Z deníku policie

5

Minulý pracovní týden se v Humpolci kradlo i bouralo. O víkendu vyjížděli policisté na celém Pelhřimovsku k šesti dopravním karambolům. Většinou se jednalo pouze o nezvládnutí jízdy na sněhové pokrývce a následný náraz, naštěstí se všechny tyto nehody obešly bez zranění. Bohužel jeden řidič se v tomto zimním počasí vydal na jízdu pod vlivem alkoholu.

V ranních hodinách dne na Tři krále, tj. ve středu 6.ledna, se vloupal neznámý pachatel do velkoobchodu potravin ve Lnářské ulici. Pachatel si odnesl různé značky cigaret za celkovou hodnotu  nejméně 84.900 Kč, dále odcizil finanční hotovost ve výši 1000 korun. Poškozením dveří vznikla majiteli další škoda ve výši 1500 korun.


 


Následující den 7.ledna museli humpolečtí policisté řešit dopravní přestupek, kdy krátce po poledni jel řidič vozidla Škoda 120 L po vedlejší komunikaci ulice Hálkova. Na křižovatce s ulicí Lnářská přehlédl po hlavní silnici přijíždějící vozidlo Renault Megane a ve středu křižovatky došlo ke střetu. Ke zranění osob nedošlo, hmotná škoda však byla odhadnuta na 62 tisíc korun.


 
 


 


Bez jízdního kola zn. Favorit Modus-SX se minulý týden ocitl muž bydlící v panelovém domě v Družstevní ulici. Své jízdní kolo měl uložené v kočárkárně, ze které mu bylo neznámým pachatelem odcizeno, čímž mu vznikla škoda ve výši šest tisíc korun.


Další případ vloupání do kočárkárny se udál v jiném domě v Družstevní ulici. Zde pachatel nic neodcizil, způsobil však škodu na poškozeném zámku dveří.


 


Víkendová návštěva na chatě v Krasoňově odhalila majiteli nemilé překvapení. Chatu totiž navštívil neznámý lapka, který vnikl do garáže patřící k chatce a odcizil z ní dvě elektrické pily a kovový kanystr s 10 litry benzínu. Majiteli chaty tak způsobil škodu ve výši šest tisíc korun.


 


V pátek 8.ledna jelo nákladní vozidlo DAF jelo po silnici I/34 z Humpolce na Pelhřimov. Při odbočování vlevo do Pelhřimova se souprava na vozovce zkřížila. Došlo ke škodě 121.000 korun.


                              


V sobotu 9.ledna jel jednatřicetiletý řidič vozidla Škoda Felicia ve směru od Rozkoše na Humpolec. Nenechal bezpečnou vzdálenost před ním jedoucím peugeotem a do vozidla  narazil. Při šetření nehody třiadvacetiletý řidič peugeotu nadýchal při dechové zkoušce 1,19 promile. Škoda na obou vozidlech byla vyčíslena na částku 20.500 Kč.


 


Z policejních statistik vyplynulo, že v loňském roce se na silnicích Pelhřimovska snížil počet mrtvých při dopravních nehodách. Zatímco v roce 2008 patřil okres se 16 mrtvými k nejhorším v republice, loňské tři oběti ho katapultovaly mezi nejlepší.


 


Počet nehod na Pelhřimovsku v r.2008 : 1 071


Počet nehod na Pelhřimovsku v r.2009:     194


 


Počet nehod, jejichž účastníci byli pod vlivem alkoholu v r.2008 : 77


Počet nehod, jejichž účastníci byli pod vlivem alkoholu v r.2009 : 32


 


Tato statistika může být však ovlivněna tím, že policisté k menším nehodám již nevyjíždějí. Řidiči musí přivolat policisty pouze k nehodám, u nichž dojde ke zranění, škodě na majetku třetí osoby nebo když škoda na vozidlech přesáhne sto tisíc korun.


 


(Zdroj: www.policie.cz , www.mfdnes.cz )


myska

5 thoughts on “Z deníku policie

 1. Z čistě teoretického aspektu mě zajímá, jak to bude s vinou řidičů v případě nehody u Rozkoše. Je evidentní, že ke karambolu došlo kvůli řidiči, který nedodržel bezpečnou vzdálenost. Alkoholem posilněný mladík nehodu nezpůsobil, takže by neměl v tomto ohledu nést ani vinu – zřejmě však bude obviněn z jízdy pod vlivem alkoholu, je to tak?

   1. Pojišťovna škodu uhradí a následně ji bude vymáhat po opilém řidiči. 1,19 je dost ještě by potřeboval nakopat pr…
    Petr

    1. Pokud by řidič-„neviník“ nic nenadýchal, pojišťovna by opravu jeho vozu zaplatila z povinného ručení viníka. Když opravu uhradí, tak plnění nebude vymáhat zpět, ne? Jde mi o to, zda má zkrátka opilý řidič právo na náhradu škody v plné výši, protože zjevně viníkem není. Je to spíše praktická otázka, protože teoreticky lze nahlížet z různých úhlů. Děkuji.

     1. No nejsem žádný odborník, ale IMHO jsou v tomto případě policajti vysmátý jak ovce, jelikož sloupnou oba dva. Řidič Feldy dostane flastr za nepřizpůsobení jízdy dopravní situaci a způsobení havárie, no a řidič Pažouta to odsere za řízení pod vlivem alkoholu. Dvě mouchy jednou ranou. Tak to má být, tak je to správné! :))

      No a co se týče pojišťovny, tak těm se taky takováto havárie libí. Škoda bude uhrazena opravdu z povinného ručení řidiče škodovky, ale bude následně vymáhána po řidiči Pažouta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Pivovar Bernard má za sebou úspěšný rok

Út Led 12 , 2010
Humpolecký Rodinný pivovar Bernard za uplynulý rok uvařil rekordních 204.400 hektolitrů piva. K rekordnímu výstavu přidal pivovar i dalších 20 významných ocenění. Krom toho pro město Teplice „vyšlechtil“ speciální chmelový mok – Teplickou jedenáctku.

You May Like

Témata