Vysočina přijde o osm finančních úřadů. Co bude za týden, bojí se starostové

11

Ministerstvo financí a Finanční správa chtějí na Vysočině od července zrušit pracoviště finančního úřadu v osmi městech. Konkrétně to má být v Humpolci, Telči, Bystřici nad Pernštejnem, Ledči nad Sázavou, Chotěboři, Moravských Budějovicích, Náměšti nad Oslavou a Pacově. Starostové s tím nesouhlasí.

Starosta Bystřice Martin Horák (nestraník) řekl, že se o rušení pracoviště finančního úřadu dověděl v úterý. Očekával by také, že bude s radnicí někdo mluvit dřív, než bude rozhodnuto. „Úplně se nám to nelíbí,“ řekl.

Před časem byla ve městě činnost finančního úřadu omezena na dva dny v týdnu. Službu využívaly i okolní obce, proto chce starosta mluvit také se zástupci mikroregionu. Další finanční úřad v Telči s 5 100 obyvateli fungoval také dva dny v týdnu, stejně jako v Chotěboři.

Finanční správa uvedla, že v Česku zruší 77 územních pracovišť finančních úřadů. Občanům nabídne rozšířené služby včetně výjezdů do obcí v období takzvaných daňových kampaní. Na Vysočině by měly zůstat finanční úřady v pěti okresních městech a ve Velkém Meziříčí.

Starostka Humpolce Alena Štěrbová (ANO) nesouhlasí se zrušením územního pracoviště finančního úřadu. Uvedla, že v Humpolci má Finanční správa svou budovu, zatímco v Pelhřimově, kam se podle ní mají úředníci z Humpolce přesunout, je úřad v nájmu. Připomněla i to, že Humpolec, loňský vítěz srovnávacího výzkumu město pro byznys v kraji, má vysoký počet podnikatelů.

Zástupcům Svazu měst a obcí se nelíbí, že před několika dny se starostové dozvěděli z médií o rušení některých poboček České pošty. A tento týden o redukci finančních úřadů. „Čí pobočky zruší vláda příští týden? A dozvědí se to obce také až z médií?“ zeptala se mluvčí svazu Alexandra Kocková.

„Je smutné, když nemůžeme našim občanům předem říci nebo vysvětlit, proč se pošta, finanční úřad nebo příště jiná veřejná služba v daném místě ruší. Kde je ten slibovaný dialog vlády s představiteli samospráv?“ položil další dotaz Pavel Drahovzal, místopředseda svazu.

Zdroj: https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/financni-urad-ruseni-msta-vysocina-starosta-kritika.A230412_719379_jihlava-zpravy_mv

Axl

11 thoughts on “Vysočina přijde o osm finančních úřadů. Co bude za týden, bojí se starostové

 1. V pořádku. Chodit na finančák je stejně opruz a je to vlastně úplně zbytečné. Komunikace s úřady má být efektivní = online.

  1. Chodit k lékaři je také opruz. Komunikace online bude mít smysl tam, kde bude občan chápán jako zákazník.

   1. To je zase přirovnání. K lékaři jdete vy, protože vás něco zdravotně trápí. Finančák je prodloužená ruka státu, která natahuje, aby občan zaplatil, co má, jinak s ní dostane po papuli. Na finančák opravdu chodit nepotřebujete. Třeba já tam nikdy v životě nebyl. A na co taky.

    1. Přirovnání je v pořádku, bez ohledu na to, zda jste jej pochopil, či nikoliv. Stejně tak věřte, že jsou mezi námi lidé, kteří tam narozdíl od Vás chodit potřebují, resp. musí.

     1. Tak určitě. 30 let podnikám a nebyl jsem tam ani jednou.

      Jen houšť. Je potřeba značne posekat ten přebujelej úřednickej aparát.

 2. No presto ze je FU v Pelhrimove v najmu tak se rusi ten v Humpolci, prestoze je budova jeho sidla v majetku FU. Asi je proste starosta Pelhrimova schopnejsi ve vyjednavani….

  1. Nikdo nic předem nevyjednával. Dnes je trend to řídit z Prahy od stolu, Rakušan a Stanjura jsou v tom odborníci

   1. Ještě je třeba zrušit babu s obecním volem a přesunout to též do Pelhřimova. Nic nevymysleli, to by se ušetřilo penez.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Ucpanej systém Dejvického divadla živě v Kině Humpolec

Čt Dub 13 , 2023
Kultovní Dejvické divadlo je známé nedosažitelností svých vstupenek. Nyní máte jedinečnou příležitost zhlédnout přímý přenos posledního uvedení inscenace „Ucpanej systém“ v humpoleckém kině.
Ucpanej systém Dejvického divadla živě v Kině Humpolec

You May Like

Témata