Nejmladší české hokejistky pošesté vyhrály turnaj olympijských nadějí!

Hezčí vánoční dárek si české reprezentantky do 16 let nemohly nadělit. Díky třem výhrám totiž ovládly Turnaj olympijských nadějí Visegrádské čtyřky v polských Katovicích! V sestave byla i Madlen Chladová z Humpolece.

Nejmladší české hokejistky tradičně vyzvaly trojici soupeřek starších o dva roky. Po úvodním vítězství 4:1 nad Maďarskem sehrály očekávané „finále“ v sobotu proti Slovenkám, což jako obvykle přineslo federální bitvu na ostří nože.

Češky v ní byly lepším týmem, na střely dvojnásobně aktivnějším – 51:25! Jen škoda, že v první polovině utkání neodskočily na výraznější rozdíl než 3:1. Skóre otevřela Julie Jebousková, po slovenském vyrovnání a přestávce využily početní výhody v krátkém rozmezí Karolína Skořepová a Zikmunda Mazancová.

Pak se právě ukázala ona „škoda“. Slovenky totiž rychle snížily a když je až do konce držela brankářka Debnárová, v čase 57:02 poslala zápas do prodloužení Blichová. Po dvou minutách nastaveného času nicméně svou druhou trefou vystřelila českému výběru klíčové vítězství kapitánka Zikmunda Mazancová.

 

 

Do zbytku turnaje bohužel výrazně promluvil covid. Maďarský tým nemohl kvůli pozitivnímu nálezu nastoupit proti Polsku ani Slovensku, a tak Češky vyzvaly Polky už v nedělním poledni.

Roli favoritek potvrdily beze zbytku. I když jako trochu tradičně se rozehřívaly. V jednotlivých třetinách daly postupně jeden, dva a tři góly, a tak tenisovou výhrou 6:0 potvrdily celkový triumf. Čistým hattrickem k němu přispěla Adéla Fromová, další branky přidaly Anežka ČábelováBára Hračová a Klaudie Pietraszová.

Hlavní kouč Rudolf Valla tak mohl oslavit vítězný mezistátní návrat na lavičku ženské šestnáctky. Česká děvčata vyhrála předvánoční turnaj pošesté ze sedmi ročníků!

Výsledky turnaje

ČESKO „16“ – MAĎARSKO „18“ 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 7. Velinská, 27. Vocetková (Pietraszová), 55. Felcmanová (Tischler), 58. Jílková – 23. Bahicka-Tóthová (Konczová).
Rozhodčí: Malá – Pirogowiczová, Paulheimová.
Vyloučení: 6:7.
Využití: 2:1.
Střely na branku: 37:18 (13:5, 11:7, 13:6).

Slovensko „18“ – Polsko „18“ 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky Slovenska: 17. Dobiašová (Paulínyová), 20. Fančovičová, 32. Blichová (Glosíková).

ČESKO „16“ – SLOVENSKO „18“ 4:3 po prodloužení (1:1, 2:1, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Jebousková (Skořepová), 22. Skořepová (Z. Mazancová), 25. Z. Mazancová (Čábelová), 62. Z. Mazancová (Jebousková) – 18. Fančovičová (Beňáková, Taricsová), 32. Beňáková (Štern), 58. Blichová (Beňáková).
Rozhodčí: Celárová, Malá – Pirogowiczová, Szpyt-Juhaová.
Vyloučení: 3:4.
Využití: 2:2.
Střely na branku: 51:25 (22:6, 12:8, 14:8 – 3:3).

POLSKO „18“ – ČESKO „16“ 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 17. Čábelová (Jebousková), 24. Hračová (Vocetková), 29. Fromová, 43. Fromová (A. Mazancová, Felcmanová), 51. Fromová (Felcmanová), 51. Pietraszová (Hračová).
Rozhodčí: Malá – Chrapeková, Szpyt-Juhaová
Vyloučení: 2:2.
Bez využití.
Střely na branku: 22:42 (4:12, 8:16, 10:14).

Zápasy Maďarska s Polskem s Slovenskem nebyly sehrány z důvodu výskytu covidu-19 v maďarském týmu.

Soupiska týmu

Brankářky:
Daniela Nováková (Slavia Praha), Aneta Šenková (Litoměřice).

Obránkyně:
Veronika Hujová (Ústí nad Labem), Madlen Chladová (Humpolec), Šarlota Stýblová (Polička), Věra Šťástková (Liberec), Klaudie Slavíčková (Louny), Aneta Paroubková (Pilsen Wolves), Lucie Velinská (Rovaniemi, Finsko), Johanna Tischler (Warriors Brno).

Útočnice:
Bára Hračová (Prostějov), Anežka Čábelová (Český Krumlov), Julie Jebousková (Sparta Praha), Zikmunda Mazancová (Kaufbeuren, Německo), Adéla Fromová (Kolín), Klaudie Pietraszová (Orlová), Barbora Prošková (Černošice), Karolína Skořepová (Kobra Praha), Linda Vocetková (Neratovice), Viktorie Jílková (Beroun), Magdaléna Felcmanová (Rovaniemi, Finsko), Anna Mazancová (Mladá Boleslav).

Realizační tým:

Manažerka: Kateřina Rezeková
Hlavní trenér: Rudolf Valla
Asistent trenéra: Martin Cimrman
Trenér brankářek: Dalimil Svoboda
Lékařka: MUDr. Lucie Gahutová / MUDr. Karolína Ritzová
Fyzioterapeutka: Lucie Melounová
Kondiční trenérka: Věra Kopecká
Kustod: Luboš Dospěl

Nejmladší české hokejistky pošesté vyhrály turnaj olympijských nadějí!
Nejmladší české hokejistky pošesté vyhrály turnaj olympijských nadějí!

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Dvě havárie a opilý řidič v sobotu na Vysočině

Po Pro 20 , 2021
V sobotu 18. prosince dopoledne vyjížděli policisté na Vysočině ke dvěma nehodám, při první se zranila chodkyně. Dopoledne zastavili policisté opilého řidiče.
Prvosledové hlídky mají speciální výstroj i výzbroj. Policisté museli projít intenzivnějším výcvikem.

You May Like

Témata