Tenisová hala má potíže

5

Provozovatelka humpolecké tenisové haly po závěru zimní sezony nehýří nadšením. Prosincový účet za plyn se vyšplhal na 50 tisíc korun, a to přitom hala nebyla nijak zvlášť vytápěna. Výjimkou nebyly ani desetistupňové teploty v prostorách, které využívaly i malé školní děti. Příčinou je nedostatečná stropní izolace, na které se v době výstavby budovy před 20 lety výrazně šetřilo.

Přestavba skladiště knih na tenisovou halu stála město Humpolec téměř deset milionů korun. Tato investice ovšem nebude konečná. Provozovatelka sportoviště si stěžuje na nemožnost vytopení jak tenisového kurtu, tak i prostor určených pro squash. I když byla hala v zimě vytápěna po celý den, teplota ani v tom nejlepším případě nevystoupila výše než na 15 stupňů. Do takových podmínek se pak nájemci sportoviště těžko láká klientela, která by byla ochotna platit plné vstupné. Prostory jsou nevyhovující i pro využití na tělesnou výchovu školáků.


Pronajatá tenisová hala patří městu, jehož představitelé ale o snížení nájemného neuvažují. Na druhou stranu se nezříkají zodpovědnosti a hodlají provést dodatečné zateplení budovy, aby nedocházelo k tepelným ztrátám. Představitelé radnice čekají na posudek přípustného zatížení střechy, podle kterého pak bude zpracován projekt zateplení. Zároveň by se měla vyměnit i všechna okna v objektu. Celý záměr bude ještě muset odsouhlasit městské zastupitelstvo.


(Zdroj: Pelhřimovský deník)

Čtěte dále:   Píšou o Humpolci - CNN Prima News: Skládací kostra, detaily orgánů i obří neandrtálec. Humpolecké muzeum vás nudit nebude

myska

5 thoughts on “Tenisová hala má potíže

 1. který hoštapler dělal plány na tuto akci,že se nepočítalo s kvalitními izolacemi a okny. Co teda stálo deset milionů??

  1. V hale chybí izolace mezi dvojitým pláštěm střechy, tudíž se to nedá vytopit.K tomuto došlo při její výstavbě, kam se poděla izolace není známo, zřejmě ji potřeboval někdo tehdy naléhavěji. Nájemci bylo na 3 měsíce sníženo nájemné a bude provedena izolace střechy a zároveň zateplení bočních stěn. Rozpočet cca 3 mil. Kč. Dalších 280 tis. bude vynaloženo na rekonstrukci kurtů na tenis a volejbal u koupaliště Žabák. Takto to bylo dnes projednáno na zastupitelstvu.

 2. Tak zmizelá izolace – a já si myslel, že je to záměr abych se na kurtu zahřál pohybem.
  Murlo

  1. Ještě pro upřesnění hala se stavěla v akci „Z“ ,nevím jestli mladší ročníky budou tušit o co šlo.V původním projektu samozřejmě izolace ve střeše byla , ale skutečnost je bohužel jiná .Vzhledem k tomu , že hala byla využívána na skladování tak se v ní netopilo.Proto se na problém přišlo až nyní.Se zateplením bočních stěn se počítalo do budoucna s možností využití dotací.Sleva na nájemném je schválená .protože toto není chyba provozovatele ,ale majitele budovy.
   Somdis

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Střípky z Humpolce

St Dub 22 , 2009
Na dnešním 17.zasedání městského zastupitelstva se budou řešit nová pravidla prodeje bytových domů. Dosud se mohly prodávat pouze cihlové domy, nyní se dostává do návrhu i prodej bytů v panelácích a zároveň možnost prodávat byty v cihlových domech třetím osobám. Veřejně přístupné jednání bude zahájeno ve velké zasedací místnosti od […]

You May Like

Témata