V Humpolci se začnou opravovat komunikace ve velkém

2

Zástupci humpolecké radnice cítí dluh, který vznikl při údržbě a opravách komunikací v minulých letech, a tak začali jednat s bankami o poskytnutí dvacetimilionového úvěru. Získané finanční prostředky by měli zlepšit stav městských silnic, ale i chodníků. Město se bude snažit na zlepšení silniční sítě získat prostředky také z fondů Evropské unie a peníze z úvěru by měly uhradit případný pětadvacetiprocentní podíl obce na poskytnuté dotaci.

Radní však zatím nemají přesný seznam projektů, na které by město uvedené miliony použilo. V návrhu jsou ulice Lnářská a Rašínova, převážnou část prostředků by ale radnice chtěla využít na stavbu komunikací v plánovaném sídlišti rodinných domků v ulici Mírová.


Mimo výše zmíněných peněz z úvěru vyčlenila v letošním roce radnice na opravy a údržbu komunikací více než 24 milionů. Nový povrch vozovky a opravené chodníky by měla mít do konce prázdnin Jihlavská ulice. Za celkovou opravu město zaplatí 5,8 milionu korun. Opravě vozovky předcházela začátkem roku rekonstrukce vodovodní a kanalizační sítě. Na nové chodníky se mohou těšit i obyvatelé Nerudovy ulice, kde bylo kromě vodovodů a kanalizace vyměněno v loňském roce vedení plynu. Ulice je v majetku krajského úřadu, a tak humpolecká radnice hradí pouze povrchy nových chodníků. Další 2 miliony a 200 tisíc korun zaplatí radnice za výstavbu komunikace v nově dokončeném sídlišti rodinných domků v Humpoleckém Dvoře.


Opravy silnic působí určité problémy s dopravou ve městě. Jihlavská ulice je v současné době uzavřena, od tohoto týdne také ulice Na Kasárnách. Další dopravní omezení čekají obyvatele města v ulicích Na Rybníčku, Školní a Nádražní, kde se vyměňuje plynové potrubí.


(Zdroj: MF Dnes)


                                                    


 

Čtěte dále:   Novinky.cz: U Humpolce vytáhl kůrovec na světlo vzpomínku na středověkou vesnici

myska

2 thoughts on “V Humpolci se začnou opravovat komunikace ve velkém

 1. No zajímavě opravili borci Hradskou. Jen k zatáčce k novým bytovkám, pak začíná tankodrom….

  1. Koukám na to, udělají díru v asfaltu (drážku pro 3 trubky)
   pak to zahrnou píske a nic dál. Makaj jak za socíku.
   odpoledne ani noha.
   Očekával bych to zase pod asfaltem. Takhle tam bude do podzimu díra

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Tóny v zahradě

Čt Čvn 26 , 2008
V zahradě muzea na Dolním náměstí v Humpolci se tuto sobotu uskuteční šestý ročník setkání pěveckých sborů. Návštěvníkům se představí sbory Dech ze ZUŠ Vlašim, jihlavský Foerster a Gaudeamus ze Světlé nad Sázavou. Přehlídku uzavře humpolecký Čech a Lech. Čtěte dále:   Ke knihám i květiny nebo bylinky - humpolecká […]

You May Like

Témata