Komfortnější pro řidiče, bezpečnější pro chodce v Humpolci, jedná se o vybudování nové okružní křižovatky

13

Auta řítící se vysokou rychlostí z kopce od humpolecké místní části Rozkoš do města by se mohla stát minulostí. V budoucnu je totiž zbrzdí nová okružní křižovatka, kterou na státní silnici I/34 plánuje vybudovat Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) ve spolupráci s městem Humpolec.

„Hovořili jsme s ŘSD o tom, jak bychom mohli zbezpečnit křižovatku ulic Okružní, Pod Vilémovem, V Kopci a 5. května, protože je svým tvarem pro řidiče velmi nekomfortní. Kromě toho přes tuto rušnou silnici vede od Vilémova přírodní stezka a chtěli jsme přes ní chodce bezpečně převést,“ uvádí starosta města Karel Kratochvíl.

Vedení humpolecké radnice se tak podařilo dohodnout kompromis, který zohledňuje všechny tyto faktory. „Jsem za to rád, ta komunikace si to opravdu zaslouží. Jsou za tím tři roky poctivé práce. Intenzivně jsme jednali s Ředitelstvím
silnic a dálnic a společně hledali nejvhodnější řešení,“ komentuje humpolecký místostarosta Vlastimil Brukner.
Jak dodává, navržená finální podoba bude přínosná pro všechny. „Řidičům z vedlejších komunikací se bude snadněji vyjíždět, chodci a cyklisté se přes tuto silnici dokáží poměrně bezpečně dostat díky přechodu, který zde také vznikne, a
velké plus to přinese i samotnému Humpolci. Auta před kruhovým objezdem musí zpomalit a už se nerozjedou na rychlost, kterou tam jezdí v současné době,“ vyzdvihuje Vlastimil Brukner.

Chystanou novinku ocení i řidiči, kteří pojedou směrem na Rozkoš. „Ředitelství silnic a dálnic tam má v úmyslu vytvořit ještě jeden stoupací pruh. Jak se už několikrát ukázalo, je tam opravdu potřeba,“ přidává Karel Kratochvíl další výhodu úpravy silnice I/34.

Záměr o společném postupu města Humpolec s jihlavskou správou ŘSD při této plánované investiční akci zastupitelé schválili na svém únorovém zasedání, a to včetně závazku města na poměrné spolufinancování. O dalších krocích budou jednat v následujících měsících. „O postupu budeme občany včas informovat,“ uzavírá Vlastimil Brukner.

Čtěte dále:   Pečení jidášů a povídání o tradicích a tvořivá dílnička pro děti
Komfortnější pro řidiče, bezpečnější pro chodce v Humpolci, jedná se o vybudování nové okružní křižovatky
Komfortnější pro řidiče, bezpečnější pro chodce v Humpolci, jedná se o vybudování nové okružní křižovatky

Axl

13 thoughts on “Komfortnější pro řidiče, bezpečnější pro chodce v Humpolci, jedná se o vybudování nové okružní křižovatky

 1. To je moc. Kvůli obyčejnému kruháku hesla jako: „Jsou za tím tři roky poctivé práce. Intenzivně jsme jednali s Ředitelstvím silnic a dálnic a společně hledali nejvhodnější řešení“, anebo: „velké plus to přinese i samotnému Humpolci. Auta před kruhovým objezdem musí zpomalit a už se nerozjedou na rychlost kterou tam jezdí v současné době.“

  Skoro jak kdyby ten princip kruháku zrovna objevili. 😀

  1. To je vidět, že zřejmě nemáte zkušenost s jednáním s úřady. Když každý úkon má zákonnou lhůtu a úředník nemá čas či motivaci ji zkrátit, stává se z banálního případu o několika úkonech, které vy ve firmě zvládnete během dnů, týdnů,.. často letitá záležitost.

 2. Ať raději ZR skáče po šlendriánu místních politiků, tím je Humpolci prospěšnější, než skákat přes kruháče 😂😂😂

  1. Ale že je Zdenda dobrej skokan… ten kruhák co skákal posledně přeletěl jako blesk. No je to výzva! Třeba si zvedne svůj osobní rekord co má na silnici 1/34. Když to podpoří pár panákama…., tak je to tutovka.
   Jenom aby ho PČR nestíhala za nedovolený doping a nesportovní chování jako posledně. A třeba bude hasiče co ho budou vystříhávat zase posílat do prdele, (jako posledně). A třeba je nepoblije, (jako posledně…) Kdo ví?
   Zdenda je prostě fištrón a hrdý občan Humpolce.

 3. Jeste by to chtelo alespon pres den funkcni semafor na krizovatce Jihlavska x Okruzni. Nebot tam odbocit od Jihlavy doleva nebo prejet v obou smerech hlavni je casto horor. Take proto jsou tam casto nehody.

  1. Proto ten kruháč bude ideální. Z Jihlavské pojedete na kruháč a tradá zpátky do města.

   Podle mě by se mělo ještě intenzivněji jednat o křižovatku u STK. Tady je to mnohem nebezpečnější, než pod Rozkoší. Je tam rychlost 70, k tomu ještě místo pro přecházení a BUS zastávka.

   1. Semafory nikdo osazovat nebude. Za prvé to stojí ranec a za druhé by se město muselo o ně starat.
    Kruháče jsou z hlediska majetku a údržby pro město výhodnější.

 4. Mistni pravda, semafory jsou drahe a vzdyt jde jen o bezpecnost provozu a zdravi a zivoty obcanu.
  Tak se to da treba do Stromovky. Treba.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Karneval na ledě

Pá Bře 11 , 2022
Sobota 12.03.2022 13:00 – 14:45 Čtěte dále:   Staré a nemocné stromy z Humpolce zmizí

You May Like

Témata