Tajná zkouška humpolecké tramvaje

1

Nevěřte tomu , co na Vás budou chrlit média – pravda je taková, že kolem poledne v pondělí 5.7.2004 došlo k historickému prvnímu testování tramvajového provozu v Humpolci.

To , že vše proběhlo ve sváteční den  kdy je logicky nižší provoz a ještě za důsledného utajení svědčí o tom, s jakou péčí je celý projekt tramvají v Humpolci připravován. Jako zkušební vozidlo posloužil vůz ČD používaný také jako „lokálka“ na nejrůznějších méně užívaných tratích. Právě jeho robusní konstrukce by měla být základem pro nový typ tramvaje uvažovaný pro Humpolec. Těch by měla vzniknout přeměnou nevyužitých vozidel ČD celá řada. Jejich postupné zavádění je zvažováno již i jinými městy, která by měly po vzoru Humpolce sáhnou k podobnému, z ekologického hlediska  jistě chvályhodnému kroku.


   
Zdroj: rádio Jerevan

Čtěte dále:   Michelinský kuchař rozpálil humpoleckou Stromovku

Axl

One thought on “Tajná zkouška humpolecké tramvaje

  1. podle informací, které mám k dispozici neslo o zkousku. V novostavbe pod trati bydli pani, ktera pozadala strojvudce, zda by ji nezastavil u domu, jako se to obcas deje v autobusech. No a strojvudce je shodou okolnosti byvaly zamestnanec CSAD.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Veřejné jednání - sterilizační linka Ebster

Út Srp 31 , 2004
Na včerejší bouřlivé schůzce zástupců projektu sterilizační linky firmy Ebster se zástupci města a občany zazněl dotaz na zástupkyni společnosti Bioster s.p.a., zda zná kauzu Seveso. Protože ve vypjaté atmosféře nebyl čas na objasnění, požádali jsme tazatele, pana Marsche aby nám přiblížil, o co vlastně šlo. Čtěte dále:   Zachraň […]

You May Like

Témata