V Humpolci byl vyloupen bankomat

3

O víkendu neznámý pachatel vyloupil bankomat Komeční banky v Humpolci a ukradl z něho větší částku peněz.

Lupič vnikl do budovy Městského úřadu oknem ze dvora. Musel překonat několik překážek, protože se bankomat nachází v uzavřené chodbě objektu banky. Vykopl vnitřní dveře ve vestibulu a vlastní bankomat otevřel autogenem. Z jeho vnitřku si odnesl zatím blíže nespecikovanou částku. Nejdříve byla potvrzena půlmilionová částka, později bylo uvedeno, že škoda dosahuje výše nejméně 1.000.000,- Kč s tím, že může jít až o tři milióny. Přesnou sumu momentálně počítají v pražském centru platebních karet. Na samotném bankomatu, který je v současné době nefunkční, způsobil pachatel zhruba půlmiliónovou škodu.


Policisté žádají občany, kteří se v kritickou dobu (v době od 19.15 v pátek 27. ledna do 10.00 v sobotu 28. ledna) pohybovali na Horním náměstí v Humpolci, případně v ulici Příčná a Hradská nebo na parkovišti z ulice Hradská a všimli si nějakého podezřelého chování osob, aby se přihlásili na nejbližším oddělení policie, případně na lince 158 nebo na telefonním čísle 974 274 101.

(Zdroj: HBin)

myska

3 thoughts on “V Humpolci byl vyloupen bankomat

  1. Jak je vidět, máme náš Městský úřad perfektně zabezpečen, jakož i přilehlou KB. Vše je jistě napojeno na pult centralizované ochrany objektů, obsluha tohoto, je bdělá a ostražitá! Nebo se mýlím? Vždyt ve městě jsou zabudovány kamery na sledování, které mimochodem málo kdy něco vidí, policii člověk nepotká pokud nejdou na oběd. Že jsou v současné době kruté mrazy a policisté by mohli nastydnout? Pak tedy jindy je nadměrné teplo a mohli by se přehřát. Jinak by přece bylo možné nějakou tu pěší hlídku občas potkat na obchůzce městem. A nebo je možné, že již nefasují služební boty a své si ničit nebudou. Tedy občane bdi a sleduj „cvrkot po městě“, aby jsi mohl policistům oznámit páchání trestné činnosti a pachatele. Bez pachatele je oznámení Policii na nic, protože přibyde pouze další pomníček. Policie si bude Tvých skutků vážit a možná Ti i starosta potřese s díky rukou. Tedy pátrání zdar!

    1. Vyhlašuji soutěž ! Kdo viděl v uplynulém roce po Humpolci pěší hlídku Policie ČR jak něco kontroluje, tak to sem prosím napište. Já osobně ten zážitek bohužel nemám..

      1. Pěší hlídka Policie ČR??? Něco takového vůbec existuje? Myslím, že šourem chodí jenom Městská policie a tu v Humpolci nemáme a pravděpodobně ani nikdy mít nebudeme.

        Jinak jsem zaslechla (neověřené zdroje), že v inkriminované době byly kamery moniturující náměstí nefunkční. Není mi jasný, z jakýho důvodu 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Vzory žádostí

Út Led 31 , 2006
V článku naleznete odkazy na vzory žádostí městského úřadu pro rok 2006, zvěřejněnými v posledním období.

You May Like

Témata