Mánesovu ulici v Humpolci čekají změny. Dle místních jen k lepšímu

26

Velká proměna čeká ulici Mánesova v Humpolci.

Přibudou parkovací místa, úpravy zvýší bezpečnost jízdy aut, cyklistů i cestu chodců. Řidiči projedou ulicí maximálně třicetikilometrovou rychlostí. Mánesova se tak přidá k několika dalším ulicím v Humpolci, kde se auta pohybují skoro krokem. Místní s vizí radnice souhlasí a úpravy vítají.

Mánesova ulice v Humpolci na Pelhřimovsku. Podle obyvatel potřebuje změnu jako sůl | Video: Deník/Štěpánka Saadouni
Jakákoliv změna bude lepší než to, co momentálně je. Ulice Mánesova v Humpolci má historickou minulost, která se podepsala na jejím vzhledu. Ten ale podle obyvatel ulice už moderním požadavkům nevyhovuje. Změnu vzhledu ulice vítá například řidič Milan Pešek, který v Mánesově ulici zaparkoval. „Ulice nutně potřebuje změnu. Silnice je samá záplata. Nechal bych všechno vyasfaltovat, i když to prý nepůjde. Ty kočičí hlavy dole vypadaly dobře možná před sto lety, když tady bydleli továrníci a jezdili kočárem, ale dneska po té dlažbě jezdit, je za trest,“ říká Deníku.

Petr

26 thoughts on “Mánesovu ulici v Humpolci čekají změny. Dle místních jen k lepšímu

 1. Pešek by všechno vyasfaltoval. To budou na Rybníčku rádi až budou ještě víc pod vodou. Ona totiž voda teče z kopce pane Pešku, a do asfaltu se nevsákne ani kapka. Určitě přijdete pomáhat s vysoušením paneláku.

   1. Dobrý den, odpovídám na příspěvek z 1.10. 2023 /14:08/. Pro upřesnění pane /paní/ anonyme, mě určitě zajímá situace s dešťovou vodou na Rybníčku. Na posledních dvou zastupitelstvech jsem jako člen kontrolní skupiny kontrolního výboru předložil dvě souhrnné zprávy o skutečném stavu a zodpovědnosti minulého vedení města za neřešení nebo nesystémové řešení problematiky dešťové vody. Celé zprávy jsou veřejně dostupné na stránkách města Humpolec v podkladech pro zastupitelstvo. Celá situace je popsána od roku 2003. Takže prosím nepiště, že nikoho na kopci situace na Rybníčku nezajímá a raději se ptejte představitelů minulého vedení, proč jim 20 let ve vedení města nestačilo k vyřešení problému odvodu dešťové vody z města. Konečně dva exstarostové sedí i v současném zastupitelstvu. Co se týká parkování, které zmiňujete. Ano byl jsem členem petičního výboru pro petici, která zastavila nesmyslný projekt revitalizace okolí paneláku na Lužické 1331 – 1334. Vy to třeba pokládáte za kecání, já naopak za projev ochrany soukromí majitelů bytů dotčeného paneláku. Příště si prosím informace ověřujte a neplkejte o věcech, pro které jste Vy jako anonym nic nevykonal. Přeji pěkný den. Karel Klap.

    1. nechci nijak obhajovat vykrik zmineneho anonyma, ale na druhou stranu – zakazovat mu se vyjadrovat? Proc? At si plka, kdyz chce. To ze keca nebo si nedohledal informace, to neni jeho problem. Takhle to normalne funguje a fungovalo vzdycky, ne? Opozice to pouzivaji jako zbran pred volbami zcela bezne….

    2. Ale stejně jsem nepochopil vaši účast v té petici. Nebo se účastníte i jiných petic mimo své bydliště?

 2. Mně se ten projekt v Lužické (1331-1334) líbil, nic jiného tam stejně nejde vymyslet. Snaha byla aspoň odstranit stěnu z betonových panelů, která prostě do centra města nepatří :/

  1. Opět anonym. Takže celý projekt revitalizace Lužické 1331 – 1334 neobsahoval jen likvidaci protihlukové stěny, ale obsahoval zejména vytvoření jakéhosi kruhového objezdu kolem celého paneláku s tím, že na straně k protihlukové stěně budou pod samými okny vytvořeny parkovací místa. Myslím si, že kdyby některý z příznivců tohoto projektu měl byt v prvním patře a každé ráno mu do bytu zavoněly výfukové plyny z nastartovaných aut, asi by moc nejásal. To je ale věc názoru. To samé je s protihlukovou stěnou, ta stěna tam má opodstatnění. Jednak z bezpečnostních důvodů, kdy došlo k oddělení prostoru určenému pro relaxaci majitelů bytů a jejich dětí od silnice s poměrně silným provozem. Dále skutečně tato stěna odráží zvukový smog, který je vytvářen provozem na komunikaci. V každém případě vzhled této protihlukové stěny by měl doznat změn. Karel Klap.

   1. Co bude dělat pan Klap, až si dá Penáč ke svému parkovišti závoru a lidi nebodou mít kde parkovat. Bude zase nějaká petice že město nic nedělá 🙂 pro lidi. Jo a auta lidem startují pod okny po celém Rybníčku.

    1. To se ptejte minulých vedení města, která rozhodovala o prodeji pozemku pro Penny. Nevím přesně, jak je to tam majetkově, ale každopádně překotný prodej městských pozemků a nemovitostí do soukromých rukou bylo podle mého nesystémové. Ze výpočtů, které jsme si nechali zpracovat vyplývá, že pro obsluhu Penny by stačilo poloviční parkoviště, tak nevím proč se prodával tak velký pozemek, když jeho část mohla dle mého sloužit jako městské parkoviště. Takže s touto otázkou se obraťte na bývalé starosty, dnešní zastupitele. Jistě Vám důvody prodeje sdělí i s tím, jak celou situaci řešit. Jinak Vaše poslední věta vypovídá něco o tom, jak by jste celou situaci asi řešil Vy. Myslím, že podmínky pro život ve městě by se měly zlepšovat a né je řešit tak, že Rybníček má pod okny taky auta, tak to uděláme i na Lužické. Máte – li zájem o situaci pohovořit osobně, kontakt je na mě na radnici. Vždy jsem rád, když vím s kým hovořím. Děkuji, Karel Klap.

     1. Dobre delate, Karle. Spisujte, ukazujte,navrhujte, posilejte, archivujte, hlasujte, volte ….atd. Jenom si myslim, ze az zase bude odkaz na minula vedeni, ktera nic neudelala, budete zahrnovat i soucasne 🙂

     2. Teda pane Klap, vás je pro Humpolec škoda. Všechno víte, všechno máte spočítany . Kde jste byl, když se ty pozemky prodávali…. A nebo spíš po bitvě je každý generál.

     3. Trendem v Humpolci za prvního popřevratového starosty bylo prodávat za každou cenu.

     4. Bohužel jo. Také se v té době prodalo přes tisíc městských bytů, plno pozemků nebo parcela u Horního náměstí. To všechno teď chybí.

     5. No nevím jestli to bylo přes tísíc bytů, ale pan Zeman z MÚ byl určitě spokojen s výsledkem prodeje.

     6. To je ten pán, jak si jeden byt sám zprivatizoval, teď ho pronajímá a pak si podobně koupil za super výhodnou cenu zetora z technických sl.?

 3. nechci nijak obhajovat vykrik zmineneho anonyma, ale na druhou stranu – zakazovat mu se vyjadrovat? Proc? At si plka, kdyz chce. To ze keca nebo si nedohledal informace, to neni jeho problem. Takhle to normalne funguje a fungovalo vzdycky, ne? Opozice to pouzivaji jako zbran pred volbami zcela bezne….

 4. Dobrý den, snad již naposledy odpovídám. Tentokrát anonymovi z 2.10. 2023 /12:09/. Moje odpověď zní ANO. Bude-li to z mého pohledu třeba, určitě zahrnu i současné. Myslím, že kdo mě zná, tak to potvrdí. Je mi docela jedno, jestli na radnici sedí Petr nebo Pavel. Vždy se podepisuji a vždy píši, tak, jak situací cítím. Nehodlám na tom nic měnit. Karel Klap.

  1. no drzim vam palce. At vam to vydrzi. Nechci naschval napsat dlouho, protoze to by znamenalo vas marny boj….

 5. A jak je hodnoceno zdejšími kritiky, znalci všeho a experty na slovo vzatými poslední jednání zastupitelstva města?

  1. Blamáž. Nepřipravenost. Hrůza. Divím se některým zastupitelům, že chtějí hlasovat pro body, které nejsou připravené. I těm koaličním. Piráti a Hugo musí bít na poplach. Hrala tragéd. Štěrbová se radši hodila marod, když věděla, co ji čeká. Anoisti tiché ovce své paní vedoucí. Machek, Alenka, Oplakal neslevili z toho, co dělali a co umějí.

   1. Hezky jste se pochválili. Pořád ale čekáme, že neslevíte a představite nějaké hmatatelné plody toho, co děláte a umíte. Jinak není rozdíl mezi dezorientovaným plkanim Pavlise a tím vasim rádoby sofistikovaným. Už by to chtělo nějaký větší výsledek než příspěvek na kastraci koček.

   2. Pirát je tam jen jeden a asi mnoho nevyřeší. Složení je, jaké jsme si vybrali. U zastupitelů za ANo je vidět, že bohužel chybí trochu zkušenost z práce v komisích, výborech, případně jedno období v řadách řadových zastupitelů. Není lehké jít rovnou do Rady města, ale ani v minulosti jsme v ní neměli tak výrazné tváře, možná že byly více známější, ale jinak nula nula nic.
    Nedělejme si iluze, zájem o veřejnou politiku na komunální úrovni se bohužel v ČR smrskává na kritiky z jednoho či druhého tábora, přibývá nevraživosti, osobních útoků a to otráví i případné zájemce už předem, a to není jen třeba v Humpolci, to je bohužel všude. Roku 1990 jsem se těšili jak to bude pestré a vidíme, že vlastně po třech dekádách jsou lidé zhnusení, unavení, znudění volbami takřka každý rok někam, nikde světlo na konci tunelu.
    No kruté vystřízlivění.

    1. Pro mne nejvetsi zklamani Venca Krivanek. Asi jediny skutecny clen strany ANO. V zastupku i jako clen mestske rady naprosto neviditelnej. Vubec se nedivim, ze ho v predminulych volbach z c.2 preskocily uplne jine osoby. Je to clovek, ktere mele a mele, ale prace za nim neni videt zadna.

     1. Proc v HU nefunguje rezidentni parkovani ? Proc neni zpoplatneno parkovani v centru ? Proc je zde takova parkovaci dzungle a bezvladi ?

     2. Protoze starostka z ANO rekla NE. Stejne jako blokuje spoustu jinych bodu. Na radnici se ji ale vsichni bojej a tak radsi mlcej.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Sběr kaštanů a žaludů

Po Říj 2 , 2023
Ve spolupráci s Mysliveckým sdružením Vlčí hory Komorovice.

You May Like

Témata