Humpolec plánuje novou stezku podél rybníka Hadina

9

V Humpolci by mohla vzniknout nová odpočinková zóna. Zastupitelé města právě zpracovávají studii na sportovně-relaxační stezku, která by měla vést podél rybníka Hadina.

„Zatím areál využívají rybáři v rámci svých sportovních zájmů. Uspořádali jsme schůzku s nimi a se školním statkem, kde jsme se dohodli, že by prostory mohly být využity právě i na stezku,“ vysvětlil místostarosta města Roman Brzoň. Stezka s asfaltovým povrchem by měla být určena hlavně pro inline bruslaře. Existuje několik variant délky areálu.


„Stezka by mohla být dlouhá buď něco přes dva kilometry nebo tři kilometry. Také zatím není jasné, jestli bude jedno nebo obousměrná. Počítáme i s tím, že na jednom místě by vznikl koutek pro rodiny s dětmi s pískovištěm a hracími prvky,“ uvedl Brzoň.


Zatím je vše ve stádiu návrhu, o lokalitu se dělí více soukromých vlastníků. Pokud ale zastupitelstvo rozhodne, že návrh přijme, pokusí se město žádat o dotaci.


„Je tam nádherně a rádi bychom, aby místo využívali i další lidé. Máme signály, že stezka by se jim líbila,“ uzavřel místostarosta.


Převzato z MF Dnes: http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=mfvrchovina&v=264&idc=1482834

myska

9 thoughts on “Humpolec plánuje novou stezku podél rybníka Hadina

  1. Výborný nápad !!! Ta lokalita se přímo nabízí k podobnému využití. Budou sem jezdit lidé ze široka daleka, protože v okolí nic podobného není a přinese to profit i místním podnikatelům. Souhlasím s úvodním komentářem – už aby to bylo. Jirka

      1. Pro to, aby se prošel asi nikdo nepřijede, ale aby se projel jak popisuje článek, tak to si myslím, že pár lidí bude. Nikde v okolí žádná bezpečná inline dráha není. Na silnici si málokdo troufne na bruslích jezdit.

      2. Kdo na inlajnech jezdí, ví, kde trasy vhodné na bruslení jsou. Pokud se tato dráha objeví na specializovaných stránkách objeví, budou sem lidi jezdit. Na stopro.

  2. A na pořádný chodník v místních částech nebo opravu silnice bude potřeba leštit kliky a prosit se o provedení…

    1. Myslím, že chodníky v Humpolci jsou v naprostém pořádku…a ty co nejsou, jistě brzy budou :). „Inline“ stezka podél Hadiny, je výborný nápad a už se na ni moc těším.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

K absolutní spokojenosti scházelo vybojovat některou z medailí

Po Lis 15 , 2010
Týden po medailových žních, které prožil SK TKD Lacek na Prague Open, z něhož si odvážel 32 zlatých medailí, se jedenáctičlenná výprava zúčastnila otevřeného mistrovství Chorvatska.

You May Like

Témata