Nezaměstnanost na Vysočině se v prosinci vyšplhala na 10,3 %

5

Nezaměstnanost na Vysočině v prosinci minulého roku stoupla o procentní bod na 10,3 procenta. Počet nezaměstnaných se oproti loňskému listopadu zvýšil o 2548 a na konci minulého roku si v kraji hledalo práci 27.828 lidí. Vyplývá to z údajů ministerstva práce a sociálních věcí.

Na úřady práce přicházeli koncem roku hlavně pracovníci ze stavebnictví, služeb, lesnictví a zemědělství. Naopak by se dalo říci, že propouštění ve strojírenství, které rasantně zvyšovalo nezaměstnanost déle než rok, se ke konci roku zpomalilo.


Ovšem jen v prvních třech lednových dnech zaevidovaly úřady práce v kraji přes 2800 nových uchazečů o práci. Důvodem je propouštění nejen ve stavebnictví, ale i v dalších firmách napříč celým oborovým spektrem.


Nezaměstnanost na Vysočině se zvyšuje kvůli hospodářské krizi od předloňského podzimu. Uchazečů o práci mírně ubylo pouze loni v dubnu a v říjnu. V prosinci zaznamenala Vysočina nejvyšší měsíční růst nezaměstnanosti od začátku minulého roku. Ve srovnání s prosincem 2008 byl počet lidí bez práce na konci minulého roku vyšší o 10.750. Míra nezaměstnanosti se meziročně zvýšila o čtyři procentní body.


 


Nabídka volných pracovních míst v kraji je stále velmi nízká. Na konci minulého roku evidovaly úřady práce 762 pracovních nabídek. Nejhorší situace byla na Jihlavsku, kde na jedno volné pracovní místo připadalo skoro 76 nezaměstnaných. Na Třebíčsku a Havlíčkobrodsku se o jednu volnou pozici ucházelo přes 45 lidí, na Žďársku a Pelhřimovsku to bylo 23 osob bez práce.


(Zdroj: http://www.regionalist.cz/ )


 

Čtěte dále:   Krajské kolo Logické olympiády přivítalo nadané studenty i z Humpolce

myska

5 thoughts on “Nezaměstnanost na Vysočině se v prosinci vyšplhala na 10,3 %

    1. Chvilku? Nechci vas strasit, ale jaky by byl duvod, aby krize skoncila? Ona vlastne teprve zacina a vy uz vidite jeji konec? Proste neni duvod a obavam se, ze hodne dlouho nebude. Muzeme jenom cekat, az se zhrouti Cina, nasledne Amerika a potom se muzeme zacit bavit o krizi. To neni pesimismus, ale realismus…

  1. jak dlouho ta chvilka bude ještě trvat??Rok, dva???
    Všude jen propouštění a skepse, náznaky zlepšení nikde…

    1. Na základě vlastních ekonomických prognóz odhaduji krušné meziobdobí z pohledu zaměstnanosti na cca 10 měsíců. 🙂

      1. tak to je skoro celý rok, pak bude další zima, což znamená další úbytek práce a možná na jaře 2011 se něco pohne, pokud bude oživení i v Německu, jinak si v zaprděném českém rybníčku můžeme dělat co chceme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Z deníku policie

Út Led 12 , 2010
Minulý pracovní týden se v Humpolci kradlo i bouralo. O víkendu vyjížděli policisté na celém Pelhřimovsku k šesti dopravním karambolům. Většinou se jednalo pouze o nezvládnutí jízdy na sněhové pokrývce a následný náraz, naštěstí se všechny tyto nehody obešly bez zranění. Bohužel jeden řidič se v tomto zimním počasí vydal […]

You May Like

Témata