Fotbalisty Humpolce zachránil v závěru Pešek, z Brodu si odvezli alespoň bod

V předehrávce 17. kola moravskoslezské divize D se na Velký pátek fotbalisté Havlíčkova Brodu a Humpolce rozešli nerozhodným výsledkem 1:1.

Důležitost krajského derby umocňovalo postavení obou celků v tabulce. Ne náhodou tvrdil před utkáním kouč domácího Slovanu, že souboj s posledním celkem tabulky je pro jeho ovečky zápasem jara.

A dlouho to vypadalo, že z něj budou odcházet fotbalisté Brodu spokojenější. Po necelé půlhodině hry totiž šli do vedení. Rozehraný přímý volný kop totiž doputoval až na hlavu Dočkala, který měl před napůl odkrytou brankou už snadnou práci.

Situace Slovanu se zkomplikovala dvanáct minut před koncem. Pavlík vzal při odkopu s balonem i nohu hráče Humpolce, což sudí posoudila jako nedovolený zákrok a po druhé žluté kartě poslala řízného beka předčasně pod sprchy.

Uklidnit domácí celek mohl střídající Víšek, který necelé tři minutky postupoval v úniku na svatyni hostů, ale na Kříže nevyzrál. Otřepané nedáš, dostaneš se okamžitě projevilo.

Po postupné kombinaci míč doputoval ve velkém čtverci Slovanu až na nohu Peška, který zachoval klidnou hlavu a šajtlí z hranice penalty překonal bezmocného Soukala – 1:1.

Ten samý hráč mohl ve čtvrté minutě nastavení utkání dokonce překlopit ve prospěch Humpolce. Z prakticky totožného místa, z nějž vyrovnal, ale hlavou mířil jen do náruče gólmana Brodu. Body se tak dělily.

Ve druhém velkopátečním dopoledním utkání se nedařilo fotbalistům Bystřice nad Pernštejnem. Ti v Bohunicích drželi skoro hodinu hry nerozhodný stav 0:0.

Jenže pak dvakrát v rychlém sledu inkasovali a nakonec se po vysoké porážce 0:4 vraceli z Brna s prázdnou.

MS DIVIZE D – 17. KOLO
HAVLÍČKŮV BROD – HUMPOLEC 1:1
Góly: 29. Dočkal – 89. Pešek. Rozhodčí: Čampišová. ŽK: 5:4. ČK: 1:0 (78. Pavlík). Diváci: 290. Poločas: 1:0. Havlíčkův Brod: Soukal – Cakl, Fikar (85. Víšek), Coufal, Vrzal, Pavlík, A. Novák (79. V. Novák), Dejl, Bajer, Pavlas, Dočkal. Humpolec: Kříž – Pecha, Luňáček, Savi, Havel, Popovych, Maršík, Pešek, Š. Zástěra (75. Šmíd), Homola (34. Kameš), A. Zástěra (46. Šerý).

Čtěte dále:   Střelba, kozy a zpěv. Vánoční trh v Humpolci připomínal spíše jaro