Černá středa na silnici

19

V Humpolci se včera udála tragická dopravní nehoda

Dne 25. června ve 14 hodin se stala vážná dopravní nehoda v Humpolci. Řidič (22) nákladního vozidla Iveco jel po místní komunikaci ulicí Central Trade Park směrem k silnici I/34, která je značená jako hlavní silnice. Tuto silnici přejížděl přímým směrem do ulice Pelhřimovská. Při vjetí na hlavní silnici nedal přednost v jízdě zprava jedoucímu motocyklu Suzuki 750 GSX-R, který jel směrem od centra Humpolce. Řidič motocyklu nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a okolnostem v silničním provozu a v prostoru křižovatky došlo ke střetu vozidel.  


Při nehodě byl těžce zraněn 22 letý motorkář, kterého v kritickém stavu přepravil vrtulník do nemocnice v Brně. Bohužel se mladý život nepodařilo zachránit.


Dále byl lehce zraněn řidič vozidla Iveco. Alkohol u řidiče nákladního vozidla byl na místě vyloučen. Hmotná škoda byla vyčíslena na 172 tisíc korun.


Nehoda zcela zablokovala silnici na dvě hodiny. PODÍVEJTE SE NA VIDEO PŘÍMO Z MÍSTA TRAGÉDIE: http://www.i-vysocina.cz/zpravodajstvi-pelhrimovsko/aktualne-nehoda-motorky-a-kamionu-v-humpolci-2008-06-25.html


Další nehoda, tentokrát naštěstí bez zranění, se stala rovněž ve středu v 17 hodin mezi Humpolcem a Speřicemi. Řidička vozidla Škoda Fabia, jela v uvedeném směru, kde se míjela s protijedoucím osobním vozidlem, od jehož kola odlétl kámen a ten narazil do čelního skla Fabie. Řidička se lekla, strhla řízení, dostala smyk, ten nezvládla a vyjela vlevo mimo vozovku, kde havarovala na poli. Alkohol u řidičky byl vyloučen dechovou zkouškou. Hmotná škoda činí 200 tisíc korun.


(Zdroj: http://www.mvcr.cz/)


 

Čtěte dále:   Žena z Humpolce se opila s přáteli a pak ztropila ostudu. Řádila i před domem

myska

19 thoughts on “Černá středa na silnici

 1. Jen jestli dobře chápu – řidič náklaďáku nedal přednost, ale motorkář jel velmi rychle? Murlo

  1. Byla to jen otazka casu kdy se tam neco podobneho stane.
   Ta krizovatka je velmi nebezpecna.Stacilo by zuzit inkriminovane misto do jednoho pruhu a odboceni do CT udelat skryte za ostruvkem.Hlavne , ze mame kruhovy objezd dole(dle mne uplne zbytecne)

  2. No, nevím co je na tom pravdy. A né že bych to tomu klukovi přál. Ale prý jí tam na té motorce valil 160. To pak asi řidič náklaďáku za to nemohl. Sice nedal přednost, ale asi nepředpokládal, že ve městě takhle někdo pojede. Asi byl u něj s tou motorkou najednou nějak rychle, což asi nečekal.

   Ale říkam ….. to je jen co jsem slyšel.

   1. Myslim, ze uz je to bohuzel jedno. Dulezite je, aby tato krizovatka nebyla takto nebezpecna i v budoucnosti.
    Radnice by mela jednat.Neni to prvni nehoda na tomto miste.

     1. Dřív nebo pozdějc by se na tomto místě stejně nějakej smrták stal!! Byla to jen otázka času.Např.odbočování z rychlého pruhu kde lidi lítaj jako prasata do central parku je mnohdy kolikrát o život a nic se neděje .Jenom další škoda mladýho života ZBYTEČNĚ.

   2. Bezna praxe vysetrovani nehod s ucasti motocyklu je takova, ze prvni a rozhodujici se posuzuje nejpravdepodobnejsi rychlost motorky v momente stretu, az pak ostatni faktory. Takze pokud motorka prekrocila rychlost, ridic nakladaku byl naopak „trefen“.

   3. Před rokem v tomto místě srazila dodávka chodkyni paní Glogovskou….sice má trvalé následky,ale přežila. Od té doby vytrvale upozorňuje na městském úřadě i vedení CTP na tuto nebezpečnou křižovatku…..a tohle je bohužel ten SMUTNÝ VÝSLEDEK!!!

   4. Jojo, jedno to v podstatě je, ale tak nějak se něco podobného ohledně stylu jízdy motorky dalo čekat.

    Mimochodem, Axle, napíšeš něco k tomu Melechovu ještě do diskuse? 🙂

    Murlo

     1. I seeeee ….. 🙂 Pardon, ale byl jsem v té době pryč a nevšiml jsem si toho vůbec. Nicméně Vás zklamu. Zdroj nevím. Příspěvek a žádost o otisknutí tohoto článku mi přišel poštou. Kontakt na autora je myslím dole pod článkem.

 2. Pokud mám informace k této části okružní silnice tak ta je v majetku státu tj.ředitelství silnic a dálnic. Projekt na rekonstrukci včetně chodníku k CTP je hotov ,alej je to investice státu a tak podléhá schvalování tuším přes fond dopravní infrastruktury.Podle mých informací,nevím to přesně, je termín možný někde 2009 ?
  Město v tomto může ,a to i dělá,lobovat o co nejrychlejší možný termín.Náklady htadí stát ,kromě chodníku ,kde se podělí stát .město a CTP o náklady.Věřím ,že přesnější informace každému ,koho to zajímá, sdělí na radnici.
  Somdis

  1. At je to koho chce, ten kruhový objezd se třema přehodama by tam slušel
   1. Snížilo by to rychlost vjezdu do města
   2. Ušetřilo by to náklady na ukazalel rychlosti na sloupu vedle
   3. Lidé co jdou do práce by se nemuseli bát o život při pokusu to přejít.
   4. Humpolec by měl 2 kruháče a ostatní by se nám nesmáli pro tu parodii dole pod kopcem (tedy brzdu provozu směrem na kopec od autobusáku).
   5. Někteří podnikatelé by si mohli 2x skočit na cestě do města

   Já vím, nic nebude, nejsou prachy, ale budou volby tak…..možná …..
   nějaká……

  2. Neblbni, na radnici se nikdo ptát nepůjde. Náhodou by se tam mohl dozvědět, jak to je a to už by nemělo ten efekt střílet kolem sebe dohady a smyšlenky. Karel

 3. Mladej….blbej….mrtvej…
  Jen idiot jezdí po městě rychlostí přesahující 150 km …
  Kdyby to napálil do osobáku, mohlo být těch obětí víc..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V Humpolci se začnou opravovat komunikace ve velkém

Čt Čvn 26 , 2008
Zástupci humpolecké radnice cítí dluh, který vznikl při údržbě a opravách komunikací v minulých letech, a tak začali jednat s bankami o poskytnutí dvacetimilionového úvěru. Získané finanční prostředky by měli zlepšit stav městských silnic, ale i chodníků. Město se bude snažit na zlepšení silniční sítě získat prostředky také z fondů […]

You May Like

Témata