikdo z „A“ tymu Humpolce…. I kdyz s humpoleckym fotbalem ma co docineni,…

     3. Takových strkanic je o víkendu mraky,každej pátek a v sobotu.Nic velkýho,když se mluví o fotbale tak protistrana je zase z oboru „živnostník“,no tak aby to bylo fér.Sice byla dokopná ale nikdo z áčka se nepral

 2. Podle toho, co jsem viděl, tak policie nikam neustupovala, ale situaci přijela řešit a po jejím příjezdu se obě strany rozešly bez dalších komplikací. Nevím kdo to z povzdálí sledoval, ale policie zde byla dvakrát. Poprvé jen seděli v autě a když se nic nedělo jeli dál a v zápětí se opět vrátili. To už tam byla drobná strkanice a policajti přijeli a situaci uklidnili. Potom se všichni rozešli. Takže pane autore, nevím kde berete ty přesné informace, ale nemusíte za každou cenu kopat pořád jen do policajtů. Mě pomohli pokaždé když bylo zapotřebí. Takže pokud chcete veřejně publikovat nějaké informace, tak buďte prosím objektivní.

  1. 🙂
   V životě jsem do žádného policajta nekopla, natož pořád. To si vyprošuji, to bych si nikdá nedovolila.

   1. Haha, to jsi nás pane autore pěkně uvedla v omyl 🙂
    A přitom to mohla být scéna jak z emerickýho filmu, běsnící dav, houkavý auta s majákama….:-)

   2. Zajimave. V clanku o panu Bernardovi odmitate uvest jeho ustni vyjadreni z duvodu, ze neni dolozitelne (to chapu, taky bych to neuverejnil) a tady uverejnite zpravu, ktera s realitou ma spolecny asi jen ten fotbal a Tropico bar. A kdyz se nekdo ozve, tak reagujete ubohou ironickou hlaskou. Skoda, jen jste potvrdila moji uvahu, ze spoustu lidi z Humpolce zajimaji jen pavlacove drby.. Jirka Koten

    1. Hm. A tak co ode mě chcete slyšet (číst)? Jméno osoby, která tam konkrétně dostala na budku? A pak už to nebudou pavlačové drby? Jinak tzv.“pavlačové drby“ zajímají v určité míře kdekoho (a nejen spoustu lidí z Humpolce) a kdo tvrdí, že se od nich distancuje, tak buď lže anebo je v totálním útlumu a nevnímá okolí. Tak z toho nebuďte rozmrzelý, lidé už jsou prostě takoví. Ani já nebudu vyjímkou.

     1. Zajima me, co se delo na rybich hodech. Zajima me ples Bernardu. Zajimaji me i dalsi zpravy uverejnovane na tomto webu, proto ho taky nekolik let ctu. A asi by me i zajimala hromadna rvacka v ulicich mesta Humpolce, na kterou ani Policie nestacila a pouze branila sekundarnim skodam. Ale opravdu me nezajima, ze si dva „borci“ dali po cuni a pak sli dal chlastat, to cele zabalene do havu gangsterske prestrelky :). Jenze ja jsem spis reagoval na Vas ironicky prispevek… No nic, nechme to byt, tesim se na dalsi stripky z Humpolce a spoustu dalsich clanku nejen z Humpolce. J.K.

     2. Nejde tady o tajemné jméno osoby či osob, myslím že jste reakci na Váš příspěvek nepochopila ..šlo o to, že policisté neustoupili a tudíž je střípek silně neobjektivní spadající pod oblast klasického drbu

 3. Acho jo. Tak já nevím. Když o něčem nenapíšem, tak dostáváme vynadáno, proč o tom a o tom nepíšeme, proč zamlčujeme informace a proč se nejsme ochotni pustit do ožehavých témat. A když pak o něčem napíšeme, tak dostaneme vynadáno, proč zveřejňujeme drby a děláme bulvár.

  Lidi pochopte, že všem se nezavděčíme. Pokud budeme dělat čistý bulvár (což by nikdo z nás ani nechtěl), tak nás přestane polovina čtenářů číst. Pokud ale budeme zveřejňovat jenom oficiální a seriózní informace typu zítra se koná v Zálesí ples, které se všichni dočtou na nějakých jiných stránkách, tak nás taky nikdo číst nebude.

  Myslím si, že Humpolák je takovým správným kompromisem mezi bulvárem typu jedna paní povídala a suchopárnými oficiálními weby města. A myslím si že je to dobře a je to to, proč nás i tolik lidí čte. Každý si tu myslím může najít to svoje, a číst a diskutovat o tom, co ho zajímá. Pokud mu nějaké téma nesedí, tak ho může klidně vypustit a nemusí ho ani číst, ani se k němu vyjadřovat. Nikdo nikoho k něčemu takovému nenutí.

  Lidi pochopte, že Humpoláka dělají lidé, kteří jsou normálně zaměstnaní a tento web dělají ve svém volném čase. Takže většinou někdy pozdě večer, kdy Vy čumíte na bednu, nebo hnípáte, tak redaktoři tohodle webu někde pro Vás dolují informace a sepisujou články. Nečekám a ani nechci, aby nás tady někdo plácal po zádech, jaký jsme kabrňáci. Nakonec jsme si to vybrali sami. Ale zrovna tak se mi nelíbí, když se redaktorům nadává a jejich práce se tady shazuje.

  Ano vím, že kritika je důležitá a potřebná. Ale kritizovat se dá taky slušně. Nevím proč, když nám chce někdo z návštěvníků něco vytknout nebo naznačit, volí v 99% útočný postoj. Vždyť diskutovat o tom, jaký by Humpolák mohl nebo snad měl být, se dá i slušně a vklidu bez emocí.

  Mimochodem, kdokoliv komu se tu nelíbí, může přestat Humpoláka kdykoliv číst. Nebo ještě lépe. Humpolák je občanské sdružení, do kterého může skoro kdokoliv vstoupit, stát se členem redakce a začít dělat Humpoláka lepé a podle svých představ. Ono totiž napadáním a útočením na redaktory tady v komentářích dosáhnete akorát toho, že to redaktory přestane bavit (jako se už v několika případech stalo), najednou nebude mít kdo Humpoláka dělat a taky by tu Humpolák nemusel být. Vím že by to nebyla žádná katastrofa a svět by se točil dál, ale IMHO by to byla docela škoda. Nebo chcete o Humpolci číst jenom na oficiálních stránkách města a po firemních webech? Je to na zvážení každého z Vás.

  A co jsem to chtěl vlastně říct? Ano piště nám a posíejte sem komentáře. Ale chtěl bych všechny poposit, chovejte se tu slušně a pojďme komunikovat na úrovni. Jinak se totiž snižujeme úrovní svého chování na úroveň chování našich vedoucích státních představitelů. A to by si myslím nikdo z Vás nepřál. 🙂

  Axl z redakce

  1. Pouze můj názor: co takhle ten článek napsat jakože podle nezaručených informacích se hráči FKH údajně poprali a kdo může, ať do diskuze přidá podrobnosti, zda to je pravda či ne. Pak se nemuze nikdo zlobit, a vy se budete distancovat od bulvarizování tohoto webu. Hm?

   1. Mívám docela dobré informace o takovémto „dění“, ale tentokrát se tom dovídám z Humpoláka. Podle toho tedy soudím, že se nejednalo o něco velmi závažného. Takovýchto strkanic se odehraje u Zálesí nespočetně, dá se říci, že pokaždé, když se tam něco pořádá. Domnívám se, že není nutno rozpitvávat, kdo se účastnil, či co bylo příčinou incidentu. Pokud policie zakročila a vše bylo uvedeno na správnou míru, pak je vše v naprostém pořádku. Policie odvedla svou práci uspokojivě, pár horkých hlav vychladlo a jede se dál. A pokud nedošlo k újmě na zdraví či majetku, pak i toto patří k životu. Přeji pěkný den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Verše věnované Vysočině

Po Lis 10 , 2008
Právě v těchto dnech vychází v nakladatelství Trinitas první básnická sbírka ledečského básníka Tomáše Zdechovského „Ze zahrady mé milé…“. Autor ve svých verších oživuje to, co miloval, a tím je hlavně krajina jeho mládí – Vysočina. Čtěte dále:   Retro-bazar Milotice

You May Like

Témata