Policisté na Vysočině zadrželi téměř 500 migrantů. Hlavně na D1 a osmatřicítce

Vysočinští policisté v roce 2023 zadrželi na území kraje celkem 458 nelegálních migrantů. Většina z nich mířila do Německa.

Jako hlavní rizikové trasy vytipovali policisté dálnici D1 mezi Brnem a Prahou a silnici I/38 na trase Znojmo – Jihlava – Havlíčkův Brod. „Obě komunikace byly v minulých letech využívány k transportu migrantů ze třetích zemí do cílových destinací, zejména do SRN,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

K přepravě migrantů převaděči využívali zejména osobní auta, případně dodávky a kamiony. „Loňský rok byl rokem bezprecedentního nárůstu tranzitní nelegální migrace. Odbor cizinecké policie na Vysočině řešil v uplynulém roce celkem 61 případů záchytu tranzitujících nelegálních migrantů přes území České republiky. V celkovém součtu se jednalo o 458 osob. Ve srovnání s rokem 2022 jde o nárůst ve výši 184 procent. V drtivé většině šlo o záchyty na dálnici D1 na trase mezi Brnem a Prahou,“ informoval vedoucí odboru cizinecké policie na Vysočině Oldřich Chaloupka.

zdroj a více na: https://pelhrimovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/migranti-vysocina-policie-2023-dalnice-d1-i-38-20240115.html

Čtěte dále:   Boj o parkovací místo v Humpolci: Muž ho hlídal pro bratra. Řidič do něj najel

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nové obory na školách: na Pelhřimovsku bude Praktická setra i nové lyceum

St Led 17 , 2024
Začátek nového roku je pro žáky devátých tříd spojený s výběrem budoucí střední školy. Na Pelhřimovsku je letos čeká několik novinek. Nové budou změny při podávání přihlášek i širší nabídka. Nové obory přibudou v Pelhřimově i Humpolci. Čtěte dále:   Policie hledá třináctiletou dívku z Humpolce, nevrátila se do zařízení pro mládež v Senožatech

You May Like

Témata