Pelhřimovský Family Point hlásí STOP rodinným krizím

Rodinné centrum Pelhřimov a Family Point od března spustilo na nové adrese v ulici Dr. Tyrše řadu novinek v oblasti prorodinných služeb. Nové prostory nejsou typické pro rodinné centrum. Jedná se totiž o multifunkční členité prostory, tedy nejen o hrací koutek pro děti jako dříve. Ten ale nechybí. Najdete zde cvičební sál, zasedací místnosti i tzv. meeting pointy. Prostory tedy nově umožňují nejen prostor setkávání rodičů s dětmi v herničce, ale také na možnosti vzdělávání a seberozvoje i relax.

„Oproti dosavadnímu konceptu služeb pro rodiny s dětmi jsme se rozhodli nabídnout komplexnější služby, které by měly pomáhat rodičům s malými dětmi, ať už s návratem do práce, řešením těžkých situací, prevencí duševního zdraví, předcházením negativním vlivům v rodině i zvyšování rodičovských kompetencí. Zároveň chceme podporovat mezigenerační setkávání a sdílení zkušeností mezi rodiči. Cílem je, abychom měli v Pelhřimově místo, kam si rodiče přijdou odpočinout, postěžovat si, poradit se, nebo si jen tak v klidu vypít kávu,“ přibližuje nové služby Bc. Zuzana Havlová, vedoucí rodinného centra. Skloubením těchto prorodinných služeb pro rodiče má Family Point  dlouhodobě za cíl pomáhat předcházet rodinným krizím či případně pomáhat při jejich řešení.

 

Už v březnu jsme vzdělávací nabídku odstartovali přednáškou s motivační koučkou Lenkou Šlapákovou na téma „Práce a rodina v balancu“ a terapeutkou Mgr. Ivou Babincovou o Rodině jako (ne)fungujícím systému. Ve středu 29. března od 17 hodin povede diskuzi ve Family Point Pelhřimov „Rozvodem to nekončí“ poslankyně Eva Decroix, která se rodinném právu roky věnuje jako advokátka a mediátorka. Akce je spojená nejen s edukační činností, ale i s možností individuální právní bezplatné konzultace.

 

Rodinné centrum spustilo dále řadu pravidelných aktivit, kterými plánuje dlouhodobě podporovat ženy ve fyzickém i psychickém zdraví, což je základ každé rodiny. Spouští také program „Sama máma“ na podporu samoživitelek a samoživitelů.

Každou středu dopoledne Family Point nabízí individuální terapii, koučink a právní poradnu s Mgr. Hanou Hirschovou. Čas si stačí rezervovat emailem a cena je dotovaná.  „Pomáhám ke zlepšení kvality osobního života, vztahu k sobě i ostatním. Napomáhám k překonání životních kotrmelců, nedorozuměním v komunikaci či organizaci time-managementu. Pomáhám uklidnit, ujistit, že svět je v pořádku a že stále stojíte pevně nohama na zemi, pomáhám dodat naději, kterou většina klientek potřebuje,“ říká terapeutka Bc. Michaela Tulachová.
Úterý dopoledne patří cvičení čchi-kung, které je harmonické a podporuje práci s životní energií. Maminky mají možnost při cvičení nechat své dítko v péči profesionální chůvy, a to i ve středu dopoledne, kdy se cvičí s velmi zkušenou lektorkou Bc. Michaelou Tulachovou zaměřené na hluboký stabilizační systém- pevné bříško a zdravá záda, na správnou techniku cvičení hlubokých svalů.
Čtvrtek dopoledne od 9 do 11 hodin jsou pracovnice centra připravené pro individuální dotazy a poradenství pro rodiny. Pátek dopoledne je na programu program pro rodiče s dětmi na rozvoj rytmického a hudebního cítění „Notička“ a každé pondělí dopoledne běží Montessori klubík pro rodiče s dětmi pro rozvoj samostatnosti a vnímání u dětí pod vedením Mgr. Anety Štěpánkové.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Cirkus bude!

Čt Bře 23 , 2023
24.3 – 26.3.2023, Humpolec

You May Like

Témata