Návštěvníci Family Pointů v Kraji Vysočina se mají stále na co těšit

Přednášky, workshopy, pohybové aktivity, ale i umělecké dílničky můžou v následujících týdnech absolvovat návštěvníci Family pointů na Vysočině. Představují místa přátelská rodině, která rodičům i prarodičům umožňují krátkodobou péči o malé děti (přebalení, nakrmení, odpočinek), a zároveň jim poskytují bezpečný prostor pro setkávání a sdělování zkušeností a pocitů.

„Programy Family pointů mají ambici přinést každému návštěvníkovi poznání, zábavu, ale často i návod na řešení jeho každodenních situací. Některé aktivity jsou pravidelné, jiné se konají jednorázově, ale jsou o to zajímavější,“ přiblížil radní pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál.

 

 
 

Lidé na Family Pointech získají informace z nejrůznějších oblastí rodinného života, včetně tipů na volnočasové prorodinné aktivity v daném regionu. „Snažíme se rodičům pečujícím o malé děti nebo závislého člena rodiny pomoci v jejich každodenním životě. Oporu by u nás měli najít i ve složitějších situacích, jako je například návrat po mateřské nebo rodičovské dovolené na trh práce,“ doplňuje radní Petr Krčál. Přednášky zaměřené na motivaci, komunikaci nebo slaďování pracovního a rodinného života patří pevně do programů jednotlivých Family Pointů. Kontaktní Family Pointy s vyškolenými pracovnicemi fungují v Jihlavě, Havlíčkově Brodě, Třebíči a Žďáru nad Sázavou. Výčet na Vysočině doplňuje základní Family Point v Pelhřimově, kde je informační servis zajišťován prostřednictvím aktuálních letáků a brožurek.

Adresy, kontaktní údaje, provozní dobu a především podrobný program všech pravidelných i jednorázových aktivit jednotlivých Family Pointů do letošního června naleznete v přiložených letáčcích pod zprávou.

  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 828, e-mail: holbova.s@kr-vysocina.cz
 

Odkazy

Čtěte dále:   Hygienici zakázali koupání v Sedlici. Kvalita vody je horší i jinde na Vysočině

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Z deníku Policie

Čt Dub 14 , 2016
Muž je obviněn z úvěrových podvodů. Kriminalisté objasnili vloupání do nákladních aut. Čtěte dále:   Uzavírka ve Větrném Jeníkově: začala oprava silnice zničené při modernizaci D1

You May Like

Témata