Moderní SeniorCentrum si klienti pochvalují. Původní budovu nahradí zahrada, druhou využijí záchranáři

13

Klienti nového domova pro seniory v Humpolci, který provozuje společnost SeneCura a vlastní Kraj Vysočina, se zabydlují. K dispozici mají společenské místnosti, ergoterapeutickou místnost, fitness, vybavení pro terapie a masáže, kadeřnictví a kapli sv. Mikuláše.

Nové zařízení navštívili i zástupci Rady města Humpolec. „Jak jsme viděli, postupně se to tam zabíhá, a co vím, klienti si to pochvalují,“ okomentoval starosta Karel Kratochvíl.

To potvrdila i sedmaosmdesátiletá Ludmila Dvořáková, která se stala první obyvatelkou domova. „Jsem opravdu ráda, že jsem konečně tady. Všichni jsme se sem těšili. Každý má svou koupelnu, to je velké plus. A hlavně se těšíme na to, že v tomto krásném prostředí budeme trávit společné chvíle. Myslím, že to bude opravdu radost,“ svěřila se po zabydlení.

Moderní komplex pro seniory vznikl jako první PPP projekt v oblasti sociální péče v České republice. Jde o partnerství veřejného a soukromého sektoru, v tomto případě Kraje Vysočina a skupiny SeneCura.

Postupně se sem z domovů v Máchově a Lužické ulici přestěhovalo 126 seniorů a spolu s nimi i většina kmenových zaměstnanců. V budoucnu SeniorCentrum nabídne místo až 203 klientům. „Staré budovy už zkrátka nemohly naplnit standard, který je ve světě běžný. Bylo potřeba postavit zcela novou budovu,“ vysvětlil Karel Kratochvíl.

Původní domov v Lužické ulici, který leží v těsné blízkosti toho současného, je nyní určený k demolici. Na jeho místě vznikne terapeutická zahrada Memory Garden s nekonečnými cestami, které lidem s demencí pomáhají k lepší orientaci. „Budova v Máchově ulici je prozatím prázdná, v případě potřeby tam mohou dočasně najít azyl váleční běženci z Ukrajiny. Do budoucna se počítá s celým areálem jako zázemím pro hasičský záchranný sbor, včetně dobrovolných hasičů a pro krajskou záchrannou službu,“ doplnil humpolecký starosta.

Axl

13 thoughts on “Moderní SeniorCentrum si klienti pochvalují. Původní budovu nahradí zahrada, druhou využijí záchranáři

 1. Senioři si ho možná pochvalují, ale ten zbytek původních zaměstnanců DPS, kteří ještě nepodali výpověď, určitě ne. Ze strany nadřízených jen buzerace, ponižování apod. Zaměstnanci nesmí mít na pracovišti žádné pití, dokonce ani vlastní hrnek…

   1. No, zas až tak ne. Senecura převzala zaměstnance bývalého DPS – včetně vedení – takže ti, kdo svůj psychický teror provozovali Máchově ul., ho teď provozují v Lužické (pan Petr V., Iva Pod. apod)

    1. Aha, takže vlastně všichni ti masochiste, kteří se dobrovolně nechali psychicky tyrat v Machovce, se ted nechají dobrovolně psychicky tyrat v Lužické? Rozumím tomu správně?

  1. Dobrý den, zaměstnanci všech našich SeniorCenter mají pitný režim stejný jako naši klienti a tedy celodenní přístup k nápojům. Na sesternách mají také vlastní nádobí, pokud chtějí. Záleží nám na kvalitě pracovního prostředí, a proto stížnosti vždy řešíme. Pokud zaměstnanci mají náměty, mohou se obracet na nového ředitele domova, nebo na regionálního ředitele. S přáním hezkého dne, SeneCura

   1. No tak to se mi teda ulevilo. To se k Vám po přečtení této vaší deklarace zaměstnáníchtiví uchazeči jenom pohrnou….

   2. To by mě teda zajímalo, když jste takoví lidumilové, proč se k vám na pracovní pozice nikdo nehlásí? Proč tedy máte stále podstavy personálu? Proč nemůžete využít plnou kapacitu domova? Není to náhodou tím, že těch pár zaměstnanců co máte by se nestihlo o plnou kapacitu domova postarat? Možná by nebylo od věci si uvědomit, že lidé nejsou stroje, a že práce v sociálním i zdravotnickém zařízení je hlavně o socializac, empatii a poskytování péče a ne o robotizované digitalizaci výkonů a plánování každé vteřiny. Máte přece zpětnou vazbu z vašeho domova v Chotěboři. To jste se ještě nepoučily?

    1. Nehlásí se proto, protože práce s lidmi je náročná ve všech typech domovů pro seniory. To je prostě rasovina a nezáleží na provozovateli, k práci se starými lidmi musí být hlavně zájem a psychická odolnost.
     A jestliže se nelíbí podmínky, je nutné založit odbory a trvale šlapat po vedení za jejich zlepšování. Jiná cesta nevede.

     1. vede, dat vypoved nebo nenastoupit. Vsichni tam pracuji dobrovolne. Tj. nelibi se mi – jdu. Proc tam pracovat a remcat, ze je vse spatne?

 2. Přesně tak, naštěstí tu máme demokracii a stejně tak jak přepnete TV program v televizi nebo televizi prostě vypnete, tak je vaším právem někde pracovat nebo nepracovat. Tyhle kecy, které tady čtu, to jsou jen komentáře nějakého zhrzeného zřejmě vyhozeného zaměstnance.

  1. No právě to tady píšu – těch co to „přepli“ je víc, než těch co zůstali. Senecura je nervózní a štěká že nemá personál a tudíž nemůže naplnit kapacitu klienty protože by se o ně neměl kdo starat.
   Podotýkám, že nejsem ani bývalý ani současný a už vůbec ne budoucí zaměstnanec. Zaplať pánbůh že nejsem… mám svou praxi a znám osudy některých zaměstnanců (bývalých i současných).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Autokrosovou sezonu otevře Humpolec

St Dub 20 , 2022
Nový ročník autokrosové sezony se blíží. Již 22. – 24. dubna přivítá úvodní podnik republikového MČR Humpolec. „Náš závod bude zároveň tradičně součástí Zóny Střední Evropy, České trofeje a kartcrossového MASCOM Cupu. Již nyní evidujeme stočtyřicet přihlášek. Věřím, že to bude důstojná oslava čtyřiceti let od vzniku AMK Zálesí Humpolec,“ […]
Autokrosovou sezonu otevře Humpolec

You May Like

Témata