Z deníku Policie

Kriminalisté obvinili muže z pokusu vraždy. Kriminalisté obvinili mladé násilníky.

KRAJ VYSOČINA: Pro vyšetřování budou důležité závěry znaleckých posudků 

Kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina ve spolupráci s kriminalisty územního odboru Pelhřimov vyšetřují okolnosti násilného trestného činu, k němuž došlo v pondělí odpoledne v obci Černovice.
 
Dvaasedmdesátiletý muž v místní prodejně potravin napadl sekyrou sedmadvacetiletou prodavačku a způsobil jí zranění hlavy. Jednalo se o tržnou ránu. Útočník byl na místě zadržen a byla také zajištěna útočná zbraň. Zraněná žena byla převezena k ošetření rychlou záchrannou službou do nemocnice v Pelhřimově. Její zranění není naštěstí vážné. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu vraždy ve stádiu pokusu. Muž byl v době spáchání trestného činu v podnapilém stavu, proto musel být po zadržení umístěn na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.
 
Muž se ke svému  činu doznal a uvedl,  že svým jednáním chtěl vyřešit údajné osobní spory, které měl mít s  poškozenou ženou. Pachatele kriminalisté obvinili ze zločinu vraždy ve stádiu pokusu. Vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět na vzetí muže od vazby, který státní zástupce akceptoval. Okresní soud v Táboře ve čtvrtek návrhu státního zástupce vyhověl a rozhodl o vazebním stíhání. Obviněný muž byl proto přímo od soudu eskortován do vazební věznice do Brna. V případě prokázání viny hrozí pachateli trest odnětí svobody v trvání deseti až osmnácti let.
 
Případ se stal v pondělí kolem šestnácté hodiny na veřejně přístupném místě v prodejně v obci Černovice. Pachatel přišel do prodejny a s sebou si v igelitové tašce přinesl sekyru. Sekyru vytáhl a  její tupou stranou udeřil do hlavy sedmadvacetiletou prodavačku, která právě seděla za pokladnou v prodejně a v době napadení se věnovala jinému zákazníkovi.
 
V Kraji Vysočina se v letošním roce jedná o šestý případ, který kriminalisté vyšetřují jako vraždu. „V tomto případě budou pro další vývoj vyšetřování důležité zejména závěry znaleckých zkoumání týkající se duševního stavu obviněného muže, a také závažnost a rozsah zranění napadené ženy,“ uvedl plk. Mgr. Pavel Kubiš, vedoucí odboru obecné kriminalisty Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

PELHŘIMOVSKO: Dva muži jsou obviněni z loupeže a vydírání 

Pelhřimovští kriminalisté zahájili trestní stíhání dvou mladých mužů, kteří své známé násilím nutili k vydání peněz a podepisování směnek. Tohoto jednání se dopouštěli nejméně od října loňského roku do letošního dubna.
 
Muži z Pelhřimovska ve věku 22 a 24 let se trestné činnosti dopouštěli v některých případech společně a v některých samostatně. Jsou obviněni z toho, že nejméně osm poškozených fyzicky napadli a požadovali po nich vydání finanční hotovosti, případně podepsání směnky a uznání smyšleného dluhu. Po jednom z poškozených chtěli, aby jim dal marihuanu. Ve většině případů bili poškozené pěstí do obličeje a způsobili jim různá poranění od podlitin až po zlomeninu nosu. V posledním případě v polovině dubna poškozeného pořezali v obličeji a na straně krku a způsobili mu tím povrchová řezná zranění. Přitom požadovali vydání částky 200 korun. Když zjistili, že poškozený u sebe peníze nemá, vyhrožovali mu, že pokud jim je nedá příště, dopadne ještě hůř.
 
Vyšetřovatel oba muže obvinil ze zločinu loupeže a zločinu vydírání. V současné době jsou umístěni v českobudějovické vazební věznici. V případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody až na deset let.
Čtěte dále:   Cizinci ukradli dvě stě tisíc korun posádce auta na odpočívadle u Humpolce

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Autor Švejka má originální žulový pomník, vydrží desetitisíce let

Po Dub 29 , 2013
Zhruba stovka lidí se v sobotu odpoledne sešla na křižovatce silnic vedoucích z Lipnice na Dolní Město a Světlou nad Sázavou na Havlíčkobrodsku, aby viděly slavnostní odhalení obřího žulového portrétu spisovatele Jaroslava Haška nazvaného Hlava XXII, který vytvořil sochař Radomír Dvořák. Čtěte dále:   Policisté na Vysočině zadrželi téměř 500 […]

You May Like

Témata