Za sražení kočárku v Humpolci obvinili řidiče z usmrcení z nedbalosti

5

Pelhřimovští kriminalisté uzavřeli vyšetřování tragické dopravní nehody v Humpolci, kde na konci července narazil řidič do kočárku se dvěma dětmi.

Jedno zemřelo, druhé utrpělo vážné zranění. Řidiči hrozí až šestileté vězení.

Nehoda se stala poslední červencový den dopoledne na konci Hradské ulice. Do skupinky chodců tehdy najelo osobní vozidlo Hyundai Tucson. Řídil ho čtyřiapadesátiletý šofér.

„Dvouapůlletý chlapeček utrpěl velmi vážná zranění, kterým podlehl. Vážně zraněnou osmiměsíční holčičku museli záchranáři transportovat vrtulníkem do zdravotnického zařízení. Zranění utrpěla také sedmapadesátiletá žena, která kočárek vezla,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Stav malé holčičky byl kritický. „Nebyla při vědomí, byla převedena na umělou plicní ventilaci. Transportovali jsme ji do Dětské nemocnice v Brně,“ přiblížila tehdy ředitelka záchranné služby na Vysočině Vladislava Filová.

Podle závěrů vyšetřovatelů je jednoznačným viníkem nehody řidič osobního vozu. „Zřejmě se plně nevěnoval řízení vozidla a nepřizpůsobil rychlost jízdy. S vozidlem vyjel do protisměru, kde narazil do boku dětského dvojkočárku,“ uvedl zástupce vedoucího pelhřimovské policie Luboš Jakoubek.

Čírtková dodala, že vyšetřování bylo pro kriminalisty obtížné. K objasnění příčiny nehody a jejího průběhu si vyžádali vypracování několika znaleckých posudků z oboru dopravy. Právě ty se ukázaly být stěžejní.

Vyšetřovatel už zahájil trestní stíhání řidiče. „Obvinil ho ze spáchání trestných činů usmrcení z nedbalosti a těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti,“ oznámila policejní mluvčí.

Záběry z místa nehody:

Tragédie v Humpolci: auto najelo do kočárku s dvěma dětmi | (0:31) | video: FB zpravodajství Prima FTV

Zdroj a více na: https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/nehoda-humpolec-smrt-umrti-kocarek-dite-zraneni-vysetrovani-obvineni-usmrceni-vysocina-policie.A200210_115123_jihlava-zpravy_mv

 

Petr

5 thoughts on “Za sražení kočárku v Humpolci obvinili řidiče z usmrcení z nedbalosti

 1. Dneska cca 10 minut před sedmou ráno, to samé místo, jen v úrovni křižovatky Hradská / O. Kociána, jakýsi inteligent vyjížděl od bytovek v Podhradu, nevybral na náledí zatáčku a přeskočil obrubník směrem na chodník k novým domům. Vedl jsem dceru do školy a byli jsme cca o 100 metrů níž, kdybychom vyrazili o minutu dřív… Klouže to, dávejte pozor…

 2. To je fofr :-] Sice věřím, že bývalý policajt tahal za nitky a využil k obraně vše co měl a neměl po ruce, ale 1/2 roku je trošku moc. To bude ještě trvat než ho odsoudí. Za 3 roky bude doma a za 5 let bude mít řidičák zpátky, hold je spravedlivá doba.

 3. Mno ono ani nemusíš chvátat a je to dřív než nový boty.
  Jel jsem dolů po Jihlavský cca čtyřicítkou, chytil jsem sníh více nahrnutý
  do silnice. Začalo mne to cpát víc a víc do škarpy a když jsem to vytrhnul
  zpátky ven, tak jsem dostal nekontrolovatelný smyk na posypané silnici.
  Snad jen díky štěstí a bezpečnostním systémům na autě jsem nevlítnul
  na chodník kde zrovna šla paní s kočárkem. Klepal jsem se pak celý den jak
  drahej pes a nezapomenu na to do smrti.
  Nejsem žádný závodník, naježděny mám statisíce, myslím, že jsem odpovědný řidič …..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Divadlo Za Komínem

Út Úno 11 , 2020
Program – Březen 2020

You May Like

Témata