Dvě havárie a opilý řidič v sobotu na Vysočině

V sobotu 18. prosince dopoledne vyjížděli policisté na Vysočině ke dvěma nehodám, při první se zranila chodkyně. Dopoledne zastavili policisté opilého řidiče.

V sobotu krátce před půl desátou hodinou ranní kontrolovali policisté z obvodního oddělení v Novém Městě na Moravě v Křižánkách osobní auto Daewoo Matiz. „Policisté řidiče vyzvali, aby jim předložil potřebné doklady pro provoz a řízení vozidla a poté řidiče vyzvali k provedení dechové zkoušky. Její výsledek odhalil hodnotu 1,36 promile alkoholu v dechu, což potvrdila i opakovaná dechová zkouška – 1,26 promile alkoholu v dechu.
Sedmatřicetiletý řidič se na místě doznal k požití alkoholu a na výzvu policistů se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve ve zdravotnickém zařízení. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu,“ popsala první událost Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Krátce po půl desáté dopoledne srazilo v Třebíči osobní auto Volvo s přívěsem chodkyni. „Padesátiletý řidič projížděl s osobním vozem po ulici Na Hvězdě v Třebíči ve směru ke čtyřramenné křižovatce se Znojemskou ulicí. Při průjezdu křižovatkou ve směru do centra se střetl s chodkyní, která přecházela přes hlavní silnici, a řidič osobního vozu ji zřejmě přehlédl. Při dopravní nehodě se zranila chodkyně, kterou na místě ošetřili zdravotníci a poté převezli do Nemocnice Třebíč k dalšímu vyšetření. U řidiče i chodkyně byly provedeny dechové zkoušky s negativním výsledkem,“ dodala tisková mluvčí. Další okolnosti dopravní nehody, stejně jako míra zavinění, jsou předmětem policejního šetření policistů z dopravního inspektorátu Třebíč.

Kolem půl jedenácté dopoledne se stala na silnici II/130 na Pelhřimovsku dopravní nehoda, na místo vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. „Policisté prvotním ohledáním místa nehody zjistili, že devatenáctiletý řidič nákladního auta Peugeot Boxer jel po silnici II/130 ve směru od Koberovic na Lhotice. Na křižovatce se silnicí III/12928 a silnicí III/12935 nedal přednost v jízdě osobnímu autu Peugeot 308, jehož řidič jel po hlavní silnici ve směru od Humpolce na Senožaty. V prostoru křižovatky se obě vozidla střetla. Osobní auto Peugeot 308 následkem střetu vyjel vpravo na nezpevněnou krajnici, kde narazil do vzrostlého listnatého stromu a dopravní značky. Při havárii se lehce zranila spolujezdkyně z osobního auta Peugeot 308, kterou na místě ošetřila osádka vozu zdravotnické záchranné služby a následně ji převezla do zdravotnického zařízení k dalšímu vyšetření,“ dodala Dana Čírtková. Další okolnosti dopravní nehody šetří policisté z dopravního inspektorátu Pelhřimov.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Hasiči spěchali ke smrtelné nehodě, cestou havarovali a čtyři jsou zranění

Po Pro 20 , 2021
Nedaleko Červené Řečice na Pelhřimovsku ráno havarovali profesionální hasiči ze stanice Pelhřimov, kteří jeli s cisternou ke smrtelné dopravní nehodě. Jejich auto se převrátilo. Při nehodě čtyři z nich utrpěli zranění.
Profesionální hasiči z Pelhřimova mířili k nehodě osobního vozidla u obce Chýstovice. V katastru obce Křelovice s cisternovou automobilovou stříkačkou havarovali. Celá čtyřčlenná posádka skončila v péči zdravotníků.

You May Like

Témata