Předčasné oslavy konce roku. Pil sedl za volant, chytili ho v Humpolci

Dalšího řidiče, který neměl za volantem co pohledávat, zastavili policisté na Pelhřimovsku. V pátek 29. prosince jel v Humpolci řidič vozidla Hyundai a kolem deváté hodiny večer auto na ulici 5. května zastavila hlídka.

„Při dechové zkoušce u čtyřiačtyřicetiletého řidiče naměřili policisté hodnotu 1,44 promile alkoholu. Také opakované zkoušky u něho ukázaly obdobné hodnoty,“ sdělila mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Policisté opilému řidič další jízdu zakázali a na místě muži zadrželi řidičský průkaz. Je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Výtečníka se třemi promile zastavili v Humpolci policisté na začátku listopadu.

Tolerance alkoholu za volantem je v České republice nulová.Alkohol za volantem v souvislosti s koncem roku se opakuje pravidelně. Nezodpovědní řidiči usednou za volant přímo 31. prosince, spousta dalších si pak zavaří na Nový rok. To, co vypadalo jako kocovina, se při dechové zkoušce ukáže jako zbytkový alkohol. Někdy to skončí pokutou a zákazem řízení, někdy ale nehodou, která může mít tragické následky.

Jaké jsou postihy?

  • Do 0,3 promile jde o přestupek, pokuta 2 500 až 20 000 korun, 0 bodů, zákaz řízení na 6 až 12 měsíců.
  • Při 0,3 až 1 promile jde nadále o přestupek, pokuta zůstává 2 500 až 20 000 korun a zákaz řízení 6 až 12 měsíců, k tomu ale 7 trestných bodů.
  • Nad 1 promile už jde o trestný činohrožení pod vlivem návykové látky, pokuta je 25 000 až 50 000 korun, k tomu 7 trestných bodů, zákaz řízení na 1 až 2 roky, ale i podmíněný či nepodmíněný trest vězení na 1 rok, případně až 3 roky při způsobení nehody.
Čtěte dále:   Hazard se životy na silnici. Muž se třemi promile sedl v Humpolci za volant

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Píšou o Humpolci: Humpolec zdraží odpady. Kdo ale třídí, dostane slevu

St Led 3 , 2024
Za komunální odpad si připlatí obyvatelé Humpolce. „Na zasedání zastupitelstva města jsme schválili drobné navýšení. Dojde k navýšení ze 780 na 840 ročně,“ informoval obyvatele Humpolce starosta Petr Machek. Čtěte dále:   Hazard se životy na silnici. Muž se třemi promile sedl v Humpolci za volant
Dostali popelnice až k domu. A najednou je komunálního odpadu méně

You May Like

Témata