Verše věnované Vysočině

Právě v těchto dnech vychází v nakladatelství Trinitas první básnická sbírka ledečského básníka Tomáše Zdechovského „Ze zahrady mé milé…“. Autor ve svých verších oživuje to, co miloval, a tím je hlavně krajina jeho mládí – Vysočina.

Autor veršů Tomáš Zdechovský se narodil v Havlíčkově Brodě a celé mládí prožil na Vysočině. Tato doba značně ovlivnila jeho působení a dech vysočinských polí a luk dýchá i z jeho básní. Verše, které pohladí po duši a zároveň vyvolají otázky po opravdovém smyslu žití, psal Zdechovský v letech 1998–2003.


Dodnes se Tomáš Zdechovský rád vrací na Vysočinu, která mu je rodným domovem a stále zde nachází inspiraci. „Rok jsem žil v Itálii, dlouhou dobu v Rakousku, navštívil jsem i balkánské země a projel všechny kraje a kouty naší republiky, ale dobře mi je jenom na Vysočině,“ říká autor sbírky. A tak by se ta příští mohla klidně jmenovat Ze zahrady mé milé…Vysočiny.


Básněmi pronikají biblické motivy, obyčejné dětské vzpomínky na medvídka a také vnitřní touha, kterou má každý člověk, ale pro každého znamená něco jiného. Ten, kdo zná dobře Vysočinu, si při čtení básní představí někdy jasně, někdy v mlze to nejkrásnější místo, které stojí uprostřed luk a polí.


Tomáš Zdechovský je v současné době majitelem komunikační a vzdělávací agentury. Publikuje odborné články v zahraničních časopisech týkající se politické a krizové komunikace. Sbírka „Ze zahrady mé milé…“ však není jeho prvním literárním počinem. V roce 1999 se stal vůdčí osobností básnické skupiny Přátelé tichého dotyku (PTD), když zveřejnil její manifest ostře protestující proti konzumnímu způsobu života a vytlačení kultury a duchovna na okraj společnosti. Jeho básně vyšly v Literárních novinách, Meridianu nebo literární revue Koridor.


(Zdroj: http://www.vysocina-news.cz/ )

Čtěte dále:   VÝSTAVA NIC NENÍ PROBLÉM V HUMPOLECKÉ 8SMIČCE

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

TAEKWONDO - info

Út Lis 11 , 2008
O uplynulém víkendu se v tělocvičnách ZŠ Komenského v Pelhřimově netrhly dveře. Probíhal zde totiž trénink těch nejlepších taekwondistů z Čech – národní juniorská a seniorská reprezentace. Její členové se s trenérem Petrem Lackem připravovali na blížící se otevřené mistrovství Chorvatska – Croatia Open, na které odjíždějí již tento pátek. […]

You May Like

Témata