Jak se volilo na Humpolecku?

25

Tak volby jsou za námi. Jak dopadli celorepublikově zcela jistě víte již z ostatních médií. Ale jak se volilo na Humpolecku a v jeho spádových oblastech? A jak by vypadala sněmovna, kdyby o jejím složení rozhodovali pouze občané Humpolce? Byla by schopna koalice pravostředových stran složit vládu s podporou sněmovny, tak jak tomu je celorepublikově? Více se dozvíte v článku.

Na Humpolecku a v jeho spádové oblasti bylo ke dni voleb evidováno 14 168 platných voličů, kteří měli právo volit. Z nich se jich v pátek a v sobotu dostavilo k volbám a odevzdalo zde svůj hlas 9 369 voličů, což znamená volební účast 66,34%. To je o skoro celé 4% více, než je celorepublikový průměr. Bohužel v odevzdaných obálkách se našlo celých 47 obálek, které byly označeny jako neplatné (nesplňovaly podmínky platného hlasu). Tudíž nakonec na Humpolecku bylo odevzdáno 9 349 hlasů. Ty si jednotlivé strany rozdělili následovně:

Strana Počet hlasů % % ze stran s
5% hranicí
Počet mandátu
ve sněmovně
ČSSD 2240 23,96 27 54
ODS 1611 17,23 20 40
KSČM 1462 15,64 18 36
TOP 09 1246 13,33 15 30
Věci veřejné 1127 12,05 14 28
KDÚ-ČSL 570 6,10 6 12
SPO (Zemanovci) 418 4,47
Suverenita – blok J. Bobošíkové 308 3,29
Strana zelených 121 1,29
Strana svobodných občanů 68 0,73
Dělnická strana sociální spravedlnosti 66 0,71
Česká pirátská strana 45 0,48
Volte pravý blog (Cibulka) 42 0,45
Občané.cz 14 0,16
Konzervativní strana 6 0,06
STOP 5 0,05
Celkem hlasů 9349 100 100 200

Oproti celorepublikovým výsledkům by se v Humpolci do sněmovny dostala ještě jedna strana navíc: KDÚ-ČSL. SPO Zemonovci neprošli jen tak tak. Obrovský propad zaznamenala jako jinde Strana zelených. Pokud by tedy volili jenom obyvatelé Humpolce, byla by situace malinko složitější. Úspěch KDÚ by zamíchal s kartami. Levice by nadále nebyla schopna sestavit levicovou vládu s nadpoloviční většinou sněmovny. Ale to by se nepodařilo ani koalici ODS, TOP 09 a VV. Ti by totiž dohromady získali "pouze" 98 křesel a 3 křesla by jim scházela k nadpoloviční většině. Tato silná trojka by tak musela přizvat do vlády ještě KDÚ-ČSL. Pak by měla tato čtařkoalice ve sněmovně 110 křesel a mohla by tak vzniknout vláda s podporou sněmovny. Zcela jistě by ale jednání byla o něco komplikovanější a docházelo by k dalším ústupkům.

Jak by tedy vypadalo složení poslanecké sněmovny ČR, kdyby o jejím složení rozhodovali pouze obyvatelé Humpolce a okolí si můžete opět prohlédnou v tabulce výše a v následujícím grafu:

Počet mandátů v poslanecké sněmově ve volbách 2010 v % na Humpolecku

Pokud by Vás zajímalo, jak se volilo v Humpolci, v jednotlivých okrscích, popřípadně jak se volilo v obcích, které patří do spádové oblasti Humpolec, jak se rozdavali preferenční hlasy apod.,  tak podrobné informace o výsledcích naleznete na serveru www.volby.cz v sekci Pelhřimovsko: http://www.volby.cz/pls/ps2010/ps32?xjazyk=CZ&xkraj=10&xnumnuts=6103

Axl

25 thoughts on “Jak se volilo na Humpolecku?

 1. V největší místní části Humpolce, tedy v Hněvkovicích, kde je zapsáno 283 voličů, odvolilo 193 lidí.

  Pozici udržela ĆSSD se ziskem 57 hlasů, druhá KSČM získala 49, třetí ODS 28. oproti roku 2006 ztratila ĆSSD v Hněvkovicích 32 hlasů, ODS 11 hlasů, komunisté o jeden hlas posílili.

  TOP 09 měla letos pod Havlovým kopcem 13 hlasů, KDU-ČSL 8, Zemanovci 11, Suverenita 6. Ostatní strany celkem 10 hlasů.
  Zbyněk Loskot

 2. No ještě že je to jen humpolecko,tady by pravice neměla ani 50%..!!
  Bolševik tu má pořád silné podhoubí..

   1. Pokud jsou to voliči sociální demokracie typu Paroubkovské ČSSD tak jsou to pro mě také bolševíci. Třídní nenávist, rozeštvávání lidí proti sobě – to nemá mnoho společného s ideály ochránců potřebných a slabých.

    1. S tím souhlasím, ale pravicové strany a jejich tisk na oplátku označuje voliče levice za nesvéprávné, idioty, apod. To Vám přijde v pořádku, Jedna věc je nenávist k Paroubkovi, druhá věc je osvojení si jeho praktik…..

     1. Označovat všechny levicově smýšlející za idioty je stejně nesmyslné jako když „vyvolený vůdce s posláním“ házel všechny „neobyčejné lidi“ do jednoho pytle. Hajzlové a vyžírkové jsou napříč všemi skupinami obyvatelstva. Chce to jen mít otevřené oči a nikoho si neidealizovat. Problémy a patologické jevy společnosti nám zůstaly nevyřešené. Zatím…

  1. Pokud člověk alespoň jednou denně nepotká blba, jako by nebyl… A ještě je to člen :))

   frrrr

   1. Ne stačí děkovat socialnímu systému, tobě nikdo necvakne nájem, alíky …. a nepobereš 12-15 litrů za to, že jednou měsíšně dojdeš na úřad

    1. :)) Jak kafemlejnek… Stále blbovzdorně dokola… Hlavně, že „členové“ vydělávají své tintirinti v práci. Myslím si, že většina z nich viděla lopatu tak maximálně na obrázku…

     frrrr

     1. Z myšlenek a činů DS mi běhá mráz po zádech úplně stejně jako těch KSČM.
      Jak je vůbec možný aby taková to havěť v dnešní době beztrestně fungovala ? Copak se nikdo nepoučil z minulosti ?

     2. Ale poucili, poucili. Prave ze poucili.
      Rezim, kde staci ukazat prstem a rict havet (cernoch, zid, kulak ….) uz tady nejednou byl a vzdy to bylo az napadne podobne Vasemu myslenkovemu schematu.

     3. S vaší schopnosti převracet myšlenky bych šel hned do politiky….
      Havětí samozřejmě myšlen výplod komunismu resp. fašismu .

 3. No čejováci opět nezklamali a suveréně s 34 % zvítězili komouši….no to snad není pravda…Co to tam žije za lidi..

    1. Já bych řekl, že Čejeni se 34% komančů prudce uhýbají do prava. Bejvalo tam vždycky víc jak 50% rudejch ďáblů.
     Aby se tam za pár nehajlovalo ! 🙂

     1. Opravdu rození demokrati. Pokud v obci v demokratických volbách komunisti hlasy dostávají snad je to nutné respektovat.

      Jde o to jak umí řídit obec a jestliže jim to jde proč by tam nemohli být a KSČM vyhrála i v Komorovicích vy mudrcové

   1. …pak tedy nevím, proč tam hodně lidí, kteří doposud žijí v „nekomunistických“ městech stále kupují parcely ??

 4. V Jiřicích by zvítězil středopravý blok jako v ČR proti komunistům a socanům, to není špatné … Uvidíme co bude na podzim, asi půjdou v Humpolci a v okolí volení zastupitelé a funkcionáři na úřadu od válu.

  1. To je to vedeni mezi Temelinem a Havlickovym Brodem o kterem mluvili nedavno v televizi? Nevite nekdo presnou trasu humpoleckem?

   Joe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Program humpoleckého kina na měsíc ČERVEN

St Čvn 2 , 2010
V časech, kdy z nebe padají provazce vody a rtuť teploměru neukazuje žádné tělu milé hodnoty, je tím nejlepším nápadem zatopit v krbu a nalít si sklenku dobrého vína, či usrkávat horký grog. Anebo vyrazit do kina…

You May Like

Témata