Milionová krádež ve stavebninách v Brodě: policie pátrá po zlodějích

Žádnými troškaři nebyli zloději, kteří se vloupali do obchodu se stavebninami v Humpolecké ulici na okraji Havlíčkova Brodu. Ukradené peníze a zboží naložili do dodávky s přívěsem zaparkované v areálu firmy.

Podle informací Deníku museli být zloději na čin důkladně připraveni. Poradili si totiž i s bezpečnostním kamerovým záznamem.

„Policisté následně odcizenou soupravu nalezli a po jejím ohledání si ji zpět převzal majitel,“ uvedla k případu policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Dodávka se našla hlavně díky nainstalovanému systému vyhledávání GPS. Zloději ji odstavili nedaleko místa činu, ještě v katastru Havlíčkova Brodu. Ukradené zboží a peníze v ní ale nebyly. Po zlodějích nyní intenzivně pátrají havlíčkobrodští kriminalisté.

„Pachatelé se dopustili dvou trestných činů, a to krádeže a porušování domovní svobody. Svým jednáním způsobili předběžně vyčíslenou škodu přes devět set tisíc korun,“ upozornila Lébrová.

Vyřadili kamery
Vloupání do stavebnin Atos se odehrálo v sobotu večer 20. srpna.

„Policie nám dala podepsat mlčenlivost, takže o okolnostech krádeže nemůžeme mluvit,“ konstatoval zaměstnanec stavebnin. Vyjádřit se odmítl i jeho nadřízený s tím, že policie ještě pachatele nedopadla a nechce mařit vyšetřování.

Kriminalistům ani příliš nepomůže fakt, že byl objekt stavebnin pod dohledem kamer. Podle informací Deníku je zloději poškodili a záznamové zařízení odnesli. Není proto vyloučeno, že zloději místo dobře znali.

Zdroj: https://havlickobrodsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/milionova-kradez-ve-stavebninach-v-brode-policie-patra-po-zlodejich-20220831.html

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Skrčte nohy, uslyšel Dubček. Jeho tragická autonehoda dodnes vyvolává dohady

Čt Zář 1 , 2022
Před 30 lety u Humpolce havarovalo auto. Seděl v něm Alexander Dubček. Pozor, skrčte nohy! vykřikl prý v poslední chvíli řidič. Pak už auto letělo mimo silnici. Tragická autonehoda významného československého a slovenského politika Alexandera Dubčeka na dálnici D1 dodnes vyvolává řadu kontroverzí, hypotéz i konspiračních teorií, včetně té o […]
BMW sa rútilo 170 km/h, Dubčeka odhodilo 20 metrov ďaleko. Na mieste mal byť tajný kufrík, ktorý záhadne zmizol

You May Like

Témata