Nechávat PIN kód u platebních karet se nevyplácí

11

Už tolikrát bylo upozorňováno na to, že ponechávání si PIN kódu v blízkosti platebních karet je nerozumné, přesto se zdá, že lidé jsou nepoučitelní.

Černým pátkem se stal určitě pátek 3. července pro jednapadesátiletého muže. Ten byl na nákupech v Humpolci a odložil příruční tašku s osobními doklady, platebními kartami, kapesním nožem a finanční hotovostí zřejmě na střechu svého vozidla a poté odjel. Nepoctivý nálezce, který tašku našel, místo aby nález odevzdal, tak si finanční hotovost ponechal a ještě stačil dvakrát vybrat pomocí platební karty z bankomatu částku po 20.000 korunách.


 


Muž později ztrátu taštičky s kartami a finanční hotovostí nahlásil, karty zablokoval, ale způsobená škoda se vyšplhala téměř na 91 tisíc korun.


Policisté zahájili úkony v trestním řízení proti neznámému pachateli ze spáchání trestného činu neoprávněného držení platební karty, krádeže a zatajení věci.


 


(Zdroj: www.policie.cz )


 

myska

11 thoughts on “Nechávat PIN kód u platebních karet se nevyplácí

  1. A touto myslenkovou perlou chtel pan Anonym vyjadrit co?

   BTW: je na hranici pravidel, bohuzel, kdyz jsme je tvorili, zapomel jsem tam dat vetu o odstranovani blbych az stupidnich plku.

   1. Chtěl jsem tím říct, že to zkončí, jako ve většině případech: pachatel neznámý! To je všechno. Mimo to jediný stupidní plky tady píšete Vy s tím vaším Poldou.

     1. Ne, mě nikdo v žaludku neleží, prostě s ní mám špatné zkušenosti, to je všechno. Je to prostě můj názor, tak nechápu, proč mě napadáte.

     2. Nojo, no. Kazdy mame sve spatne zkusenosti – Vy s „humpoleckymi cetniky“, ja zase s anonymy, co na humpolak.cz umi akorat plivat jedovate sliny.

     3. O.k. a teď mi řekněte upřímě, našla se ta kamarádova bílá oktávka??? Vy víte o čem mluvím.

     4. Tak poporadku, abych se neztratil mezi Vasimi myslenkovymi veleskoky:

      1. to „napadeni“ ode mne mate za bezduvodny plivanec na PCR – pan si na aute zapomene tasku (jeho blbost), ke karte si napise PIN (tuplem blbost) a Vy okamzite predjimate, ze s tim PCR nic neudela a stavite je do role uplnych pitomcu. Asi mate pravdu, neudela, ale uprimne – maji se vubec zabyvat vecmi tohoto typu?

      2. docela mne zacina zajimat, s kym si vlastne pisu 🙂

      3. mluvime li o teze ukradene oktavce, tak tahle se ztratila v lednu v Modranech. Praha 4, Modrany. A ne, nenasla se.
      V Praze se auta kradou ostoset. Samohledaci (se nenasla) model jeste nikdo nevymyslel, takze predpokladam, ze to co chcete slyset je: „Ne, PCR jeste nenasla ukradenou Skodu Oktavia.“ Stejne jako nenajde 90%, mozna 95% a mozna 98% ukradenych aut.

      4. Jakou to ma proboha souvislost s policií v Humpolci, se ztracenou kreditkou, s nenalezenym pachatelem neopravneneho vyberu????

     5. Souhlasím naprosto s Františkem. Poškozený občan je hlupák, hloupost je vždy trestána. Vždyť on se vůbec nesnažil něčemu podobnému předejít! Viz PIN u kreditek. Je přece normální o své věci pečovat a řádně si je zajistit před zneužitím, na což je mimo jiné všude upozorňováno. Zde bylo pachateli přímo nabídnuto využití karet. Tudíž zde nevidím s PČR nejaký problém. Mě by spíše zajímalo, zda byli zjištěni pachatelé ve věci vandalismu ve Lnářské ulici. Styrlitz.

     6. Ano, Policie ČR Humpolec slavila úspěch, pachatelé jsou zjištěni a budou potrestáni. Součástí trestu bude i náhrada škody.

     7. Tak to mě tedy potěšilo. Kladné body pro PČR – OOP Humpolec. Styrlitz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

To by se poldovi stát nemělo 15.

Pá Čvc 10 , 2009
A nastupuje něžné pohlaví …

You May Like

Témata