Návod pro pražskou ženu

Přišlo nám do redakce.

Návod pro pražskou ženu, jak si spolehlivě rozbít ústa v autě už při minimu sněhu.


Slovníček pojmů:


Auto: náš mazlík, brouček či beruška. Nejčastěji bývá na něm napsáno Toyota Yaris, Renault Twingo, Daewoo Matiz apod.


Zimní pneumatiky: to, co nemáme. O zimních pnematikách hovoří občasc manžel, říká, že je musí koupit, aby dostal peníze a mohl si koupit pivo a pornokazety. Při volbě, zda koupit kalhotový kostým se zvonovými nohavicemi, lodičky ve stylu „kašpárek“ s protáhlými špičkami nebo mazlíkovi(broučkovi, berušce) zimní pneu jsou priority takové


1. kostým
2. kašpárek
3. co bylo to třetí, miláčku?


Brzda: ten prostřední pedál. Má dvě polohy: nesešlápnutý (noha na něj netlačí) a šešlápnutý (noha jej zatlačí až nadoraz k podlaze).


Plyn: takový ten malý pedálek. Zpravidla ho sešlapujeme střídavě s brzdou. Více plynu = auto jede rychleji (výjimka: Fabia 1.2 – více plynu = auto více hlučí a žere, jede pořád stejně rychle).


Směrovky: malá oranžová světélka v rozích karosérie. Prý se spínají páčkou nalevo od volantu. Ne stěrače, ty jsou vpravo. Směrovky mají využití pro identifikaci mimopražských řidičů, kteří je zapínají, když přejíždějí z pruhu do pruhu nebo odbočují.


Sníh: hodně malých bílých věcí padajících z nebe dolů. Jak dopadnou k zemi, zhnědnou na takovou hnusnou kaši. Mimo Prahu zůstávají ležet na zemi bílé.


Základní situace, které při řízení mohou nastat:


Na silnici se nám něco nelíbí (ležící předmět, kaluž, sníh, led…): Dupneme ihned veškerou silou na brzdu. Okolo silnice se nám něco zalíbí (kamarádka, obchod, billboard…) Dupneme ihned veškerou silou na brzdu. Chceme odbočit ze silnice na jinou silnici. Provedeme úkony přesně v tomto pořadí: 1. Dupneme na brzdu. 2. Otočíme prudce volantem do směru požadovaného zabočení 3. Použijeme směrovku, když se nám chce. Zásadně nepředřazujeme bod 3. bodu 2. nebo dokonce bodu 1. To dělají jen vidláci, řepáci a drni.


Nyní složitější akce:


Jízda do zasněženého kopce


Držíme nohu na plynu při zařazené jedničce. Počkáme, až se kola začnou pořádně protáčet a auto se zastaví. Pak rozsvítíme všechny směrovky k tomu určeným tlačítkem, vystoupíme z vozu a zavoláme všem kamarádkám, že silničáři jsou bezcitní ožralí impotenti, stejný kokoti jako manžel. Pak zavoláme manžela, ať přijede a něco s tím krámem udělá.


Jízda ze zasněženého kopce

Dupneme na plyn a všechny předjíždíme. Jedou pomalu, protože jsou pitomí nebo z vesnice. Pokud je dole pod kopcem zatáčka, čeká nás tam malé překvapení.


Smyk


Smyk je situace, kdy se kola netočí, ale auto přesto jede. Je to tudíž vlastně opak jízdy do kopce, kdy se kola točí, ale auto stojí. Z pozice řidičky vidíme, že auto jede jinam, než chceme. Názory, jak vyvést auto ze smyku, se různí a ani chlapi v tom nemají jasno. My si vystačíme s tím, že dupneme na brzdu a čekáme, o co se auto zastaví. Promiň, stromečku, já jsem houkala.


Doporučení pro jízdu v zimě:


Nejsme tady my pro auto, ale auto pro nás. Z toho plyne, že škrabat z oken led je pitomost. Uděláme si tam jen takové dva průzory, každý velký jako vizitka, jeden na čelním skle a druhý na bočním okénku.


Úhel výhledu máme pak poněkud menší, ale zase nás nerozptylují různé hovadiny okolo, jako třeba protijedoucí a zaparkovaná auta, semafory a značky. Jakmile zjistíme, že z nebe něco padá, zapneme zadní mlhovky, aby nás všichni viděli. Aby nám nebyla zimička, vezmeme si na sebe (uvedeny orientační ceny v C&A): kabátek s kožešinovým límcem (3.499,-), fleecovou mikinu (1.399,-), svetřík (999,-) , halenku (799,-) , tílko (199,-), kalhoty bokovky, co nejvíc vypasované (1.999,- v akci), alternativně podprsenku a kalhotky. Na nohy co nejrobustnější boty, nejlépe tzv. brikety nebo boty s vysokým podpatkem. Na hlavu módní čepičku bekovku (499,-) a na ručičky rukavice palčáky. Bude se nám mnohem lépe řídit, když se nabalíme jak pumpa.


Co dělat, když je nejhůř


Narazíme do movité věci (chodec, auto, tramvaj…)


Vzpomeňme, co nám říkali v kurzu asertivity. Když má někdo problém, je to jeho chyba. Když má tedy někdo zlomenou nohu nebo rozbité auto, je to jeho chyba a taky jeho problém, se kterým se on sám musí vypořádat. Tudíž za to může on. Je hulvát, kretén, debil a idiot, že do sebe nechal narazit. Narazíme do nemovité věci (strom, sloup, budova, zmrzlý bezdomovec): Nemovitý objekt poznáme podle toho, že opakovaně nereaguje na zvýšení hlasu ani na nadávky.


Je brouček (beruška, mazlík) pojízdný? Pokud ano, v tichosti odjedeme a nikomu nic neřekneme. Na místě nesmíme zanechat uraženou SPZ.


Brouček (beruška, mazlík) není pojízdný? Seženeme majitele nemovitosti a vyplísníme mu, co to měl jeho děda za nápad, zasadit strom zrovna tam, kam vy chcete nabourat. Vyhrozíme mu advokátem, soudem, policií a manželem (o kterém nemluvíme tentokrát jako o největším impotentovi, ale jako o největším mafiánském bossovi). Slovo na závěr:


Jak psali ve Vlastě, jsme žena a máme právo na své štěstí. Máme právo dělat neomezeně hrubé řidičské chyby – vždyť je to tak roztomilé, jak to klouže – a máme právo nabourat, kdy a do čeho se nám zlíbí. Dokonce máme právo vyvolat řetězovou nehodu, protože chlapi to dělají taky. To, že venku sněží a my neumíme za takových podmínek náš motorizovaný nákupní vozíček ovládat, není naše chyba a musíme se to přece někde naučit!

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolec jistil postup do finálové skupiny

So Led 31 , 2004
V semifinálové skupině jihočeského přeboru basketbalových starších žákyň se hrál jen jeden zápas.

You May Like

Témata