Nejvyšší Čech je po operaci nohy, už nemohl téměř chodit

Operace největšího Čecha na pražské Bulovce se neobešla bez komplikací. Tomáš Pustina z Rozkoše na Vysočině musel jít na operační stůl, protože v poslední době už nemohl nikam chodit. Na zákrok čekal od září.

Před lety lékaři vyztužili Pustinovu holenní kost kvůli zlomenině dlahou. Ta už ale byla opotřebovaná a neplnila svou funkci. Tomáš měl nohu zdeformovanou, což způsobovalo i jeho potíže s páteří.

"Do nemocnice jsme jeli v pondělí 28. února. Tomáše operovali o týden později. Při zákroku ale nastaly nějaké komplikace a teď leží na ARO," uvedla matka Alena Pustinová.

Tomáše Pustinu, který je 226 centimetrů vysoký, operovali ve Fakultní nemocnici Na Bulovce. Ta se však ke stavu nejvyššího Čecha nechce vyjadřovat.

ZZZMAV396294_154542_3715909.jpg

"Klinika si nepřeje žádnou mediální pozornost, chce pacientovi dopřát maximální klid na rekonvalescenci, protože šlo o velmi náročnou operaci," uvedl mluvčí nemocnice Jakub Hofmann.

Třiatřicetiletý Tomáš bude muset jít ještě na další zákrok, tentokrát s kolenem. Kdy, to ale jeho matka zatím neví.

"Ani mě k němu nechtěli moc pustit, viděla jsem ho jen chvíli a doktor mi říkal, že ho udržují v polospánku," uvedla Pustinová.

Na zákrok čekali Pustinovi dlouho. Doufali, že se operace uskuteční do Vánoc, nakonec na ni však šel až nyní.

"Často jsme se chodívali procházet. Tomáš má rád společnost, takže jsme třeba vyrazili do některého nákupního centra a chodili jsme spolu. Těší se, že budeme jezdit zase, až se zotaví," poznamenala jeho matka.

MF DNES navštívila Tomáše ještě před odjezdem na operaci, kdy vyjádřil své dlouholeté přání jet se podívat do Karlových Varů. To by se mu po potřebné rekonvalescenci mohlo podařit

Zdroj: http://jihlava.idnes.cz/nejvyssi-cech-je-po-operaci-nohy-uz-nemohl-temer-chodit-pgo-/jihlava-zpravy.asp?c=A110309_143104_jihlava-zpravy_dmk

Čtěte dále:   Putování za světovými Vánocemi

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Veřejnou dopravu na Vysočině čeká rána, ruší se přes 200 spojů

St Bře 9 , 2011
Krajští radní na Vysočině jednali o rušení více než dvou set ztrátových spojů. Škrty mají být zahrnuty již ve změně jízdních řádů 12. června. Kde však lidé přijdou o nevytížené autobusy, to radní neřekli. Čtěte dále:   ŘSD nechá rozšířit dálniční odpočívku u Humpolce, přibudou parkovací místa

You May Like

Témata