Vypíliť, všetko vypíliť

10

Tak jsem si zase
jednou pročítala bulvární plátek Story a poté, co jsem se už asi podvacáté
dozvěděla, že Mirka Čejková a Kateřina Brožová netoužily oškubat své exmanžely o
milióny, jak by si snad někdo mohl myslet (proboha, to by je ani nenapadlo!),
ale pouze chtěly zajistit svým dětem přiměřenou životní úroveň, odhodila jsem
ten škvár do kouta a přeorientovala se na literaturu faktu, tj. začetla jsem se
do červencových Radničních listů města Humpolce.

Pravda, člověk se u toho tak nepobaví, ale zase se na druhou stranu dozví spóóóustu zajímavých věcí. Jako například to, že zastupitelstvo města na svém zasedání schválilo zahájení zpracování podkladů pro záměry změn územního plánu města Humpolec v části pozemků veřejného parku a zahrady v ulici Hálkova naproti spodní bráně Sukna Primatex  na pozemek pro čisté bydlení – vícepodlažní zástavbu bytovými domy.


 


Nevím, zda jsem tu šroubovanou větu správně pochopila. Znamená to snad, že město hodlá nechat zlikvidovat ty krásné vzrosté stromy a keře, co tam rostou tak dlouho, až kam moje paměť sahá?  A proč zrovna v parku, který doposud odolával ničícím nájezdům diskotékových účastníků a jako jediný ve městě není znečištěn psími exkrementy?


Ne snad, že bych měla něco proti bytové výstavbě, která by měla řešit problémy mladých rodin s dětmi, chraň Bůh. Otázkou zůstává, zda si mladé rodiny budou moci podobné bydlení finančně vůbec dovolit.


Nějak se nám tady vůbec poslední dobou rozmáhají tendence jedné nejmenované pelhřimovské firmy zaplnit město bytovými domy – již dnes si můžete takový byteček objednat, aniž by zatím kde bylo hrábnuto do hlíny. No ale proč ne? Pokud to ovšem nepůjde na úkor městské zeleně.


 


Pokud já nebo vy budeme mít na své soukromé zahradě nějaký přestárlý parkos, který nám bude vadit, ať už z důvodu zastínění oken nebo padání větví, a budeme-li chtít od Městského úřadu povolení k jeho pokácení, očekávají nás nemalé potíže. Pokud povolení vůbec kdy dostaneme, bude nám uložena povinnost vysadit v městské zóně několik jiných mladých stromů. To je samozřejmě v pořádku. Ale jak to, že odbor ochrany přírody klidně povolí ať už vykácení ohrožených jírovců z důvodu zviditelnosti marketu Billa anebo likvidaci parku?

Čtěte dále:   Zlíňaci testují - restaurace hotelu U Jiřího

A nemá náhodou s celou záležitostí souvislost plánované uzavření k parku přilehlé mateřské školky, údajně z hygienických nedostatků, na jejichž odstranění nemá město dostatek finančních prostředků? Možná jsou to jen plané hypotetické úvahy, možná je něco shnilého


ve státě dánském.


 


Když jsem na toto téma zavedla řeč se svojí maminkou, která má výhled z okna právě na zmíněný park, tak jen spráskla ruce: „Tak oni nechají zlikvidovat plíce města! Já si vzpomínám, jak v padesátých letech vykáceli v Komárově celý park jen proto, aby tam mohli postavit sochu Stalina. A už je to zase tady.“


„Neboj, mami,“ opáčila jsem. „Socha Stalina a dá-li Bůh, tak ani Klause, tam stát nebude. To jen někdo potřebuje zviditelnit svoje podnikatelské ego a někdo druhý si pořádně namastit kapsu. Ale mám obavy, aby se po pár letech nějak nezapomnělo na původní záměr a nevzniklo nám tu čirou náhodou nějaké nové zábavní centrum.“


(Tím se podezřele dostávám k přání jednoho nejmenovaného „kaliče“, aby bylo ve městě ještě více „pařících“ zón. Nemáš v tom, Kapíku, prsty nakonec ty? 🙂 )


 


Vzhledem k mé naprosté neinformovanosti a neznalosti situace bych nerada vynášela nějaké nekompetentní soudy. Je mě mrzí, když si mlčky necháváme brát ty nádherné kouty města, které spoluutvářejí jeho kolorit. Abychom si nakonec nenechali z našeho půvabného městečka udělat takové novodobé Jižní Město.


 


MOTTO:     „Na čo treba vojákovi stromy? Vypíliť, všetko vypíliť!“      (Major Terazky)


 myska

10 thoughts on “Vypíliť, všetko vypíliť

 1. Ano, toho parku by byla fakt skoda – od detskych let byl nasim pralesem pri hrach, pozdeji jsem se tam naucil udrzet balanc na skejtu, jeste pozdeji jsme tam trenovali randeni …… Rad na to vzpominam. Stejne tak rad vzpominam na „vypravy“ k Masilku ci k tomu rybnicku, ted si nevzpomenu na jmeno, je pod Cihelnou, vedle Zalesi a je uuuuplne oploceny ….

  1. A jestlipak víš proč, milý Františku? Je to stále o tom samém – protože lidi jsou dobytek. Rybníček, který zmiňuješ, byl odborně vyčištěn. Stálo to dost peněz, nejen právoplatného majitele, ale i stát, který rekonstrukci rybníku částečně dotoval. Rybník byl odbahněn, vyvozen z něj veškerý sajrajt (který pro obsáhlost nebudu popisovat), byly zpevněny hráze atd. atd. Záhy po dokončení rekonstrukce už v rybníku plavaly PET lahve, různé obaly, trámy apod. – nechci být nudná. Další věcí je to, že do rybníku bylo nasazeno 200 kaprů a menší množství ostatních ryb. K dnešnímu dni tam zbývá asi 20 kousků. Hádej proč. A to vůbec už nemluvim o chemickém znečišťování rybníku z dosud nezjištěných zdrojů. To samé platí o cestě kolem rybníku a přilehlé restaurace Mlejnek – odpadky + lidské exkrementy. Pokud se zavážeš, že zmiňovanou oblast budeš chodit denně uklízet, bude zpřístupněna. Takže asi takhle.

 2. No prsty v tom nemam.
  K tem kalicim zonam, myslim, ze jsem v jednom z mych komentaru k tomuto tematu celkem jasne a srozumitelne popisoval dobu nedavno minulou, kdy fungovalo jakesi diskocentrum na Ikomu, coz je dle meho dostatecne daleko od mesta aby byl zachovan klid a zaroven dostatecne blízko aby tam lidi chodili a myslim, ze jsem dal dostatecne jasne najevo, ze tuto situaci povazuji za spravne reseni. To ze si mesto nechalo zatahnout „parby“ zpet do mesta je jenom problem tech kteri o takovych vecech rozhoduji, predpokladam, ze radnich. Sice jsem rekl, ze uz se k tomuto problemu nebudu vyjadrovat, ale uz me nebavi jak si mne furt nekdo bere do huby a vyslovuje nejake me (jim vymyslene) domenky (Viz nedavno napr. Olaf)
  K likvidaci parku (a podobnym zhuverilostem). Ja jsem zasadne proti takovym vecem, parky by meli byt ve mestech naopak nejen zachovany, ale zuslechtovany a budovany nove. A nejenom parky, ale oddychove zony atd. To je jedna z veci, ktera mestum vdechuje zivot. Ke (ne)koncepcnosti vystavby v Humpolci jsem se ale uz taky vyjadroval. Nicmene nejsem odbornik.

  1. Jéje, Kapíku, to jsem netušila, že se tě to tak dotkne (šlo o nadsázku). Tak promiň. Když mě to tolik baví do tebe šťourat, protože ty se umíš pokaždé tak nádherně rozohnit, a to je potom počteníčko. Jen se podívej na ty ostatní komentátory na Humpoláku – to jsou proti tobě leklé ryby.
   Ale slibuju ti, že tentokrát jsem si tě vzala do huby už naposledy. (Teda tenhle měsíc.)

    1. Není zač.
     Já jsem hrozná mrcha, viď? A přitom Axl je takový starý dobrák, tak kde se to ve mně bere, já ti nevim.

   1. Jééé, to jsme Ti v redakci neřekli, že z Kapíka si moc srandu dělat nemůžeš? On totiž nadsázku moc nechápe a vždycky se strašně rozčertí a všechno se ho hned dotkne. 🙂 To už jsi mohla také z jeho komentářů pochopit. 🙂

    1. AXL: Redakce by neměla Kapíka až tolik podceňovat, co se týče jeho smyslu pro humor, vždyť je to taková „veselá kopa“ (obzvlášť pak po pár panáčcích tequily). Ale jestli tomu tak opravdu je, jak tvrdíš, pak se neboj, já Kapíka vyškolím. 🙂
     (He-he, třeba se pak přestaneme zdravit.)

     Kapík: Ještě jedna připomínka: jestli si myslíš, že ti někdo vsouvá do úst slova, která jsi nikdy neřekl, respektive nenapsal, tak se podívej na svůj komentář k Olafovu článku „A co děti, mají si kde hrát“ – jedná se o 3.komentář shora=poslední věta.

     A je po legraci.

     1. cituji sam sebe:
      „…a vyslovuje nejake me (jim vymyslene) domenky (Viz nedavno napr. Olaf)“

      a cituji Olafuv komentar, ktery jsem tim myslel:
      „… nebo, že bych si udělal zbrojní pas a střílel lidi na počkání apod. to by mohlo být to právo a sparavedlnost podle Kapíka :)))“

      A ten muj komentar (resp. jedna jeho cast) se netykal pouze clanku o parku, ale obecne

    2. jo,jo asi se proste vzdycky strasne rozcertim a asi nechapu nadsazku. Nebo mozna chapu nektery veci jinak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Jak se Axl vypořádal s hurikánem

Čt Srp 19 , 2004
Tak náš přítel, kamarád a věrný humpolák prošel peklem hurikánu! Pouze z jeho vrozené skromnosti nedošlo k tomu, aby se se svým hrdinstvím svěřil na těchto stránkám. Já ale nechci vás čtenáře ošidit o vědomí, jakého máte statečného soukmenovce, a sdělím vám, jak Axl popisoval svůj boj s hurikánem Charley. […]

You May Like

Témata