Z deníku Policie

Policisté zadrželi pachatele při krádeži elektromotorů. Muž se obnažoval v supermarketu. Na dálnici havaroval nad ránem kamion převážející slepice.

PELHŘIMOVSKO: Muž je podezřelý ze spáchání více trestných činů na Pacovsku a Pelhřimovsku 

Pelhřimovským policistům se včera v ranních hodinách podařilo zadržet dvojici pachatelů, kteří přišli krást do areálu firmy v Nádražní ulici v Pelhřimově. Policisté na místě v půl sedmé ráno zadrželi muže a ženu, které poté eskortovali na služebnu k dalším úkonům. Dalším šetřením zjistili, že devatenáctiletý mladík a šestapadesátiletá žena chtěli z areálu firmy odcizit elektromotory. Do areálu vnikli přes drátěný plot, který žena sešlápla a tím způsobila škodu za tisíc korun. Společně poté z volně uložené bedny odcizili elektromotory o hmotnosti téměř dvě stě kilogramů v hodnotě dva a půl tisíce korun, které nanosili do křoví za plotem. Přitom je ale vyrušili policisté. 
 
Ženě za spáchaný přestupek proti majetku uložili policisté blokovou pokutu. Muž byl ale za majetkovou trestnou činnost v posledních třech letech odsouzen a proto mu policisté sdělili podezření z přečinu krádeže. Případ postoupili na obvodní oddělení do Pacova, kde proti podezřelému vedou zkrácené přípravné řízení i pro další trestnou činnost. Té se muž dopouštěl v průběhu celého loňského roku i začátkem letošního roku na Pacovsku i Pelhřimovsku. Ve dvou případech vnikl do sklepních kójí v panelových domech a odcizil různé potraviny a alkohol. Nejméně v šesti případech odcizil na různých místech kovový odpad, pětkrát odmontoval a odcizil z budov měděné okapy nebo parapety. Jednou ho také přistihla ostraha prodejny v Pelhřimově při krádeži potravin.
 
Škoda, kterou mladík svým jednáním způsobil, byla vyčíslena na celkovou částku přes dvacet tisíc korun. Policisté případ řeší ve zkráceném přípravném řízení, podezřelému hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

PELHŘIMOVSKO: Policisté mu sdělili podezření z výtržnictví 

Pelhřimovští policisté šetří případ výtržnictví, kterého se měl dopustit osmadvacetiletý muž z Liberecka. Muž je podezřelý z toho, že se obnažoval v jednom z pelhřimovských supermarketů. Policisté mu sdělili podezření z výtržnictví.
Ve středu 26. února přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení o muži, který se obnažuje v supermarketu v Pražské ulici. Policisté ihned vyjeli na místo, muže v prodejně zajistili a převezli ho na služebnu. Dalším šetřením zjistili, že se svého jednání dopustil opakovaně. Do supermarketu se vydal dvakrát v minulém týdnu a v tomto týdnu v úterý a ve středu. Do prodejny přišel vždy po sedmé hodině ráno. U pokladny se pak před prodavačkou obnažil.
Policisté muži sdělili podezření z přečinu výtržnictví a případ řeší ve zkráceném přípravném řízení. Podezřelému hrozí až dva roky vězení.

Na dálnici havaroval nad ránem kamion převážející slepice, několik jich uhynulo

Jihlavští profesionální hasiči zasahovali ve čtvrtek nad ránem na 115. km dálnice D1 ve směru na Prahu u dopravní nehody kamionu, který převážel klece se slepicemi. Při nehodě několik slepic uhynulo.  

Hlášení o nehodě přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v 02:28 hod.
 
Kamion narazil při nehodě do středových svodidel. Jedna z klecí z havarovaného kamionu přepadla do protisměru a částečně tak bránila provozu na Brno. Při nehodě několik slepic uhynulo.
 
Jednotka odstranila vypadlé klece z obou jízdních směrů a zajistila havarovaný vůz proti požáru. Uniklé provozní kapaliny hasiči zlikvidovali speciálním sorbentem.
 
Řidič vozidla vyvázl z nehody bez zranění.
 
 
Příčina, průběh a veškeré okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního vyšetřování.
Aslepka.jpg
Aslepka2.jpg
Čtěte dále:   Nehoda na D1 u Humpolce: srazily se dva kamiony, místo je průjezdné

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Startuje soutěž Vesnice roku

Pá Bře 7 , 2014
Soutěž Vesnice roku vstupuje letošním rokem do dvacátého ročníku. Až do konce dubna mohou české, moravské a slezské obce podávat přihlášku do krajských postupových kol. Čtěte dále:   Sladké mámení. Muž chtěl v Humpolci ukrást dvě desítky čokolád

You May Like

Témata