Ráno ve Lnářské ulici II.

41

Jako reakce na článek Ráno ve Lnářské ulici se v komentářích pod článkem objevila odpověď npr. Voplakala. Myslím, že si zaslouží stejné umístění – článek na hlavní straně:


Vážený pane Podubníčku považuji za svojí povinnost reagovat na Váš
článek. Jmenuji se Tomáš Voplakal a v současné době vykonávám z
pověření funkci zástupce vedoucího Obvodního oddělení PČR v Humpolci.
Vašemu rozhorčení rozumím a plně se s ním ztotožňuji. Je třeba si
uvědomit, že v Humpolci již delší dobu takovýto problém existuje a
začít ho nějakým způsobem řešit. Celkem pochopitelně se zlobíte i na
policii. Já se zde nebudu ospravedlňovat, neboť jsem si plně vědom
toho, že naše práce vůči Vám i ostatním spoluobčanům Humpolce je
zároveň povinností, která nám vyplývá přímo ze zákona a je hrazena z
veřejných prostředků. Jenom bych Vás chtěl poprosit trochu pochopení.
Člověk který vidí, že se někde děje nepravost si samozřejmě okamžitě
řekne: "a kde je teď policie". Jenže oni se ty nepravosti v této době
dějí takřka po celém Humpolci, respektive v rizikových lokalitách okolo
barů. (např. Vámi zmiňované Zálesí). V těchto lokalitách se v nočních
hodinách také snažíme zajistit přítomnost policie, alespoň několikrát
za noc. Dne 3.4.2009 mimo jiné právě na diskotéce v Zálesí proběhla
celookresní policejní akce zaměřená na kontrolu požívání alkoholických
nápojů osobami mladšími 18-ti let.
Co se týče tohoto víkendu a rozbité autobusové zastávky, hlídka policie
krátce po rozbití kontrolovala podezřelé osoby, na které upozornila
jedna paní, která incident viděla. Nyní bude již policie dělat v mezích
zákona vše pro to, aby uvedené jednání těmto osobám dokázala. Tímto
bych chtěl dále apelovat na všechny spoluobčany, kteří budou svědky
takovýchto jednání, aby nezůstali k problému laxní a učinili oznámení
na linku 158. Zároveň Vám slibuji, že v rámci našich možností budeme
aktivně zasahovat proti narušitelům veřejného pořádku, což je naší
zákonnou povinností. Děkuji za pochopení. S pozdravem npor. Voplakal

Čtěte dále:   Humpolecký jarmark

41 thoughts on “Ráno ve Lnářské ulici II.

 1. Dovoluji si ocitovat z textu:

  „…Je třeba si uvědomit, že v Humpolci již delší dobu takovýto problém existuje a začít ho nějakým způsobem řešit.“

  Ano, tento problém existuje v Humpolci skutečně již delší dobu. Minimálně 5 let. Jsem potěšena, že se konečně začne(!) nějakým způsobem řešit.

  Pro připomenutí:
  http://www.humpolak.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2246&mode=&order=0&thold=0

  http://www.humpolak.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2273

  Pršalová Michaela

  1. Vážený pane Voplakale, jsem rád, že někdo od Policie reagoval na můj článek. Nemohu však pochopit, že tento již dávno existující problém chcete nejakým způsobem řešit až nyní. Já totiž dlouhá léta bydlím v blízkosti Zálesí a již mě opravdu dost štve, když musím každou sobotu uklízet vyházené popelnice, vyhánět opilou mládež močící a zvracející na soukromých pozemcích. Na toto jsem upozorňoval velmi často, bohužel, jak jsem již uvedl, bezvýsledně. Víte, docela rád bych také věděl, jaké závady byly zjištěny při Vámi uváděné kontrole třeba konkrétně v Zálesí. Myslím, že to nebude nic moc, neb o provádění této kontroly jsem se já osobně dozvěděl již dva či tři dny před jejím provedením od zcela nekompetentních osob. A k rozbití skel u zastávek? Jak je tedy využíván nákladný kamerový systém zabudovaný v ulici Komenského a na Informačním centru? Možná dobře, ale v inkriminovanou dobu byly kamery natočeny jiným směrem. A hlídka Policie prováděla výkon služby na jiném místě služebního obvodu. Takže smůla. Mohu Vám zodpovědně říci, že takovouto odpověď jsem slyšel několikráte. Ale opět mi nezbývá nic jiného, než Vám uvěřit, že bude sjednána náprava a situace se zlepší. V tomto Vám přeji hodně úspěchů. Jiří Podubníček.

   1. Pane Podubníčku myslím, že jste mě nepochopi zcela správně. Policie samozřejmě zasáhne vždy, když je přítomna nějakému protiprávnímu jednání. Ona má tu povinnost stanovenou přímo zákonem. Když jsem zde hovořil o tom, že je potřeba problém řešit, měl jsem na mysli, řešit ho kolektivně. To znamená v součinnosti s Městským úřadem v Humpolci i obyvateli Humpolce. To že jste o akci dne 3.4.2009 věděl již tři dny dopředu není zajisté pravda. Já jsem se té akce osobně účastnil a o jejím konání jsem se dozvěděl 2 hodiny před jejím započetím. Pokud Vás zajímají výsledky, konkrétně v Zálesí byli přistiženi při požívání alkoholických nápojů 3 osoby mladší 18-ti let. Vím, že se to zdá jako málo, ale když začne policie kontrolovat nějakou skupinu osob, které jsou na první pohled mladší 18-ti let, ostatní se urychleně vytratí. Bohužel. n
    npor. Voplakal

    1. Pane Voplakale, v tomto se musím Jirky Podubníčka zastat – nevím, jestli to věděl o celé 3 dny dříve, ovšem před kontrolní akcí jsme spolu o ní mluvili. Respektive mi o ní říkal a konstatovali jsme, že „úlovků“, na tak provařené akci asi moc nebude.

     A co se vlastní kontroly týká – to si vážně myslíte, že když nakráčíte do podniku, v uniformách a začnete vyžadovat občanky, tak bude omladina stát a čekat?? Byl by problém jednoho z kolegů nechat u vstupu a jednoho na taktické pozici pod okny záchoda?
     Neberte to jako útok, ale Vaše vyjádření ve mě jen podporuje názor, že hlavním úkolem při kontrole není úspěšnost, ale kontrola sama. Aby se to dalo vykázat nahoru a byl zase chvíli klid. Hlavně jich moc nepochytat, muselo by se to dlouze sepisovat a bůhví, kdo je čí synáček …..

     Pokud jste si přečetl dva články, na které poukazovala paní Pršalová – musí Vám být jasné, že Vaše výzva ke společnému řešení situace je pro lidi z okolí zdemolovaných čekáren jen jedním nesplněným slibem v řadě, takových už slyšeli moc ……. Bydlím „nad“ Lnářskou, z okna ložnice koukám na Zálesí, ul. Komenského, parčík a část Havlíčkova nám – a moc dobře vím, že stížnosti jsou oprávněné, že nejde jen o pár nerudných důchodců, co jim vadí občas hulákající opilci.

     1. A při tom by se takové jednání vandalů nemuselo vůbec odehrát.
      Stačilo by, aby humpolecká jednočlenná policejní hlídka celý blok obklíčila, preventivně provedla uzávěru všech výjezdů z města a následně postupným uzavíráním inkriminované oblasti zajistila všechny pachatele trestné činnosti.

     2. Pane nadporučíku, zajisté by bylo trochu podivné, kdyby jste připustil, že jsem mohl o připravované akci vědět dopředu. Víte, já mám nějaké osobní zkušenosti o práci Policie, tak vím, o čem mluvím. I když je to již „dávno“, jisté věci se nemění a fungují stále. A o spolupráci občanů? Prosím Vás, vždyť dnes má oznamovatel více problémů, než pachatel. Znám plno lidí, kteří se neangažují jenom proto, že se nechtějí vystavit dalším oplétačkám s úřady za to, že jim vadí, když se děje něco nekalého. Já osobně s tím docela počítám, že za své komentáře budu patřičně „odměněn“, ale myslím, že “ rozčeřit vodu“ je třeba a taktéž je třeba něco dělat, abychom večer mohli v klidu projít městem a ráno se nemuseli vyhýbat střepům, vyváleným popelnicím, zničeným zastávkám atd. Aby občané nemuseli mít strach, že když na nešvar upozorní, budou mít rozbité okna, nebo jim třeba bude vyhrožováno „mocnými tatíčky“. Pokud tohoto docílíte, pak vězte, že budete mít i podporu občanů. A v tomto Vám přeji mnoho úspěchů. J. Podubníček

  2. Vážený pane Podubníčku, je s podivem, že zrovna Vy tady komentujete jednání mladistvých, když zrovna Váš syn patří mezi největší Humpolecké feťáky a napáchal daleko větších škod než rozbitá výloha.
   Nejdrív by to chtělo si zamést před vlastním prahem.S pozdravem Petr K.

   MOD:Příspěvek porušuje PRAVIDLA Neodmazavam to z vychovnych duvodu, napadeni s tim souhlasi. Tohle je prispevek, ktery na Humpolak nepatri. F.

   1. Vážený pane Petře K, docela by mě zajímalo, jak jste k tomuto názoru došel. Pokud máte pádné argumenty, můžete mi je sdělit, já se podle toho zařídím. Mému synovi je 24 let, je plnoletý a pokud se v tomto státě nic nezměnilo, tak i trestně odpovědný. A není mi známo, že by byl stíhaný. Jak jsem již uvedl, pokud máte k jeho obvinění hodnověrné důkazy, můžete mi je sdělit, nebo je sdělte Policii, ta se již o nápravu postará. A pokud jsou to pouhé Vaše doměnky, pak nemá cenu dále s Vámi diskutovat. Jiří Podubníček

    1. Správně. Pokud Vás jednání Jirkova syna nějak obtěžuje, tady brečíte na špatném hrobě, zařiďte se podle pokynů PČR. Jinak si myslím, že joint vykouřený v autě na parkovišti, byť se mi to líbit taky nemusí, je pro společnost o dost menší škoda než zdemolované zařízení města….

 2. Dobrý den

  Tak si tady čtu Vaše příspěvky a chtěl bych k tomu také něco říci.
  Jsem občanem jedné z největších vesnic v působnosti pověřené obce Humpolec. Naši obec má rovněž na starosti Policie ČR Humpolec a k tomuto bych hctěl uvést, že nej Vy „humpoláci“ máte nárok na policisty, ale i my, nebo snad platíte větší daně nebo co, Já chci také vidět v naší vesnici policajta, když je v pátek nebo v sobotu otevřená hospoda a to né jedna. Nebo si myslíte, že nepořádek dělají jenom v Humpolci? U nás také ničí vandalové po večerech čekárny, omítky budov apod. Nevím proč si děláte nárok jenom Vy. Co jsem se ptal na našem obecním úřadě, tak v Humpolci slouží snad jenom 10 policajtů do služby z plánovaných snad 25. To mi zákonitě vyhcází, že když si někdo z nich vezme dovolenou tak na nepřetržitý provoz snad musí sloužit na směnu jeden, nebo nevím. Vy ve městě s Vaším rozpočtem si zřiďte městkou policii, jako v jiných pověřených obcích a nám nechte policii reúpublikovou, když náš úřad na to nemá. Zeptejte se Vašeho starosty proč tak velké město nemá strážníky_. Znáte krom Pelhřimova jiné město pověřené, které nemá městskou policii? Já ne. Proč Jihlava, která má 5x více obyvatel má 50 strážníků, Proč tedy nemá Humpolec 10 strážníků městské policie, kteří Vám můžou hlídat Vaše parčíky, zastávky, špatně parkující kamiony apod. ještě chci dodat, že ten jeden policajt, co dle mého názoru připadá na jednu směnu má nastarosti obce od Krasoňova po Hořice a tam snad nemají právo nato vidět policajta?, neplatí daně? nebo u nich žijí samí slušní občané? Co vi na to pane Podubníček a radní z města Humpolce a koneckonců veliteli státní policie v Humpolci?

  1. No, milý anonyme, asi tak:
   za 1. pokud ve Vasi vsi delaji bordel opilci, zridte si obecni policii. Nebo PS-VB. Nebo si platte ponocneho a draba. Vase uvazovani je uvazovanim typickeho drna – joo, ve meste se maji, jsou bohati, tak at si poradek zaplati, my chudaci venkovani na to nemame ….
   za 2. bylo by slusne se podepsat. Ze to Humpolakuv system nevyzaduje, neznamena, ze to nejde.
   a za 3. bez jakekoliv souvislosti s touto kauzou a obecne s problematikou (ne)cinnosti PCR nejen v Humpolci zacal na humpolakovi vychazet soubor povidek ze zivota radoveho cetnika (To by se poldovi stat nemelo X.) Doporucuji Vam si v tom pocist. Autora znam, a neni jediny prislusnik PCR se kterym se znam – a historky ze sluzby jsou jedna jak druha. Jakkoliv jsou popisovane situace absurdni, jsou realne. Bohuzel.

   1. Rád bych se zastal anonymního čtenáře. Neřekl nic tak hrozného. Konstatoval jen přání,aby i u nich byla policie vidět více. Nazývat ho drnem není zrovna nutné. Je také pravdou,že mnohý obyvatel Humpolce ví o Humpolci,že má dvě náměstí,uznává jen centrum města a o místních částech neví,nebo ani nechce vědět.
    Experti prý zjistili,že Humpolec by Městskou policii neutáhl,proto ji nemáme. Nevím zda se tím někdo opravdu řádně zabýval.Z.Loskot

    1. I já bych se ho rád zastal. Platíme jedny z nejvyšších daní v Evropě, ale co za ty krvavý prachy dostáváme ? Jistě by se v HU našlo pár projektů, který jsou prospěšný jen úzkým skupinkám občanů a který by šlo nahradit třeba městskou policií. Je to tady fakt džungle, ve dne to začíná nedodržováním předpisů na silnici – rychlá jízda, parkování, nadměrná hlučnost atd. v noci to pak končí vandalismem, krádežema, prodejem fetu ……

    2. Vy ve městě s Vaším rozpočtem si zřiďte městkou policii, jako v jiných pověřených obcích a nám nechte policii reúpublikovou, když náš úřad na to nemá.
     Tohle povazuji za myslenkovy vyplod drna. Sry, ale jine oznaceni pro to nemam.

  2. Vážený anonyme, souhlasím s Vámi, že i na vesnici jsou problémy s udržením veřejného pořádku. Také souhlasím se zřízením Městské policie, myslím, že by se našly i finance (kdyby se chtělo).S tím nárokováním ( to asi nebude ten správný výraz pro udržení veřejného pořádku) na Policii (státní) bych to tak neviděl. Pokud Policie nestačí přidělený služební obvod spravovat při stávajícím stavu policistů, pak je asi třeba jejich počty zvýšit. Ani já, ani Vy asi nemůžeme za to, že se k Policii lidé zrovna nehrnou a je jich nedostatek. To je problém vládních úředníků (jedno které barvy), kteří za to pobírají ne zrovna nízké platy.(Tady bych opravdu doporučil přečíst si „To by se poldovi stát nemělo“ – je to velmi výstižné.) Zaslechl jsem ale, že město hodlá zřídit funkci jakéhosi dozorce nad veřejným pořádkem. Ten zjištěné nešvary nahlásí výše a pak budou řešeny. Takovouto funkci může zřídit i Váš Obecní úřad. Zda to bude něco platné, to už je další otázka. Podstatné je však to, aby se již začalo něco dít a nezůstalo jen u našich diskusí na Humpolákovi. J.Podubníček

   1. Dozorce nad veřejným pořádkem? A proč se bude zřizovat takováto funkce? Nemá Humpolec už náhodou komisi pro dopravu a bezpečnost?

    1. Komomisi má a v jejím čele p. Dočkala. A k té funkci. To už tu, myslím, bylo a je to asi to samé, co kdysi dělal p. Burda – dohled nad stánkaři ap.

     1. Myslím, že poradní komise městského úřadu jsou trochu něco jiného. Plete si pojmy s dojmy…

      frrrr

     2. Jestli si plete někdo pojmy s dojmy, pak jste to vy, frrrr. Nikdo tu o poradní komisi MěÚ nic nezmiňoval.

      Hrrrr

     3. Či je komise pro dopravu a bezpečnost MěÚ orgánem poradním? Pan tedy nechápu, proč v jejím čele je pan Dočkal. Tam by měla být osoba fundovaná, s patřičným vzděláním k uvedené problematice. To se pak nemůžeme divit. že dopravní a bezpečnostní situace ve městě je taková, jaká je.

      Hrrrr

     4. Rozdávají se funkce, nezáleží na tom, kdo co umí.Podle toho potom situace vypadá tak bídně, zejm. u dopravy a bezpečnosti v Humpolci.

     5. Staci se podivat co se deje nyni u Stromovky. Jsem zvedav jak plynuly provoz bude pri nové sirce vozovky. Mozna zacnem jezdit po chodniku on uz je totiz na mnohe mistech sirsi jak silnice. Pripada mi to, jak kdyz nekdo pripravuje argumenty, proc Humpolec bude potrebovat obchvat.

     6. ?Jak to souvisi s rozmlacenyma zastavkama …

      Zuzeni vozovky, budovani kruhovych objezdu i v mistech kde neni prostor, bezpecnostni ostruvky pro chodce ….. Moderni a bezpecna podoba silnic 21. stoleti 🙁 Proste auta jsou zla, zabijeji, hluci, smrdi ………

     7. hmm takze mesto se nemelo moznost vyjadrit:-)))
      Houpat muzete, ale ne tolik

     8. Opět nemáte správné informace. Kamarytova ulice je krajská a o její opravě a podobě rozhoduje kraj. Město si dělá pouze osvětlení a chodníky.

     9. Nevidím na zúžení nic špatného. Považuji to za naprosto jednoduchý a účinný způsob jak regulovat rychlost projíždějících automobilů. Navíc si o to Stromovka přímo říkala, protože takto široká komunikace je, z hlediska urbanismu, s prominutím, naprostá kravina.

      Frrrr

     10. Frrr, snad poprve s Vami nesouhlasim:
      predesilam, ze urbanismus je veda, o ktere nic nevim. Ale trochu rozumim silnicni doprave
      Takto frekventovany prutah mestem, oddelujici centrum a sidliste je problemovym mistem, kde se setkavaji proudy aut a chodcu. Ovsem tim, ze rozsirime uz tak prazdne chodniky v okoli a zuzime prostor pro auta se ta situace nezmeni. Aut tudy projede stejne mnozstvi a lidi projde take stejny pocet. Tim, ze autum sebereme prostor, zahustime tak jejich proud a mezer pro chodce ubude. Ziskame tak snuru ridicu, stresovanych z omezeni na silnici a z hloucku chodcu cekajicich u prechodu. Tem ubyla moznost prejit v mezere mezi auty, cekaji na prechodu, naznacuji umysl prejit, vice ridicu a vice chodcu se potkava a vznika vice koliznich situaci.
      Na regulaci rychlosti projizdejicich aut slouzi zakon o provozu na pozemnich komunikacich. Neni povoleno jet tudy rychleji nez 50km/h, pokud to nekdo ignoruje na siroke ulici, pojede pomaleji po uzke? Chodci maji povinnost vyuzit k prechazeni prechod, v rekonstruovanem useku byly celkem 3, ovsem nejvic lidi prechazelo v prostoru mezi dvema prechody, vzdalenymi od sebe asi 100m – na zuzene silnici se budou chovat jinak?

     11. Pokud si mám vybrat mezi bezpečností chodce z jednoho z největších humpoleckých sídlišť a stresovaným řidičem, beru to první.
      Co se týče zužování, je dokázáno, že na užší komunikaci se jezdí prostě pomaleji, jedná se o jednoduchý psychologický efekt. To že se vždycky najde idiot, kterému je jedno, že je ve městě, je věc druhá.
      Pokud by šlo o mne, zúžil bych ještě více, ale to asi kategorie této komunikace neumožňuje. Mimochodem, dopravní norma v některých případech dovoluje jít až na 2,75m, to by byl teprve hukot :))

     12. No, je to vec nazoru. Ja se jako ridic i jako chodec lepe a bezpecneji citim na prehlednem a sirokem useku ulice.
      No, ale kdyz dopravni odbornici tvrdi opak, asi se seredne pletu. I kdyby to melo zachranit jediny zivot …..
      Frantisek

     13. Na západ od nás se rozšiřuje.Tady zužujeme,začalo to nesmyslně pojatým kruhovým objezdem,zbytečně rozšířenými chodníky nad firmou HOBO a pokračuje to Kamarytovou.
      Zužování není cesta do budoucna…

     14. Klidně bych souhlasil se zužováním, ale zužovat hlavní průjezdní tah? To mi nepřipadá zrovna osvícené. Pokud není obchvat, tak to může, dle mého názoru, přinést jen větší komplikace. Ale od toho jsou jiní odborníci, aby posoudili, co je přínosem a co nnaopak.

     15. Kde přesně, mohu-li vědět?? Naše nová dopravní norma totiž vychází z rakouských a německých předpisů, nemýlím-li se…

      Frrrr

     16. V Německu v okolí Passau,i blízko za našimi hranicemi. Ale když zužovat tak ne jedinou tepnu ve mšstě. Např. chodník u kruháku hned vpravo za vilou ve směru na PE. Nikdo po něm nechodí a končí pár metrů za objezdem.

     17. Vámi uváděný chodník měl vést až do průmyslové zony, ale, bohužel, na to už asi nejsou finance. Tak lidé chodí, kady to jde, a u zony není ani přechod pro chopdce, lidé zde pobíhají před auty jako srnci. Jó, to se hnedle pozná Město pro byznys!

     18. Pořád dokola, kdy už pochopíte, že tato komunikace je ve vlastnictví Ředitelství silnic a dálnic a MÚ může pouze prosit a žádat, ale to je vše. Bohužel, nemůže udělat ani to, že byť silnice není města, tak by vybudovalo přechod na své náklady – nesmí !

     19. Tak,tak…spokojenost občana je jaksi nemožná a asi nikoho nezajímá.Tak to si tam „Ředitelství silnic….“postaví dálnici a MÚ to asi taky neuprosí.Vím je to přehnané,ale…
      Pavel Bříza

     20. Nesvéprávní občané zastupovaní polosvéprávnými zastupiteli přeci nebudou kecat moudrým nahoře do podoby cest, po kterých denně chodí ….
      Frantisek

     21. No, tak to jsou trochu silná slova. Avšak mám dojem, že pokud by město usilovalo o zřízení chodníku či přechodu, zajisté by se řešení asi našlo. Ale jednodušší je asi řešení, že vše je v kompetenci někoho jiného. Je tolik jiných akcí (byť i ne zrovna potřebných), na kterých se lze zviditelnit.

     22. Silna slova by to byla, kdybych pouzil nejake vulgarismy. Takto je to jen popis situace. Pokud Vam to pripada absurdni ci nemistne, neni to tim , ze je situace absudrne popsana, ale tim, ze situace absurdni je.

      Omlouvam se za nepodepsane prispevky, nestiham uhlidat, kdy jsem kde prihlasen.

     23. Ono je více problémů s komunikacemi. Nemusí to být pouze hlavní silnice.Uvedu příklad komunikace do největší místní části Humpolce-Hněvkovic. Je to ta známá silnička od tzv.státní silnice ve měru na Želiv. Ta odbočka vlevo.
      Je poměrně více užívaná než se zdá.Jezdí po ní družstvo ze Želiva,obyvatelé Hněvkovic i Kletečné a ještě se tu naučili jezdit i dopravci vytěženého dřeva s náklady dost převyšujícími´únosnost mostku při vjezdu na vozovku.
      Limitující značku někdo ukradl a vesele se jezdí. Nálet u silnice se bojí odbor ŽP na úřadě nechat řádně vykácet, přitom zde není jediná kvalitní odrůda dřeviny. Povrch byl v celkové délce asfaltován za starého dobrého socialismu v roce 1979 a škarpy jsou plné hlíny a náletových dřevin.
      Názor města Humpolec je,že vozovka je obecní jen částečně a proto ji nemůže udržovat. Zbytek není města.Takže ve finále na to doplatí lidé,kteří bydlí v Hněvkovicích. Cena daně z nemovitostí stoupla jednou tolik,ale výraznějších investic se místní části nedočkají.
      Tento problém nní přímo z oblasti původního článku,ale je třeba vědět,že město Humpolec není jen Lnářská,či Okružní.
      Z.Loskot

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Koupaliště Žabák otevírá již tento čtvrtek!

Út Kvě 19 , 2009
Humpolecké koupaliště díky očekávanému teplému počasí zahájí svoji sezonu ve čtvrtek 21.května. Otevírací doba bude od 12.00 hod. (víkend od 10.00) do 19.00 hodin. K dispozici bude kiosek s občerstvením, nově opravené antukové kurty, kurt pro beach volejball, trampolíny a od 1.června i nová atrakce Water Ball. Čtěte dále:   […]

You May Like

Témata