Humpolec bude mít jízdárnu

1

V Humpolci bude s největší pravděpodobností stát od příštího roku jezdecká hala. Pražská česká zemědělská univezita, která o výstavbu stánku na Dusilově usiluje, vměstnala záměr do grantového programu. Univerzita právě v těchto dnech vypisuje výběrové řízení na zhotovitele projektu.

Škola jízdárnu nutně potřebuje kvůli akreditovanému chovu koní, bez haly by výuka postrádala úroveň, a to hlavně v zimě. Dosavadní provizorní zastřešené prostory naprosto nedostačují potřebám a hala přijde vhod i okolním jezdeckým oddílům. V zimě by se tam ve volných hodinách mohly konat i veřejné tréninky.


S myšlenkou pořízení jízdárny bylo město Humpolec osloveno již před šesti roky. Prvotní odhad nákladů zněl pět milionů korun, velkorysý projekt však odhalil pětinásobnou částku. Za těchto podmínek na radnici chyběla vůle i peníze halu postavit. Představitelé města proto ocenili přístup zástupců univerzity, kteří sami nabídli, že se stanou investorem. Na oplátku zase vyšli univerzitě vstříc výhodným odprodejem pozemků.


Připravovaná výstavba má dvě části. Nejprve by mělo dojít k opravě stávající budovy v Lužické ulici, kterou univerzita dostala od kraje. Tato oprava musí skončit ještě v září kvůli výuce. Projekt na halu by měl být odsouhlasen již letos, jezdit by se tam mohlo začít koncem příštího roku. Záležet bude především na tom, jak rychle se podaří zvládnout všechna povolovací řízení.  

(Zdroj: Pelhřimovský deník)

Čtěte dále:   Michelinský kuchař rozpálil humpoleckou Stromovku

myska

One thought on “Humpolec bude mít jízdárnu

  1. Přináším o něco přesnější informace.: Hala bude stát více než 25 milionů, bude i podsklepená pro ustájení koní před tréninkem. Hala bude patřit CZU, nikoliv Humpolci a nikdo jiný než studenti CZU a její zaměstnanci k ní mít přístup nebudou, takže pořádání veřejných akcí je nesmysl, proč taky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolec soutěží o Cestu městem

Út Čvc 31 , 2007
Vloni opravená Okružní ulice se stala hlavním humpoleckým trumfem v soutěži Cesty městy. Tato soutěž má za cíl posoudit kvalitu řešení dopravní situace ve městech s ohledem nejenom na co nejsnadnější průjezd automobilů. Čtěte dále:   Humpolec počítá v příštích letech s velkými investicemi, i do čistírny

You May Like

Témata