ZŠ Hradská bude mít bezbariérový přístup

4

Základní škola v Hradské ulici se stane již čtvrtou veřejně přístupnou budovou ve městě, kam se příští školní rok dostanou bez překážek nejen vozíčkáři, ale také například i maminky s kočárkem.

Škola v Hradské ulici byla pro bezbariérovou úpravu vybrána z toho důvodu, že má pro úpravy vhodnější podmínky než druhá humpolecká ZŠ – starší školní budova v Hálkově ulici. Bezbariérový přístup začnou dělníci budovat ještě na jaře, po podpisu smlouvy s dodavatelem začnou hned přípravné práce. Vlastní stavba je naplánovaná na letní prázdniny, konečné úpravy přístupu do budovy budou hotové na prahu nového školního roku v září letošního roku.


Během uplynulých tří let byly v Humpolci zřízeny již 3 bezbariérové vchody do veřejně přístupných budov, a to v Městské knihovně, v budově muzea a v Domově blahoslavené Bronislavy. Odstraňování bariér v Humpolci vychází ze schváleného generelu bezbariérových tras a z programu Mobilita pro všechny.


(zdroj: MF Dnes)

Čtěte dále:   Vysočina přijde o osm finančních úřadů. Co bude za týden, bojí se starostové

myska

4 thoughts on “ZŠ Hradská bude mít bezbariérový přístup

  1. Je to velmi záslužná činnost.Ovšem myslím si, že i v prostoru ZŠ Hálkova se mohlo uvažovat o vyřešení problému bariér, alespoń částečně. Už z důvodu, že to je největší základka na okrese.

    Jinak jsem překvapen, že majitelé Domova blahlsl. Bronislavy již při výstavbě nedbali faktu, že domov budují pro staré a nemocné. Tam už měly být výtahy budovány ihned při výstavbě.

    1. U Bronislav mám babičku, takže vím, že tam samozřejmě výtah byl už od začátku. Tam došlo pouze k vylepšení a dostupnosti dalšího výtahu ze všech prostor budovy. Milouš

  2. V článku je zmíněna stará budova Hálkovky, ale ani ta novější není bezbariérová.
    Proč se neuvažovalo i o variantě úprav této tzv. nové budovy??

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Dvě nehody ráno zablokovaly dopravu mezi Humpolcem a Pelhřimovem

Po Bře 15 , 2010
Rušné ráno zažili hasiči na Pelhřimovsku, když museli zasahovat u dvou dopravních nehod mezi Humpolcem a Pelhřimovem, které ochromily dopravu mezi těmito dvěma městy. Při nehodách došlo k zranění třech osob. Čtěte dále:   Plánovaný obchvat Humpolce čeká revize kvůli územnímu plánu

You May Like

Témata