Píšou o Humpolci: Humpolec zdraží odpady. Kdo ale třídí, dostane slevu

22

Za komunální odpad si připlatí obyvatelé Humpolce. „Na zasedání zastupitelstva města jsme schválili drobné navýšení. Dojde k navýšení ze 780 na 840 ročně,“ informoval obyvatele Humpolce starosta Petr Machek.

Částka je na osobu a rok. Důvodem navyšování jsou výrazně rostoucí celkové náklady na odpadové hospodářství. „Město Humpolec dalo v tomto ohledu přednost drobnému navyšování v každém roce před jednorázovým skokovým navýšením poplatku,“ vysvětlil starosta s tím, že naposledy město poplatek za odpad navyšovalo v roce 2019.

Lidé, zapojení do programu třídění odpadu od dveří ke dveřím, přizná radnice roční úlevu ve výši 60 korun. Systém od dveří ke dveřím, kdy město nechává svážet od domů zvlášť popelnice na papír a plast, zavedlo město už před třemi lety Zapojila se do něj většina domácností.

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/humpolec-zdrazi-odpady-kdo-ale-tridi-dostane-slevu-20240103.html

Čtěte dále:   Humpolecké trhy

Axl

22 thoughts on “Píšou o Humpolci: Humpolec zdraží odpady. Kdo ale třídí, dostane slevu

 1. V celém světě tenhle systém třídění opouštějí a nahrazují jej tridicimi linkami, protože je to mnohem efektivnější a levnější. Jsem zvědav, kdy to dorazí i k nám.

  1. A čo si vojín Kefalín pod tým takovým celý svet predstavujetě ? Vyspělejší zahraničí navštěvuji celkem často a třídění odpadů je tam zcela normální. A větsinou je povinné. Ale jasně, velká část světa netřídí a čeká na třídící linky nebo to vytřídí moře a tak …..

  2. Město si těžko koupí třídící linku na odpady, takže může max zavést door to door pro lepší komfort domácností. Zde bohužel záleží na každém jak je ohleduplný a kam své popelnice dá.

 2. A jak říkal pan Vystrčil na jednom zastupitelstvu: nechci mít u mého rodinného domu odpadové hospodářství. Také si to myslím, ty barevné popelnice mi nějak připomínají cirkus nebo kolotoč….

  1. Také se mi nelíbí ulice plná barevných popelnic. Odpad třídím uvnitř svého domu a nedělá mi problém ho pak odnést do kontejnerového hnízda, které je k tomu určeno.

   1. Problém s odpady nastane ,až se zakáže skládkování. Vysočina bohužel nemá vlastní spalovnu a bude se vozit do Brna nebo jinam. Takže připravme se ještě na dražší a dražší poplatky.

    Kontejnerové hnízdo dobrý nápad,ale věčně narvané, takže barevným popelnicím tleskám.

     1. Utrácet za obžerství to by šlo každýmu, ale platit za likvidací následnýho odpadu se už každýmu nechce.

     2. To se nechce nikomu. Hold to chce mít trvalou adresu tam, kde se platí méně…

      Navíc na tenhle brekot na radnici nikdo neslyší, tam se teď brečí za obchvat.
      Věděli ste, že Věž bude mít obchvat dřív než Humpolec? 😏muhehe

    1. U nás v ul U Kaštanu kontejnerové hnízdo v pohodě. Pravidelně se vyváží, nebyl nikdy problém.

  1. Jedna ze studii navrhuje nejkratsi trasu Komorovice – Michalovice s odbockami na obce, kde by to na konci teto prime trasy melo v Michalovicich navazat na obchvat HB.

 3. Dobrý dotaz, ale pokládáte ho špatné osobě.
  Kdybyste byl v pozici, kdy budete sedět na zastupitelstvu či odboru plánování, tak vám řeknu, pojďme se sejít a můžeme ho začít vodit, ale takhle to nemá žádnou váhu.
  Hlavně nezapomínejte, že kde je vůle, je i cesta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Reakce na nové vedení a starostu města Humpolec

St Led 3 , 2024
Nové vedení Humpolce zvolilo na středečním zasedání 20 prosince městské zastupitelstvo. „Starostou se stal dosavadní místostarosta Petr Machek (HumpolecGO!) Prvním místostarostou byl zvolen Václav Křivánek (ANO 2011 s podporou nezávislých) a druhým místostarostou je Martin Hendrych (Česká pirátská strana),“ informovala mluvčí radnice Marcela Průchová. Čtěte dále:   Osm stovek diváků. Fotbalisté Humpolce jasně […]

You May Like

Témata