Střípky z Humpolce

16

Co se odehrálo v Humpolci uplynulý týden

V pondělí 28.dubna ráno vyjížděli hasiči z Humpolce k požáru dřevěného provizorního záchodu. Požár z kadibudky se rozšířil i do prostoru přilehlé chaty. Škoda se vyšplhala na deset tisíc korun. Příčinou události byla nedbalost při manipulaci se žhavým popelem. Vše se obešlo bez zranění osob.


 


Škodu za pětačtyřicet tisíc korun způsobil řidič nákladní soupravy na čerpací stanici v Humpolci, když chtěl doplnit naftu. Při zajíždění tankovacím stojanům totiž neodhadl boční odstup a pravou přední částík návěsu poškodil plechové opláštění sloupu zastřešení nad stojany. Na svou nepozornost doplatil také řidič vozidla Kia v Humpolci. Se svým automobilem chtěl z místa ležícího mimo vozovku vyjet zpět na silnici, přičemž si ale nevšiml sloupku výstražného zařízení u železničního přejezdu. Poškodil si tak pravou přední část vozu a bude muset opravit škodu za 10 tisíc korun.


 


O Filipojakubské noci nemuseli hasiči na Pelhřimovsku vyjíždět celou noc k žádnému požáru ani k dopravní nehodě. Jednotka měla pouze jeden výjezd, a to v Humpolci. Krátce po čtvrté hodině ranní vyjeli na technickou pomoc k transportu pacienta do sanitky záchranné služby.


 


V pátek 2.května se na Pelhřimovsku staly dvě nehody, které měly takřka stejný scénář. Auto, motorka a zranění. Jedna taková se stala v Humpolci a druhá u Křemešníku. Při nehodách byly tři osoby zraněny, z toho jedna středně a dvě lehce. U obou zasahovali hasiči a rychlá záchranná služba.


 


Tomáš Pustina, nejvyšší Čech, oslavil v pátek 31. narozeniny. Ještě před gratulacemi se dozvěděl dobrou zprávu – že se zastavil jeho růst. O svůj titul „nejvyššího Čecha“ Tomáš Pustina ale přijde. Server iHNed.cz objevil skutečně nejvyššího žijícího Čecha, kterým je basketbalista Ivan Höger, působící v Dánsku. Tuto informaci potvrdil i Miroslav Marek, prezident pelhřimovské Agentury Dobrý den, která se v České republice stará o rekordy a kuriozity. V české knize rekordů je jako nejvyšší žijící Čech uveden Tomáš Pustina se svými 224 centimetry. Ivan Höger ale měří podle dva roky starého oficiálního měření 224,79 cm.

Čtěte dále:   Humpolecké trhy

 


Míra trpělivosti přetekla. Na humpolecké radnici přistála stížnost jednoho z majitelů domů ve slepé ulici pod Dolním náměstím. Autor dopisu upozornil na neutěšenou situaci s parkováním aut, kterých přibylo zejména po otevření tamního non-stop baru. Auta často postávají přímo před domy a blokují výjezd.
„Stížnost se částečně týká i porušování veřejného pořádku, což se děje zejména v nočních hodinách. Pozveme provozovatele baru na schůzku a požádáme jej o nápravu režimu,“ nastínil způsob řešení stížnosti humpolecký starosta Jiří Kučera. O osazení kritického místa dopravními značkami či o jiném opatření se prozatím neuvažuje.


 


Humpolecké muzeum připravilo novinky pro návštěvníky


Muzeum Doktora Aleše Hrdličky v nadcházející turistické sezóně přivítá návštěvníky rozšířenou expozicí. Ta je nyní obohacena o indiánské masky, které se používaly při ceremoniálních obřadech.
„Na myšlenku doplnění Hrdličkovy expozice nás přivedla pochvalná odezva od návštěvníků. Tato expozice je totiž jediná svého druhu v republice,“ přiblížila vedoucí muzea Jana Stehnová.


 


(Zdroj: Pelhřimovský deník, Pelhřimov.info)

myska

16 thoughts on “Střípky z Humpolce

 1. K čemu je nám v Dánsku…

  „V české knize rekordů je jako nejvyšší žijící Čech v České republice uveden Tomáš Pustina se svými 224 centimetry“

 2. Tento komentář je k příspěvku ohledně parkování aut a narušování veřejného pořádku v okolí nonstop baru Třeboňka. Za prvé ta auta, které tam přes den parkují, nejsou z tohoto baru, ale parkují tam lidé, kteří jdou do spořitelny apod. Sám pán, který si na to neustále stěžuje, zde parkuje 3 auta. Nikdy jsem tam neviděl hrubé narušení veřejného pořádku. Domnívám se, že je to v současné době nejslušnější restaurační zařízení tohoto typu v Humpolci. Sám majitel se o to dobře stará a nejednou jsem ho osobně viděl, jak sjednává sám pořádek jak uvnitř zařízení, tak i v jeho okolí. V tomto nonstopu se nenalévá alkohol mladistvým a chodí sem převážně starší lidé. Majitel si nechal na vlastní náklady měřit hluk v nočních hodinách, který zdaleka nedosahuje nepovolených limitů. Spíše než na tento podnik bych se zaměřil na romskou menšinu, která se zdržuje na dětském hřišti v těsné blízkosti tohoto baru. Dost možná, že jsou to oni, které notorický stěžovatel vidí, jak narušují pořádek ve městě. Pokud byste chtěli majitele tohoto zařízení nějak kárat, jak by asi musel dopadnout takový bar Na Schodech, Zálesí, apod. Pane starosto byl jste se tam vůbec někdy podívat, nebo to budete řešit od stolu, na základě oznámení od jednoho člověka.

  1. Souhlasím,to by si museli stěžovat chudáci občané v blízkosti Karamby taky.Tam to v létě jede a bordel kolem,a to má starosta u nosu….!a nic se neděje,při tom spousta stížností na policii a nic se nestalo! že?
   Klasika,policie se projela ulicí a dobrý!

 3. Majitel domu ve slepé ulici by se měl nejdříve zamyslet sám nad sebou. U jeho domu neustále postává několik aut, které on zřejmě opravuje. Ve slepé ulici parkují nejčstěji auta lidé, kteří pracují v budově nad non – stopem a ti kteří se nevejdou na parkoviště na náměstí. Za celou dobu provozování zařízení snad nebylo třeba zásahu policie z důvodu porušování veřejného pořádku, takže se asi nic tak hrozného neděje. Úprava dopravního značení by byla zřejmě na místě. Mám pocit, že by bylo úplně nejlepší, kdyby se zastupitelé přišli do baru podívat a pak teprve něco řešili. Těžko se dá jednat stylem-jedna paní povídala.

  1. Vzhledem k tomu že jsem pozván na jednání o zmiňovaných problémech tak jsem opravdu zvědav co se nepatřičného u našeho domu děje. Parkování je tu již delší dobu obtížné a někdy nemožné (kolem oběda), s tím souhlasím. To je ale už delší dobu problém celého středu města. Moc aut, málo místa. Doufám že se vše v klidu vyřeší. Největší vzruch tu pravidelně provádí osádka červeného automobilu cikánské národnosti, ta ovšem do baru nechodí.

   1. To je pravda, jen to nikdo neřeší. Lidé se bojí pouštět děti na dětské hřiště samotné. Není se čemu divit, když ho neustále okupují povalující se romové. Je fakt, že do baru nechodí. Jen nechápu proč se tedy vše svaluje na provozovatele baru. Nehledě na to, že v noci tam pravidelně policie provádí obhlídku a ne jen jednou za noc. Přeji tedy hodně štěstí při jednání.

    1. Děkuji za podporu Vás všech, kteří nám fandí a bojují za slušný podnik jako my.Jsme tady pro Vás a budeme se snažit abychom vás nezklamali.Jen mě mrzí, že jsme napranýři jen proto ,že zde prodáváme kvalitní pivo za cenu jinou než je obviklé a tím jsme automaticky spojováni s naléváním sociálně slabších spoluobčanů.Nevím kde toto vzniklo,ale nejspíše to říkají lidé, kteří nás nikdy nenavštívili.Pak si tedy kladu otázku jaký jiný záměr zde je, ale to můžeme jen polemizovat.Jste k nám srdečně zváni a ještě jednou děkuji za podporu.Majitel baru Martin Kobliha ukobluzku@centrum.cz

     1. Vážený pane provozovateli, za prvé Vás musím pokárat za to, že ve slově obvyklé se píše y.
      Za druhé vůbec nechápu, jak takový člověk, jako Vy, si jen tak otevře bar v Humpolci. Vůbec nikoho se nezeptá a prodává pivo pod cenou. A ještě ta vaše akce 4+1 zdarma. Nejlepší by podle mě byla konzultace s provozovateli jiných podniků a s lidmi, kteří pana stěžovatele nějakým způsobem znají a že jich podle mého pozorování není málo.
      A za třetí nevím, co všichni máte proti občanům jiných národností? Vždyť podle jistého článku v novinách to vidí občané Humpolce moc „černě“.
      Medvídek

     2. Vážený pane pokud vím, tak dohodu o cenách s jinými podniky zakazuje zákon a jsou za ní docela velké pokuty. Nevím, co je vám po tom jaký má majitel podnikatelský záměr, ale asi vám dost leží v žaludku. A co se týče, těch občanů jiných národností, tak jste asi slepý nebo úplně hloupý, když nevidíte, jak to v Humpolci za poslední roky vypadá. Loučím se s vámi a pozdravujte pana Bernarda, asi jste jeho velký kamarád, když vám vadí levné pivo někoho jiného.

     3. řekl bych, že medvídek používá nadsázku a ironii ….. Trochu nadhledu při čtení příspěvků by neškodilo 😉

     4. Ze včerejšího jednání u pana starosty vzešly dva základní problémy které se tu musí vyřešit. Prvním je nedovolené parkování některých lidí (místních i náhodně přjíždějících) kteří někdy blokují příjezdové cesty k domům. To je sice postižitelné, ale policie dosud nekonala. Vzhledem k tomu že údajně nesprávně parkovali i lidé navštěvující náš dům jsem v domě okamžitě po setkání na radnici vyvěsil žádost aby všichni respektovali nutnost správně parkovat. Těžko ale můžu apelovat na neznámé, také zde parkující řidiče. Pomoci by měla větší spolupráce s policií a častější kontroly v této lokalitě.
      Současně se bude jednat o dopravním značení které by tu upravilo režim (pěší zóna).
      Druhý problém je pořádek na dětském hřišti. Tam jde o několik faktorů – opilci, cikáni, feťáci, bezdomovci, pejsi. Je nesporné že kdyby restaurace byla zavřena jako doposud tak by se tu zastavilo cestou od hospody k hospodě méně lidí. Provozovatel pan Kobliha slíbil přítomným kroky vedoucí k eliminaci excesů které mu byly vyčítány. Pomoci by měla opět výraznější role policie, využití kamery na Černém koni která prostor může monitorovat a častější dohled nad hřištěm. Pořádek je věcí slušného chování lidí které hřiště navštěvují a toho aby je k tomu ostatní chtěli a uměli vyzvat, pokud tak nečiní.

     5. Byl bych uvážlivý v hodnocení druhých. Hodnotit medvídka jako hloupého či slepého po přečetení jeho řádků je zcela od věci. Je snad jasná jeho ironie, nadsázka a fandění provozovateli baru. Někomu ne?

     6. Kobliho,Kobliho hostinský jste možná dobrej ale jinak už to bude slabší,nicméně občas platí staré známé „čím blbější sedlák,tím větší brambory“,tak ať se daří!…
      Jinak Medvídku bravo!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Stanislav Bernard na Frekvenci 1

Po Kvě 5 , 2008
Ve středu 30.dubna byl hostem diskuzního pořadu Pressklub majitel pivovaru v Humpolci Stanislav Bernard. Významná humpolecká osobnost odpovídala na otázky moderátorky Heleny Šulcové týkající se kandidatury do senátu a možností skloubení podnikatelských a případně budoucích politických aktivit. Stanislav Bernard reagoval i na aktuální události, jako například na další neúspěšný pokus […]

You May Like

Témata