Střípky z Humpolce

5

Za jedinou korunu bude nabízen k odprodeji stavební pozemek pro bytový dům v humpolecké Hálkově ulici. Nezvykle nízká cena za atraktivní místo nedaleko centra města zohledňuje ekologickou zátěž, kterou s sebou tento pozemek nese z minulosti, kdy tam sídlilo středisko Vojenských staveb. Humpolečtí zastupitelé schválili záměr prodeje s tím, že případný zájemce bude na podzemní palivové nádrže upozorněn.

Městské zastupitelstvo v Humpolci schválilo finanční příspěvek na opravu chladícího zařízení na zimním stadionu v celkové výši 377 812 Kč, a to z rozpočtu města na rok 2009. Zařízení pochází z roku 1995, kdy byla v Humpolci otevřena přichlazovaná ledová plocha. Když byl v roce 2005 stadion zastřešen, doznalo chlazení jen částečných úprav a nadále se využívalo. Kondenzátory byly v letošním roce provizorně opraveny, aby mohl hokejový oddíl dokončit minulou sezonu. Provozovatel stadionu se obává, že by takto opravené zařízení neprošlo revizí, a na podzim by nemohl být na stadionu zahájen provoz. Při opravě budou kondenzátory nevyhovující k uložení čpavku nahrazeny vysokotlakými sběrači.


Představitelé města požádali starosty okolních vesnic o spolupodílnictví se na úhradě nákladů této služby kvůli vysoké ztrátovosti víkendových ordinačních hodin. Humpolec může zatím počítat s jiřickým podílnictvím na úhradě nákladů víkendové lékařské pohotovosti. Jiřičtí zastupitelé jednomyslně schválili navržený doplatek 650 korun za každého pacienta s trvalým pobytem v Jiřicích či Speřicích, který vyhledá ošetření v ordinaci lékařské služby první pomoci v Humpolci.


 


Žadatelé o peněžní pomoc od humpolecké radnice mají na výběr. Zastupitelé schválili společně se zásadami pro poskytování podpory pořadatelům různých akcí také sedm dotačních programů. Pro příští rok lze žádat o příspěvek na činnost v oblasti přírody a ekologie, dále na sport, církve a náboženské aktivity, zájmové organizace a občanská sdružení, kulturní pořady, sociální služby a činnost seniorů a také na vzdělávací oblast. Mezi zásadní podmínky přidělení peněz je žádost poslaná nejpozději do konce září.


Více informací: http://www.mesto-humpolec.cz/vismo/dokumenty2.asp?u=4932&id_org=4932&id=216519


 


Hudební slavnosti Bernard přilákaly v pátek a v sobotu na humpolecké Horní náměstí řadu návštěvníků. Letos poprvé se zraky návštěvníků festivalu obrátily na jinou stranu náměstí. Na pestrém programu si našli své vyznavači dechovky, popu, rock and rollu i country. Své místo zde našli i recesisté, například brněnští skalní fanoušci festivalu, kteří do Humpolce přijeli v tričkách s nápisem „Kašleme na Peking, jedeme do Humpolce“.
Atmosféra největší humpolecké akce se nezapřela a završil ji skvostný ohňostroj za doprovodu písně od skupiny Pink Floyd. Ani na závěr festivalu se nepolevilo v rytmu a Rock & Roll Band Marcela Woodmana doslova roztančil celé humpolecké náměstí.


Organizace festivalu ale měla i drobné nedostatky. Nečekaná změna totiž zklamala nemálo fanoušků Petra Koláře. Ten zahrál o dvě hodiny dřív než bylo uvedeno v programu, a tak ti, co se vydali na festival speciálně za ním, měli smůlu. Zklamání vládlo také u vstupu na náměstí kvůli stejně vysokému sobotnímu vstupnému i v sedm hodin večer.


 


Další významná, tentokrát sportovní akce v Humpolci je připravena na víkend od 22. do 24.srpna. Humpolecký Školní statek bude hostit finále mezinárodní jezdecké soutěže Zlatá podkova. Návštěvníci se mohou těšit na výkony předních jezdců a koní. Ti poměří síly ve všestrannosti. A soutěže spřežení také letos najdou mistry opratí. Kromě jezdeckých disciplín bude na programu i přehlídka výkonných koní plemene Český teplokrevník. Ke Zlaté podkově patří i doprovodný kulturní program na humpoleckém Horním náměstí, například promenádní koncerty a vystoupení mažoretek. Ve stejném termínu se v Humpolci odehraje již tradiční Chovatelská výstava drobného zvířectva.


 


(Zdroj: regionální tisk)

myska

5 thoughts on “Střípky z Humpolce

  1. Na vybírání plného vstupného v sedum hodin večer bych neviděl nic špatného – pokud by tedy bývalo bylo nedošlo k tomu posunu s Petren Kolářem – hlavní program měl teprve přijít. Doufám, že na to ty lidi, alespoň upozorňovali. Taky sem slyšel o několika lidech, kteří se v sobotu chystali právě pouze na něj.
    Jaký byl vlastně důvod toho posunutí?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Country na hradu Orlík

Út Srp 12 , 2008
Společnost CASTRUM si vás dovoluje pozvat dne 15.srpna 2008 na country večer se skupinou Skaláci. Večerní posezení pod širým nebem bude mít začátek v 19:00 hodin. Vstupné je 40,- Kč.

You May Like

Témata