Jak dobře znáte Humpolec?

9

V Humpolci se nachází architektonické skvosty z dob dávno minulých, kterých si dost dobře ani nemusíte všimnout. Průčelí domu na následující fotografii se nachází téměř v centru města, a přesto jej můžete minout bez povšimnutí. Víte, kde se tento dům nachází? A kdo je vůbec zobrazen na dvou bočních bustách? 

Čtěte dále:   Bývalou Jednotu v Hněvkovicích využijí děti. Budovu koupilo město

myska

9 thoughts on “Jak dobře znáte Humpolec?

 1. Hezky, pekne ….. jen jsi mela odmaznout vedlejsi dum – zluty obklad hodne napovi :-))

  Kdyz uhodnu, vyhraju? 😉 Dum vim, jen ty lidi nemuzu poznat, no ale U Bozich bojovniku – ze by Kalousek a Cunek?

  1. :))))) Přesně!!! Vyhrál jsi! Jo, ten dům vedle je fakt hodně určující, taky mě to napadlo. Ále co, tak je to s nápovědou. Stejně to zatím vypadá, že ani ta nápověda nezabrala. S vyjímkou tebe, samozřejmě.

   1. Ještě si říkám, jestli někdy nebyla taky jedna busta úpně nahoře – očividně tam něco chybí. Tak co, najde se tu nějaký pamětník či znalec, který by to mohl potvrdit?

     1. Ano, tam nahoře zcela jistě bývala rudá hvězda. Ta ovšem musela být s ohledem na busty pánů Kalouska a Čunka taktně odstraněna…:-)

     2. Tipoval bych ty busty na Karla IV, popr. jeho syna Vaclava (ta nalevo – ma korunu)a Zizku (ta napravo ma helmu). A kdyz je tam ten napis U bozich bojovniku.. Ale dejepis jsem mel naposledy pred 10 roky, tak jen hadam.. J.K.

 2. No, v centru… Predpokladam, ze je to Hus a Zizka a ze nahore byl kalich.
  Co si tak vybavuju, architektonicky pozoruhodna je spis ta okachlikovana dostavba. Dalsi pozoruhodnosti je tusim to, ze tam pobyval Masaryk, kdyz zavital do Humplu (jeste coby pouhy profesor).
  Hezky fotky, nechces prispet na http://nejen.vhumpolci.cz [nejen.vhumpolci.cz]? 🙂

 3. Ten dům znám moc dobře. Často jsem na něj koukal při vyučování z některých tříd gymnázia…

 4. Tak tento dům znám velmi dobře, chodím okolo několikrát denně. Myslím, že stále ještě patří rodině Kocianových a pokud se něco nezměnilo, byl na prodej. Na chází se v ulici Komenského.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Vlajka pro Tibet 2007

St Bře 7 , 2007
Tibetská vlajka bude 10. března na tragické výročí čínské, komunistické, okupace Tibetu, vlát i na humpolecké radnici. Čtěte dále:   POSLEDNÍ KONTROLNÍ DEN

You May Like

Témata