Sebrané šaty obléknou lidé v tísni

Humanitární sbírku oblečení včera v Humpolci uspořádalo Občanské sdružení Diakonie Broumov. Během odpoledne lidé přivezli na dvůr radnice hromady krabic s letním i zimním oblečením, lůžkoviny, prostěradla, ručníky, záclony, látky, péřové přikrývky i polštáře, deky a dokonce i starý papír, který pomůže pokrýt náklady spojené se sbírkou a hlavně odvozem věcí.

Přinesla jsem staré knihy, které už nikdo nečte a dvě krabice oblečení, do kterého už asi nezhubnu. Oblečení se myslím ještě někomu bude líbit, doufá místní obyvatelka Helena Prokopová. Všechny nashromážděné věci budou ještě roztříděny a pak budou rozděleny lidem například v Afganistánu, Čečensku a dalších humanitárně složitých oblastech, řekl humpolecký místostarosta Roman Brzoň, který pomáhal s přebíráním dovezených věcí od obyvatel. Radnice tuto sbírku zprostředkovala již podruhé a pokud prý bude mít Diakonie Broumov zájem, mohla by se zde sbírka pořádat pravidelně, například jednou za tři až čtyři měsíce. Minulá sbírka se zhruba v polovině června právě v Humpolci setkala s velkým úspěchem, protože všechny přinesené věci nakonec odvážely dva plně naložené nákladní automobily.

Zdroj: MF-DNES

Čtěte dále:   Termínový kalendář - autokros Humpolec

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Křemešník na Vysočině: království motýlů

Pá Říj 8 , 2004
Rozhlednu, horský hotel, prales, poutní kostel, skaliska – to vše naleznete na Křemešníku, jednom z nejvýznamnějších kopců Vysočiny. Právě nyní v období nadcházejícího podzimu, kdy křemešnické bučiny zezlátnou a daleké obzory se pročistí, nastává pravá doba pro víkendový výšlap na překrásný, 765 m vysoký vrchol. Čtěte dále:   Humpolec obhajuje […]

You May Like

Témata