Opilec v kamionu dostal podmínku. Na D1 u Humpolce boural se třemi promile

Podmínečný trest vězení a zákaz řízení. Takový trest dostal řidič kamionu, který v pondělí zavinil nehodu na dálnici D1 na Vysočině. Řídil silně opilý – policisté mu při dechové zkoušce naměřili 3,54 promile alkoholu.

Opilého řidiče kamionu, který v pondělí 29. ledna způsobil nehodu na 75. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu, odsoudil ve středu 31. ledna pelhřimovský soud.

“Řidič byl odsouzen k trestu odnětí svobody na jeden rok s podmínečným odkladem na zkušební dobu tří let. Soud muži také uložil zákaz řízení na tři roky,” uvedla mluvčí policie na Vysočině Dana Čírtková.

Nehoda zkomplikovala průjezd dálnicí. Za nehodou se tvořila kolona. Nejprve v místě přistával záchranářský vrtulník a dálnice byla se úplně uzavřela. Poté se dalo místem nehody projet jen pravým jízdním pruhem.

Plně průjezdná byla dálnice až deset minut před osmou hodinou večer, kdy se podařilo odstranit poničené vozy a uklidit vozovku.

Čtěte dále:   Náklaďák srazil v Humpolci chodkyni. K nehodě vzlétl vrtulník

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V Pavlově loni pečovali o 1 291 živočichů

Čt Úno 1 , 2024
V roce 2023 se ošetřovatelé Stanice Pavlov starali o historicky nejvyšší počet zraněných, nemocných nebo hendikepovaných zvířat a bezmocných mláďat. „Zatímco v roce 2022 to bylo 1 064, vloni jsme pečovali o 1 291 zvířat,“ uvedl ředitel stanice Zbyšek Karafiát s tím, že nejvyšší počet představovali ptáci (969), následováni savci […]

You May Like

Témata