Komunální volby 2010

62

Politické strany kandidující do zastupitelstva Města Humpolec zveřejnily kandidátní listiny se soupisem svých lídrů.

Komunální volby neboli volby do obecních a městských zastupitelstev se budou v České republice konat 15. a 16. října 2010.


Komunální volby jsou v České republice, podobně jako parlamentní volby, pouze jednokolové. Voliči si v komunálních volbách mohou vybírat z kandidátních listin politických stran nebo mohou pomocí preferenčních hlasů volit i konkrétní osoby. Volební systém pro komunální volby je poměrný.


 


Více informací: http://www.mesto-humpolec.cz/vismo/zobraz_dok.asp?id_org=4932&id_ktg=11407&archiv=0&p1=951

Čtěte dále:   Termínový kalendář - autokros Humpolec

myska

62 thoughts on “Komunální volby 2010

 1. Překvapením může být strana VV, která jediná nemá plný počet kandidátů, tím hodně ztrácí.

  Jinak je milým překvapením, že i místní části jsou na kandidát.listinách zastoupeny ve větší míře jak minule

  1. Těžko se kandidáti místních částí spojí, nebo´t přece jen dle toho jak je znám jsou dost názorově politicky odlišní, tedy ti co kandidují.

 2. No docela se bavím,třeba titul RSDr u jednoho komunisty..to je snad rozhodnutím strany doktor..jestli se nepletu,tak to je fakt pecka!!

  1. No a co. Z titulu nelze odvozovat ,co by po případném zvolení na městě prosazoval. Hodnotit lze až po 4letém období.

     1. Takhle budou za chvíli komanči už jen v rezervaci…… A ani tam si už pak časem moc nezastřílíš.
      Nim Rod

     2. Hoši,hoši srandičky to jo,ale tipněte si kolik získají v komunálkách komančové mandátů ?Zase čtyři až pět a nebo méně ?A co s tím?

     3. Co s tím??? Co by, musíme respektovat vůli voličů. O tom je demokracie

     4. Jo je pravda, že p. Vystrčil alias HUKOV nebo-li HUmpolecký KOmunista Vystrčil, se tam dostane asi zase na tutáč. No jo no, mají dobrou volební morálku hajzlíci jedni. Nejhorší na tom ale je, že už je nevolí jenom důchodci, ale i mladí lidé, kteří bohužel vědí prd o tom, co páchali za zvěrstva od 48 do 89 roku. Ach jo, demokracie je krásná věc, ale měla zákonem zakázat Komunistickou stranu, stejně jako je to trestné s Nacismem.

     5. Vážený diskutující. Kde je ve světě zakázána komunistická strana?? Dokonce i v USA existuje.
      Demokracie je o tom, že komunisty porazíme ve volbách tak, aby těch hlasů měli co nejméně. Pokud jim lidé hlas dají, je třeba uvažovat proč tomu tak je.
      Administarivními zákazy strany klesáme na úroveń 50.tých let, které tak kritizujeme.

     6. Bolševik je ksindl to je jasný,nicméně i na ostatních kandidátkách se najdou opravdu zajímavá individua,kterým asi chybí soudnost a jejich kandidatura mi přijde spíš jako špatnej vtip..F

     7. Můžeš být konkrétnější, koho kupříkladu považuješ za individuum?

 3. Pryč s pravicí, už nikdy nebudu tak blbej a nebudu volit ODS, TOP 09, ani VV. Co předvádějí za sr..ky je výsměch slušným lidem. Ksindl, který vyhazoval stovky miliard státních peněz oknem nám teď bude škrtat každý náš příjem a moralizovat jak musíme šetřit, dobytek. Plivnout na ně. Pavel

    1. aneb brzke vystrizliveni z euforie zvane – konecne jsme zvolili zmenu a bude nam vladnout pravice….

     ODS – pravicoveho uz nezbylo nic …..
     TOP – stare tvare, ponekolikate prekabatene tvare s novou firmou rozjedou stare triky……
     VV – pri deleni na pravici a levici bych je strcil nekam mezi CSSD a KSC(M) a to jim mozna fandim a patri az za komunisty, hned k SZ 🙁

     ALternativu jsem nasel, ale bohuzel je takrka neviditelna.

  1. Nevím, proč by nemohl kandidovat vozíčkář ! Naopak si myslím, že by byl celkem prospěšným prvkem v zastupitelstvu a určitě platnější než jeden znovu kandidující současný zastupitel, který obálku s materiály do zastupitelstva rozlepuje až před začátkem jednání……

    1. Zbyňka jasně zakroužkuju a i ostatní lidičky z místních částí.Určitě u nich budeme mít víc zastání!Petrováci bohužel nikoho nemají tak věřím že pomůžou tihle našinci.

     1. Souhlasím a budu kroužkovat, proč vlastně nemaj petrováci svý lidi na těch listinách?

     2. Protože měli být už dávno samostatní a pasivitou ničeho nedosáhnou.

     3. Obávám se, že odtržení vesnice v počtu obavatel co mají Petrovice už není možné ani díky zákonu. Limit je prý už 500obyvatel, tak nevím zda je to pravda.

     4. Co se týká Plačkova, tak z Plačkova kandiduje stávající zastupitelka Krejčí. Je to zajisté chytrá a vnímavá žena. Je spíše záhadou, proč místní části Petrovice a Plačkov více zájemců o kandidaturu neměly.

     5. Taky jem pro a budu kroužkovat lidi z vesnic, navíc ještě přidám ženský protože jejich cit pro věci současnýmu zastupitelství chybí.

      Tereza

 4. Já si počkám co ti noví a staronoví vymyslí za programy, to se budeme teprve divit, co se bude slibovat … vol mě vol mě vol mě vol …

  1. co asi můžou vymyslet za extra program,lidi zase zvolí velkopodnikatele a kantorskou lobby. Strejda z vesnice je nevolitelnou personou.

   1. Pan Marek-kandidát za TOP 09,už nám předvedl jak plní slib! Nejdříve výzvy panu Dočkalovi a pak na setkání nepřijde ani se neomluví! Já mám tedy jasno koho určitě nevolit! A vy? K.Lešovský

    1. Vážený pane Lešovský,
     Velice uctivě bych Vás požádal, aby jstě přestal psát voloviny !!! Skutečně nevím, kde jsem v svých komentářích na Humpolák.cz slíbil, že se zůčastním meetingu, který „svolal“ v své režii p. Dočkal. Dále jsem si skutečně nevšiml, že bych jakkoli p. Dočkalovi potvrdil účast na jím určeném místě a v jím stanoveném čase. V 16.00hodin jsou ještě lidé, kteří pracují v soukromé sféře v zaměstnání a skutečně si nedokážu takto na rychlo uvolnit program.
     Tedy pokud Vás pane Lešovský mohu požádat, čtěte pozorně diskuze, jednotlivé příspěvky a přestaňte politikařit.
     Děkuji
     Michal Marek – občan

     1. Dobrý den,

      Pane Marek máte zcela jistě pravdu. Já jsem se také chtěl diskuze zúčastnit, ale výběr byl zcela jistě nevhodný. V pátek v 16:00 jsem opravdu neměl čas se sem dostavit. Ale já jsem normální občan, který někam nekandiduje. Pokud Vy se chcete dostat do zastupitelstva města, tak je to IMHO trochu jiná věc. Pokud budete zvolen, tak také nebudete chodit na zasedání zastupitelstva s tím, že kromě zastupitele hlavně pracujete v soukromé sféře v zaměstnání a nemůžete se na zastupitelstvo uvolnit? Tak to s mým hlasem také raději nepočítejte … 🙂

     2. Lidi, zastupitelstvo snad nezasedá každý týden. A čas si zvolený zkrátka musí udělat, jinak do toho nemůže jít.

     3. Dobrý den,
      Tak tedy ještě jednou. V případě, že se z mé osoby stane po podzimních komunálních volbách člověk veřejně činný, budu se pochopitelně veškerých zasedání, která budou svolána, účastnit a svou činnost v soukromé sféře omezím na potřebné minimum, abych se mohl věnovat problematice města na 100%.
      Dále, v současné době jsem naprosto řadovým občanem a obyvatelem města Humpolec, který vyjadřuje svoje názory na tomto serveru. Skutečně si nejsem vědom toho, že bych jakkoli přislíbil svoji účast na meetingu, který proběhl v pátek v 16.00hod. Moje účast na tomto shromáždění byla tedy mou čistě soukromou volbou a prosím věřte, že v případě, že by mi čas dovolil se zůčastnit, rozhodně bych tam také byl.
      Vzhledem k tomu, že jsem svou účast nepotvrdil a dokonce jsem na výzvu p. Dočkala ani nikjak nereflektoval ( z časových důvodů jsem si ji přečetl až pozdě ), není tedy ani nutné, abych se z neúčasti předem omlouval nebo něco podobného.
      Ctím tímto osobu p. Dočkala, který má zájem a chce obyvatelům města problematiku kruhového objezdu na Tyršově náměstí malinko vysvětlit, obávám se však, že k tomu nebyl zvolen příliš vhodný postup. V případě, že se svolá nějaký veřejný meeting, kde je možné celou věc připomínkovat, je samozřejmě zapotřebí o tomto kroku dostatečně dopředu informovat, aby se dotyční, kteří chtějí k věci vyjádřit svůj názor dokázali připravit a hlavně, aby se mohli dostavit.
      Ovšem zastupuji tady svůj vlastní názor a znovu podotýkám, že se k celé věci vyjadřuji stále „pouze“ jako občan a obyvatel města.
      S pozdravem
      Michal Marek – občan

     4. Pana Dočkala si vážím že dělá věci pro lidi a hlavně pro děti jako ty vánoční oslavy na čerta a mikuláše.I tady se nebál napsat že byl proti tomu aby se prodávali kostky firmě.Proto mu dávám hlas!

 5. letos kandiduje méně volebních stran a potažmo kandidátů nežli v předchozích několika volbách,to vypadá na to,že je buďto v Humpolci vše v nejlepším pořádku a nebo si lid myslí,že nějaké volby jsou stejně na draka.Otázkou je co je pravda.

   1. Kruhový objezd bude hotov a emoce zde řešené vyprchají. Do voleb uplyne ten měsíc a lidé zase zvolí ty známé žeraloky, kteří táhnou 3 období.

    1. ODS už nemůže získat 8 mandátů to je jasné,výsledky budou daleko vyrovnanější a to zárukou toho,že opět nevznikne národní fronta jako minule právě z vůle ODS.

     1. Jakou národní frontu máte na mysli????

      Rada města by vždy měla reprezentovat poměr hlasů pro jednotlivé strany.

     2. Nesmysl a alibismus ! Pak chybí opozice. Je to stejné jako s vládou ..

     3. Možná si to už nepamatujete,ale národní fronta to systémek vymyšlený k tomu aby neexistovala žádná opozice.A kde není opozice tam není žádný problém,hezky všichni v teple v zahnívajícím rybníčku.Tak hezky to ODS v Humpolci vymyslela a teď a zrovna před volbami ji do toho někdo šťourá,vždyť by to přeci mohlo takhle být i nadále.Myslím si,že je to konečná pánové z ODS.

     4. Doufám, že ODS pujde tam odkud přišla, lidově do p….e! Podnikání v Humpolci je něco otřesného!!! Veškerá legislativa jako st. úřad, životní prostředí…. jsou provázány s vládnoucí ODS na radnici a ta dává rozkazy jak v různých věcech rozhodovat, ale na každého mají jiný metr, jednou je dlohý podruhý zase krátky, už aby vám ten metr někdo pěkně ustřihnul a bude pokoj!

     5. Humpolecký doktoři by mohli povídat jak s nima tahle vládnoucí parta zatočila.Co jsme si zvolili to máme 🙁

     6. A jak jste na to přišel?To Vám nabulíkovali komunardi ?Rozhoduje většina v zastupitelstvu a to také může být 11 hlasů a následně sedm z nich obsadí radu,a je to naprosto v pořádku,je to jasné !

    2. Ona rodina Žaloudků se nám na kandidátce pěkně rozrostla, už do toho starej tahá mladého, doufám lidi, že máte rozum a nebudete volit místo zastupitelstva rodiné klany, to už hraničí, lidská chamtivost po moci rodu Žaloudkových je nehorázná, fuj, pryč s nima!!!!!

     1. A co si dát třeba studenou sprchu a froté ručník?? Prý to pomáhá…

      frrrr

 6. Spíše nežli posuzování kdo kandiduje si počkám na programy jednotlivých stran,třeba tam bude něco co jinde vůbec nemají.

  1. prosí vás co by mohly tak ´žasného vymyslet ty strany,nevíte?

   A pochybuji,že některá z nich bude mít v programu STOP dalšímu zužování silnic v Humpolci

   1. nejvíc kandiduje důchodců nebo invalidních důchodců včetně prý i jednoho vozíčkáře.
    Opravdu dobrý výběr.jsem zvědava na výsledky

    1. Důchodce je podle tebe něco jako póvl,nebo co jsi chtěla svým příspěvkem říct?Snad stačil Sámer s Isovou,takové ubohé blbiny snad normální člověk nemůže ani napsat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zlatá podkova zná své letošní vítěze

Út Srp 24 , 2010
Vítězkou soutěže Zlatá podkova se už po šesté stala Radka Dvořáková z jezdeckého klubu Cavalier Rynárec na Vysočině. Tím vyrovnala rekord jezdce Závorky v počtu vítězství v této soutěži. Hřebeci Damon 2, na kterém soutěžila, byl nakladatelstvím ProfiPress také udělen titul Zlatý kůň Zlaté podkovy. Další sedlovou soutěží byla Stříbrná […]

You May Like

Témata