Střípky z Humpolce

V pátek třináctého začalo kolem 17.hodiny pobíhat mezi řidiči na 92. kilometru dálnice D1 divoké prase. K odstranění divočáka z frekventované silnice byli povoláni členové mysliveckého sdružení z Komorovic. O tom, zda byl kanec následně upraven se šípkovou anebo se zelím, není nic známo.

Zhruba 1800 lidí z Humpolce a okolí zůstalo bez svého zubaře. Svoji ordinaci v poliklinice dočasně uzavřela Renata Pejchalová, za kterou se nepodařilo sehnat náhradu. Její pacienti o stomatologickou péči nepřijdou, neboť je v případě potřeby ošetří kdokoliv z dalších šesti zubařů. Ovšem i za předem domluvený úkon budou muset lidé coby neregistrovaní pacienti uhradit poplatek ve výši 90,- Kč, což vyplývá ze zákona. S registrací u jiného lékaře nelze počítat, neboť zbývající stomatologové mají plno a objednací lhůty se pohybují v řádech měsíců. Radnice se snaží do města přilákat dalšího stomatologa, ale ze stran lékařů není zájem. Nepomohlo ani vybavení nové ordinace na náklady města a možnost ubytování.


 


Nadace Zuzany Paroubkové, bývalé manželky známého českého politika, zprostředkovala dětem z humpoleckého dětského domova týdenní pobyt na horách. Zimních radovánek si děti užívaly v Horní Malé Úpě v tříhvězdičkovém penzionu.


Zuzana Paroubková nepomohla humpoleckým dětem poprvé. Její zásluhou se mohly podívat již v létě do Tunisu.


 


V pátek 20.února je na divadelní scéně městského kina pořádáno hudební představení CARMEN A FLAMENCO za účasti mezzosopranistky Edity Adlerové a tanečnice Jany Drdácké.


Árie z opery G.BizetaCarmen“ jsou zachovány v původní podobě, zpívané školeným hlasem tradičním způsobem. Doprovod ke zpěvu je zaranžován pro španělskou kytaru, flétnu a violoncello. Vstupy Carmen jsou doplněny španělskými písněmi a prostřídány tancem flamenco a hrou na kastaněty, perkuse a popřípadě s doprovodem flamenkového  zpěváka.


Flamenkové styly „palos“ jsou vybrány tak, aby dokreslovaly náladu árií – vášnivá párová Soleá por Bulerías, teskná Petenera, folklórní Sevillanas, vznosná Alegrías a rozverná Bulerías. Kostýmy, tradiční i moderní, podtrhují emoce jednotlivých scén.

Čtěte dále:   Jarní číslo Zálesí

Začátek v 19:30 hod., vstupné 150 Kč.


 


(Zdroj: Pelhřimovský deník, www.infohumpolec.cz )


 

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Taekwondo Lacek opět boduje na evropské úrovni

Po Úno 16 , 2009
O uplynulém víkendu si 14 bojovníků z týmu Taekwondo Lacek udělalo výlet do 700 km vzdáleného Sindelfingenu v Německu, kde se konal velice prestižní turnaj Jewoo Adidas President Cup, dříve známý jako Asiana Cup. Tento turnaj je považován za neoficiální mistrovství Evropy závodníků do 14 let, což bylo vidět na účasti těch […]

You May Like

Témata