Neckyáda 2004

2

V Želivě na řece Želivce se minulý víkend konala znovuzrozená akce. Přinášíme zprávu z akce a obsáhlou obrazovou dokumentaci.

V Želivě se doufám opět vzkřísila po šesti letech tradice pořádání prázdninových Neckyád. Díky patří nájemci želivského kulturního domu panu Siblíkovi a Deníku Vysočina. Počasí se jako na objednávku přesně na tento termín umoudřilo a bylo skutečně letní. Nikdo nemusel mít strach z prochladnutí. Za třicetistupňového vedra bylo těm ve vodě nejlépe. Účast diváků předčila také očekávání a tak si jistě přišli na své i prodejci piva a ostatních nápojů. Od jednoho diváka jsem slyšel přirovnání, že lidí tu je „jako o pouti“.
Hlavní části programu, přehlídky a závodu plavidel se zůčastnilo cca 22 plavidel. Některé závodníky zaskočila náročná plavba proti proudu, když se po defilé museli vrátit k lávce na start ostrého závodu. Někteří pojali celou akci opravdu odpočinkově, někteří ale opravdu závodili. Nakonec ale celý závod zvládla všechna plavidla (i závodníci).
Následovaly další doprovodné soutěže za velkého zájmu soutěžících (cena byla pro každého registrovaného), jako přejezdy po lávce na kole, trakači, šplh po laně a vše bylo korunováno večerním programem …
Akce byla dobře organizována, program měl spád a diváci si jistě přišli na své. Doufejme, že akci hodnotí i organizátoři jako úspěšnou a uspořádají ji i napřesrok. Těšíme se na další ročník a další nová plavidla.

Start byl u lávky.


Odstartováno.


Zde se závodilo, mezi silničním mostem a lávkou.


Defilé plavidel ...


Defilé plavidel ...


Defilé plavidel ...


Defilé plavidel ...


Defilé plavidel ...


Defilé plavidel ...


Defilé plavidel ...


Defilé plavidel ...


Defilé plavidel ...


Defilé plavidel ...


Defilé plavidel ...


Kapela hrála skvěle i přes reprodukovaný kravál.Odstartováno ...


Konečně cíl na dohled.


Předjezdec se sice "udělal", ale sklidil velký potlesk.


Konečně jeden, co to přejel, pak skočil dobrovolně do vody a následně zjistil, že musí ještě zpátky, to už se mu bohužel ale nepodařilo.
Člen kapely pro diváky ...

Absolutní vítěz, který dojel nejdále.


Bohužel chyběl malinký kousíček ...

Čtěte dále:   Program loutkového divadla v Humpolci

olaf

2 thoughts on “Neckyáda 2004

  1. chybí mi ve fotkách miss mokré tričko – co jste to za bulvár když vám ujde taková soutěž ?

    1. protoze letos se neucastnil zadny z „bulvarnich“ redaktoru, ale Olaf – autor nejserioznejsi 🙂
      Vice v pripravovane verzi xxx humpolaka:-))))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Jak se masíruje veřejné mínění

St Čvc 21 , 2004
Světové sdělovací prostředky nedávno opět publikovaly další důkazy o škodlivosti tzv. pasivního kouření. Nemine téměř měsíc, aby se nevynořila nová „studie“, „výzkum“, restriktivní zákon omezující kouření, apod. Přesněji řečeno, nikoliv studie či výzkum, ty bývají v plném rozsahu zveřejněny jen málokdy. Pouze z nich bývá citováno. Tu věta, tam věta. […]

You May Like

Témata